Şimdi Ara

Denon PMA-1500AE mi yoksa PMA-2000mi secmeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

4.20x3.40 metre ebattaki odamda stereo muzik dinlemek icin anfi arayisindayim.

Baslikta belirttigim iki anfiyi de dinledim.
    Her iki anfinin de gucu oda buyuklugum dikkate alindiginda fazlasiyla yeterli gozukuyor.
    Ancak her ikisini de farkli magaza ve farkli hoparlorlerde dinleme imkanim oldu.

Arada fiyat olarak yaklasik iki misli farki gerektirecek, ses kalitesi acisindan ne fark var, mevcut kisa zaman araligimda cok fazla cd test etme imkanim olmadi ama, cok belirgin de bir fark goremedim. Yine de almisken bir kere aliniyor, ileriye donuk olarak neden PMA-2000AE olmasin diye de kendimi telkin edemiyorum.

Normalde, bu tur sistemlerde jazz, blues ve rock dinlemek istiyorum.

Sorum sudur: PMA-2000AE'nin farkini hissedecegim hangi durumlar vardir, aradaki farki vermeye deger mi, yoksa oda boyum dikkate alindiginda PMA-1500AE yeterlimidir?

Bir de hoparlerle ilgili mevcut B&W 6003-S2 ve Yamaha SW-315 sub'im PMA-1500AE ve PMA-2000AE eslesir mi, yoksa daha guclu hoparlerler mi tercih etmeliyim. Alternatifim sifirdan Definitive (ustlerinde akitf subwooferli) 7006serisi almak.

Onerilerinizi beklerim.
    Selamlar

• Eğer her iki anfiyide dinlediniz ve iki model arasında iki katlık bir fark görmediyseniz ucuz olanı almanız daha iyi olacaktır.
    Zaten arada kaydadeğer bir fark olsaydı bu soruyu bize sormazdınız.

603s2 ile eşleşir.Ama bu anfilerden tam performans alman için 603s3 gibi daha güçlü modeller tercih etmelisin.

Stereo anfilerde sub çıkışı olmaz.
    http://www.denon.co.uk/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=2&action=detail&Pid=252

Bu modellerde de yok zaten.

• Killforyou, cevabin icin tesekkurler.

Konuyu dagitmak istemiyorum ama anfiyi dinledigim magazanin saticisi, anfinin arkasindaki pre-outlardan sub'imi baglayabilecegimi soylemisti.
    Daha sonra, Denon'un Ingilizce tabanli websiteleri icinde en kapsamli buldugum Hong Kong websitesinden benzer aciklamayi teyit etmistim. http://www.denon.com.hk/product/consumer.detail.php?id=92 (Power Amp Direct and PRE OUT terminals basligi altinda. Ayrica Manual'i de download edince Pre-out'lara subwoofer baglanabilecegi yaziyor).

Dogal olarak stereo anfilerde sub cikisi olmadigi teyit ediliyor, ancak pre-out'lardan da baglanabilecegi belirtiliyor.
    Bu durumda soylemek istedigin, stereo anfi'lere pre-outtan sub baglanmasi ses naturelligini yakalama manasinda olmamasi gereken bir cozum seklinde olarak mi algilamaliyim?

Selamlar

• Kesinlikle evet.Zaten yeterli kalitede anfi ve stereo hoparlöre sahipseniz, sub un gereksiz olduğunu göreceksiniz.
  • Dmode

denon pma-2000ae ile 1500ae arasında fiyat farkı fazla oynamıyorsa ben tercihimi 2000'den yana kullanırım.
    tahmin ediyorum fazla fiyat farkı var.

ikinci olarak aynı fiyat aralağında diğer marka modelleri değerlendirmenizi tavsiye ederim. anladığım kadarıyla istanbuldasınız. çok iyi markalar var audionote, accuphase, krell, rotel hemen aklıma gelenler.
    sizin ki biraz orta üst seviyeye giriyor.olsun.

blues, jazz ve rock bu üçünü adam gibi hangi hoparlör çalar? jazz dersek ilk tannoy derim. Aylardır yazarım.üç müzik türünü değerlendirmek lazım. ağır çalan rock seversenzi sıkıntı olmaz.hele sevdiğin müziği dinliyorsanız her hoparlörde dinlersin.dağıtmıyalım.

cevaben denon amfilerin dinleme esnasında üzerinde ki değişikliklere dikkat ettiniz mi? 1500ae loudness açık mıydı? bas-tiz ayarları nasıldı dinleti esanasında.iki amfinin de. Mümkünse dinlediğiniz hoparlörleri yazarsanız güzel olur.

b&w dm603s2 ve subwoofer stereo amfi ile çalıştırabilirsiniz. hem pre out hem ampli çıkışları ile. iki yöntem de yararlı sonuçlar verir.Hoşunuza gideni seçersiniz.

iki denon amfi dm603s2 biraz-biraz demiyeceğim de- fazla gelir. sorun olur mu olmaz hatta güzel olur ama kullanırken mutlaka dikkatli olunmalı. müzik dinleyecekseniz pma1500 , 603s2 yeterli. amfilerin gerektiğin de güçlü potansiyellerini görmek isterseniz güçlü hoparlör gerekli.böyle bir şeye ihtiyaç duyacak mısınız? değilse dediğim gibi çok kaliteli tümleşik entegre ampliler mevcut.fiyatları da uygun.
    sonuç olarak pma-2000 öne çıkacağı durumlar mutlaka olacaktır fakat sizin bu işte ki anlayış ve beklentinize karşılık. hele amfiyi bir kere almayı düşünüyorsanız. 2000 derim. yalnız 1500 yabana atılır amfi değil. çok büyük olmayan mekanlar için çok yeterli.

• the_cantan,

Denon 1500AE 950Euro ise 2000AE 1900Euro duzeylerinde, aralarinda ciddi fiyat farki var.

Dinledigim test amfilerinde bas-tiz orta (naturel) pozisyondaydi, genelini Definitive Tech. BP7000 serisinin cesitli boyutlari ile dinledim.
    Definitive'in bu serideki hoparlerinin bi-polar oldugunu gormenin psikolojik etkisi sahne (stage) etkisini daha fazla hissettiriyor bende, ve bu hoparlerlere karsi olumlu bir onyargim var. Sanirim mevcut B&W hoparlerimle devam edip, cok memnun kalmazsam, bir sure sonra Definitive 7006'a gecerim tahmin ediyorum. .

Genelde dinledigim muzikleri asiri yuksek bir seste zaten dinlemiyorum zaten, bu durumda Denon-1500AE daha once cikiyor.
    Tavsiyen icin tesekkurler.

(Ilave tavsiyede bulunacaklari da beklerim)
  • 1900 Euro'ya kadar çıkabilirseniz seçeneğiniz fazlasıyla artacaktır.Bence iyi bir Hi-Fi mağazasına gidip tüm seçenekleri yerinde dinleyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.