Şimdi Ara

Demirdöküm nitron condense oda termostat bağlantı parametre (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
92
Cevap
0
Favori
14.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, nitron condense için çok uçuk fiyatlı olmayan ama kaliteli hangi termostatı tercih etmeliyiz? Uzun süre sorunsuz kullanım için kablolu ve kablosuz model önerilerine ihtiyacım var. Teşekkürler.
  • ntquartex kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ilk önce Demirdöküm aldım 300 küsüre kablosuz olarak. Servis sadece bunu takarsın vs dedi. Aldım bi halta yaramadı illa evde olman lazım müdahale için. Veya grafik yok ne zaman ne kadar yanmış vs çünkü telefona bağlanmıyor. Sonra cosa aldım 389 a internete vs bağlandığı için ne zaman müdahale etmek istesem telefonu açıp dereceyi değiştirebildim. Gece uyurken saat kaçta kaç dk yanmış görebildim. Sonra meraktan öğrenme özelliği olan netatmoya geçtim ama o pahalı gerek yok sana cosanın v4 priz +pille çalışanını tavsiye ederim ama şimdiki fiyatları 500 e çıkmış
  • Mustaka89 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler tavsiye için, cosa çok yaygın gördüğüm kadarıyla fiyatı da tuzlu olmasına rağmen.

COSA web sitesini inceledim ama sanki aksesuarları opsiyonel, adaptör göndermiyorlar gibi görünüyor.

Cosa v4 kutu içeriğinden standart olarak neler çıkıyor? son zamanlarda alan var mı? tabi nereden almak lazım sorusu da sonra geliyor :)

Önceden adaptörde çıkardı artık çıkmıyor pil vs var sadece android telefon şarj aleti lazım varsa uyumlu çalışıyor yoksa 5-10 liraya alırsın. İkinci olarak muhteşem cuma muhabbetlerini takip et satıcı cosa olsun iade alıyor 15 gün içinde. Cosanın kendi sitesinden alırsan 30 gün iade hakkı var yeterki kutuyu yırtma alete zarar verme. Son olarak kombiye bağlantısı zor 50-75 lira arası servise verip yaptırabilirsin. N11 Hepsiburada Amazon ve Trendyol buradaki satıcısı cosa olanları takip et bu hafta 400 küsürlere düşer. Gidip dandik bişey alma ben çok araştırmıştım birincide ağzım yanınca

Teşekkürler, amazonda gelecek evimde diye bir satıcıda şu anda 479tl. Kasım sonu indirim furyasında bir tane denk getirmeye çalışacağım ben de, tabi satıcı cosa olursa daha güzel olur. Kutu içeriği de dediğimiz gibi, adaptör yok;

Demirdöküm nitron condense oda termostat bağlantı parametre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 21 Kasım 2020; 18:49:35 >

Ptr01 pilli ptr21 hem pil hem adaptör onu öğrenmeden alma ikisinin resmide aynı
  • Demirdöküm nitron condense oda termostatını söktüm parametreleri orijinal haline nasıl dönderebilirim
  • oyanbay O kullanıcısına yanıt
    Değiştirmene gerek yok öyle kullanabilirsin. Olurda tekrar ilerde takmak istersen aynı kabloya bağla yeterli
  • nitroux N kullanıcısına yanıt

kusura bakmayın bende bu sıralar müsait olamadım.Öncelikle geçmiş olsun.O soketi takmanız gerekiyor.Yogusma sifonunun kablosu o.yanma problemi onunla alaklaıda olabılır.Fakat kapagı acdıgınızda yanıyorsa sanki fan la ilgili sorununuz var gibi geliyor.Cihaza yeterli miktarda oksıjen girmiyor gibi

• muharrem12374 M kullanıcısına yanıt

NİTRON CONDENSE ODA TERMOSTATI PARAMETRE AYARLAMA İŞLEMİ

.Sıcaklık ayar dügmesini kapalı konuma getirin.

.sag üstteki tusa ekranda 00 yazana kadar basılı tutun.

.00 yazısını gördükten sonra sıcaklık ayar düğmesini cevirerek 96 parametresine gelin.

.Ekranda 96 yazdıktan sonra sağ üstteki tusa 1 defa basın.

.Daha sonra sıcaklık ayar dügmesi yardımıyla 11 parametresine gelin.

.sag üstteki tusa 1 defa basarak parametrenin içine girin.

.Sıcaklık ayarlama dügmesiyle 06 parametresine gelin.

.Daha sonra sag üstteki (tusa uzun basarak)parametrenin içine girin.

.Ekranda 00 yazdıgını göreceksiniz.

.Sıcaklık ayarlama dügmesi yardımıyla 01 yapın.

.sag üstteki tusa uzun basarak parametreyi kaydedin.

.Daha sonra sol üstteki tusa bi kac defa basarak ana ekrana gelin.

.Ekranda ev işaretinin cıkdıgını görürseniz yapdıgınız işlemler dogrudur oda termostatı parametreniz ayarlanmısdır.

syntech termostat öneririm hocam.Ben 10 yıldır kullanıyorum.Çekim gücü güzeldir kablosuzların.Ayrıca termostatın devreye giriş ve cıkış sıcaklıgını 0.1C-2C arasında ayrı ayrı ayarlayabılıyosunuz.

• oyanbay O kullanıcısına yanıt

termostatı söktügünüz yerleri kısadevre edebilirsiniz.Osekilde kullanabılırsınız.

NİTRON CONDENSE ODA TERMOSTATI DEVREDEN ÇIKARTMA PARAMETRE AYARLAMA İŞLEMİ

.Sıcaklık ayar dügmesini kapalı konuma getirin.

.sag üstteki tusa ekranda 00 yazana kadar basılı tutun.

.00 yazısını gördükten sonra sıcaklık ayar düğmesini cevirerek 96 parametresine gelin.

.Ekranda 96 yazdıktan sonra sağ üstteki tusa 1 defa basın.

.Daha sonra sıcaklık ayar dügmesi yardımıyla 11 parametresine gelin.

.sag üstteki tusa 1 defa basarak parametrenin içine girin.

.Sıcaklık ayarlama dügmesiyle 06 parametresine gelin.

.Daha sonra sag üstteki (tusa uzun basarak)parametrenin içine girin.

.Ekranda 01 yazdıgını göreceksiniz.

.Sıcaklık ayarlama dügmesi yardımıyla 00 yapın.

.sag üstteki tusa uzun basarak parametreyi kaydedin.

.Daha sonra sol üstteki tusa bi kac defa basarak ana ekrana gelin.

.Ekranda ev işaretinin söndügünü görürseniz yapdıgınız işlemler dogrudur oda termostatı parametreniz devre dısı bırakılmısdır.

• aliance21 A kullanıcısına yanıt
    Hocam nitron condense dış hava sensörü takabiliyormuyuz bilgin var mı

nitron plusa takılıyor fakat condenseye takılmıyor sanırım.Oda termostatı bagladıgınız yere bakın klemens 6 lı ise yani 6 kablo gelıyorsa klemense takılır

• Nihayet geçen hafta aldığım cosa v4 termostatı burada paylaşılanlar sayesinde nitron condense cihaza bağlayıp devreye aldım, tecribeleri paylaşan arkadaşlara teşekkürler. Kurulumda bir sıkıntı yaşamadan kendim yaptım.

Cosa kullanım kılavuzunda kombi petek suyu sıcaklığını 50-60 derece arasına ayarlayın demiş, ben de 50 dereceye aldım bir sıkıntı çıkarmasın diye, bu değer çok fazla değil mi? Bursa'da kışın max 42 dereceye çıkardım kombiyi son 2 senedir. Sizin tavsiyeniz nedir petek suyu sıcaklık değeri için?
    Tasarruf edelim derken aşırı basmasın gazı şimdi de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 5 Aralık 2020; 10:26:52 >
    Başkan ev set sıcaklığın kaç? Gündüz şu gece şu diye söylermisin? Veya komple sabit mi
  • aliance21 A kullanıcısına yanıt
    Kombi durduktan sonra pompa kısmını durdurmak için parametre ayarı var mı? Termostat kapattıktan bi 60-90 sn kadar daha çalışıyor kombi çünkü

Gündüz 23, gece 22 ayarladım şimdilik.

Yalıtımın iyi ise bence 22.5 veya 23 e sabit set yap kazanı da 45 e getir daha az yaktığını ve konforlu olduğunu göreceksin hocam. Sayacı bi öyle bide benim dediğim gibi takip et gece 12 den 12 ye

Eyvallah teşekkürler, deneyeceğim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.