Şimdi Ara

Denize gideceğiz fakat yanmamak için ne yapılmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
41.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yarın akşam yola cıkıcağız sanırım Ağva ya gideceğiz arabayla orada 3 gün falan arabada yatacaz ailecek fakat 3 sene önce gittiğimizde iyi yandıydık 1 günlüğüne bile .. Güneş kremi alacağını sanmıyorum bizimkilerin sizce girmeden önce gitmeden önce ya da denize girdikten sonra acı cekmemek için ne yapılabilir ?
    Konuyu acıcak başka bölüm bulamadım konu dışına açtım Cevaplar acil gelirse ona göre hazırlığımızı yaparık

• Yapay Zekanın Yanıtı

Denizde, havuzda veya tatilde yanmamak için öneriler

Yaz aylarında güneşin tadını çıkarırken cildinizi güneş yanıklarından korumak önemlidir. İşte denizde, havuzda veya tatilde yanmamak için yapmanız gerekenler:

• Yüksek Koruma Faktörlü Güneş Kremi Kullanın: En az 30 SPF'li geniş spektrumlu bir güneş kremi kullanın ve iki saatte bir veya yüzdükten sonra tekrar uygulayın.
    • Güneşten Uzak Durun: Mümkün olan en yüksek güneş ışınlarının olduğu saatlerde (10:00-16:00) güneşten kaçının.
    • Güneşten Koruyucu Giysiler Giyin: Uzun kollu gömlekler, pantolonlar ve şapkalar gibi güneşten koruyucu giysiler giyin.
    • Güneş Gözlüğü Takın: Güneşten gelen UV ışınlarına karşı gözlerinizi korumak için UV korumalı güneş gözlükleri takın.
    • Bol Su İçin: Susuz kalmak güneş yanıklarına neden olabilir, bu nedenle bol su için.
    • Bulutlu Havalarda Bile Güneş Kremi Kullanın: Bulutlar güneş ışınlarının %80'ini engellese de hala yanabilirsiniz.
    • Hassas Bölgeleri Koruyun: Yüzünüz, kulaklarınız ve boynunuz gibi hassas bölgeleri daha sık güneş kremi ile koruyun.
    • Güneş Yanığı Belirtilerini Tanıyın: Kızarıklık, ağrı ve kabarcıklar güneş yanığının belirtileridir. Bu belirtiler ortaya çıkarsa derhal güneşe maruz kalmayı bırakın ve serin bir duş alın.

Bu önerileri takip ederek güneşin tadını çıkarırken cildinizi güneş yanıklarından koruyabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Pancar turşusu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendinizi beşamel sosuna batırın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3CH4N1C

Kendinizi beşamel sosuna batırın

[simage]http://img547.imageshack.us/img547/1944/kalkalim.gif [/simage]
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pekbiumursanmaz -- 22 Haziran 2013; 17:27:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByHsyN34

quote:

...

Yıl olmuş 2013
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByHsyN34

quote:

...

Yıl olmuş 2013 hatta 2013'ün yarısı geçmiş hala...
  • Haşofmanlı gir.
  • Pardon beyler
  • Denize gece gir,ben beyaz tenliyim yanmayı sevmiyorum genelde gece giriyorum deniz yada havuz'a.
  • Tenine bağlı krem alacaksın ötesi yok, yoksa tavuk gibi yanarsın. Bir de çıkacağın saatte belli, ve omuzları, boyun kısmını genelde havluyla vs. korumanı tavsiye ederim. Zeytin yağıda sürersen, sağlam yanarsın ama acısını oldukça alır, o da bir tercih. Güneşi görmüş tavuk gibi 12 de denize gireyim deme, akşamında yoğurt terapisine başlarlar.
  • denize gitmiyecekseniz yanmamak için
  • Biride dememişki arabayla ağvaya gitmesini biliyorda neden krem almıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Pancar turşusu

hll knk spr dvm
  • gir çık yapma denize güneş kremi sür.Sudan çıktıltan sonra havluya sarılıp gölgeye otur
  • 50 faktör üstü güneş kremi 30 dakikadar bir tazele şapka şezlonk tamadır
  • quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Tenine bağlı krem alacaksın ötesi yok, yoksa tavuk gibi yanarsın. Bir de çıkacağın saatte belli, ve omuzları, boyun kısmını genelde havluyla vs. korumanı tavsiye ederim. Zeytin yağıda sürersen, sağlam yanarsın ama acısını oldukça alır, o da bir tercih. Güneşi görmüş tavuk gibi 12 de denize gireyim deme, akşamında yoğurt terapisine başlarlar.

Peki admin kardeş Bişi soracam ben bizim aile hep bildim bileli bu güneş kremi almamış bi ailedir :D bu zeytinyağı veya güneş kremini (kesin güneş kremi almıcaz ama hadi aldık diyelim) zeytinyağı bi de güneş kremini ne zaman sürcez denize girip cıkınca mı girmeden önce mi girip cıktıktan sonra sür bi daha gir cık bi daha gir cık sür falan mı nası bişi

• GÖLGEDE TAKILIN
  • quote:

Orijinalden alıntı: canobeg

GÖLGEDE TAKILIN

Gölgeyi nerden bulcaz Arabaya koycak şemsiye yokki 6 kişiyiz polo classic 1.6 comfortline bagajjda uyumayı bile düşünüyorum
  • HACI 6 KİŞİ POLOYLA TATİLEMİ ÇIKILIR BENCE 2 KİŞİYİ ELEYİN ABİ KIZDA AYARLANMAZ 6 SAP SİZİ GÖREN KAÇAR
    YANMA KONUSUNA GELİNCE YANIN Kİ TATİL YAPTIĞINIZ ANLAŞILSIN ARTİSTİK YAPARSINIZ
  • Krem şart kremsiz çok kötü yanarsın sonra benim gibi izler kalır sırtında eğer krem yoksa t-shirt giyip gireceksin başka çaren yok. Biraz teninin hassaslığına bağlı ben çok etkilenirim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.