Şimdi Ara

denon ev sinema sistemi için uygun bağlantılar hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen hafta denonun sinema sitemini aldım.Dvd player ve receivera ek olarak hoparlörler ve bir adet subwoofer.( 890 ytl media mart)

Dvdyi receivera bağlamak için optik kablo uygun mudur.tek bir kabloyla 5+1 ses alabilecekmiyim.Zira daha önce kullandığım basit bir sistemde dvdyi her kolon için ayrı ayrı bağlamıştım.

Ayrıca tv da hdmi çıkışım var ama dvd de yok.Bu durumda satıcı banan 3 kablodan oluşan component bağlantı verdi.bunun dışında kullanabileceğim daha uygun bir bağlantı şekli varmıdır?

Birde bilgisizliğimi mazur görecek olan arkadaşlara bir sorum olacak.Receiverda bir sürü kullanma şekli var. 5 channel stero ,prologic dolby vs.Şu anda eski tip kablolarla yaptığım bağlantıda en iyi ses 5 channel streo dan geliyor.Optik kablo ile bağlayınca prologic daha mı kullanışlı olur.

• DVD ve AV Receiver tumlesik mi ?
    yoksa 2 ayri cihazmi aldiniz(DVD ve AV receiver)
  • Dvd player ve AV Receiver/Ampli Receiver ses bağlantısı için optik kablo kullanarak yapacağın bağlantı yeterli olur.
    Görüntü iletimi için hdmi dan sonra en kaliteli bağlantı biçimi component bağlantıdır, başka seçenek aramana gerek yok.
    Optik bağlantı yaptığında AV Receiver/Ampli Receiver'ın otomatik olarak kayıtlı ses formatını seçerek gereğini yapacaktır.
    Mono ya da stereo ses kaynaklarını tüm sistemden sanal saran ses olarak dinlemek istersen o vakit all ch.stereo modunu kullanabilirsin.
    Selamlar...
  • Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Dün akşam bağlantıları yaptım.İstediğim seside aldım fakat anlayamadığım bir şey var.

receiverı prologic dolby surround moduna getirip dvd filmi izlerken hoparlörlerden ayrı ayrı ses gelmiyor.Yani ses dolaşmıyor.Fakat dvd filmin audio formatını yine dvd nin menüsünden 5+1 e getirince receiver otomatik olarak all channel stereo moduna geçiyor.Ses de o zaman kolonlarda dolaşıyor.Anlayamadığım madem otomatik all channel stero ya geçiçek neden receivera müzik ve film için ayrı ayrı prologic dolby surround modu konmuş.

Birde çok yormayacaksam müzik dinlerken hangi modda dinlemem gerekecek.

Saygılar..
  • Eğer orjinal dvd film seyrediyorsan ve 5.1 kayıtlı ise ve de optik bağlantı yaptıysan sorun olmaması gerekir. Hatta AV Receiver/Ampli Reciever'ın ön panelinde de hangi ses formatının kullanılıdığının( DD, DTS) görünmesi lazım.
    Yapılan kayıda bağlı olarak surround'lardan her zaman ses gelmemesi normaldir. Diskte surround'lar için ne kadar veri varsa o kadar ses alırsın. Yine center'dan sürekli konuşmaları duyarsın. Bu durumlar tamamen filmin işlenmiş surround verilerine bağlıdır.
    All ch. Stereo modunda tüm hoparlörlerden ses alırsın her zaman. Bu, stereo(iki kanal) sesin kopyalanmış olarak diğer kanallara gönderilen halidir ki gerçek saran ses olmaz.
    Müziği nasıl dinleyeceğin zevkine kalmış, ancak genelde 2 kanal stereo dinleme taraftarıdır odyofiller.
    Kolay gelsin, selamlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.