Şimdi Ara

DGS ile TIP (dgs yksden kolay bu arada)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
5.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kafkas hemşirelik yazıp tıpa yatay geçiş yapacağım onceden deneyen oldumu

• Yapay Zekanın Yanıtı

DGS ile Tıp Fakültesine Geçiş Rehberi

Dikey Geçiş Sınavı (DGS), ön lisans mezunlarının lisans eğitimine geçişlerini sağlayan bir sınavdır. DGS ile tıp fakültesine geçiş yapmak mümkündür ve son yıllarda bu seçenek daha da popüler hale gelmiştir.

Hangi Bölümlerden Tıp Fakültesine Geçiş Yapılabilir?

Tıp fakültesine geçiş yapılabilecek bölümler şu şekildedir:

• Sağlık Hizmetleri
    • Hemşirelik
    • Ebelik
    • Beslenme ve Diyetetik
    • Fizyoterapi
    • Dil ve Konuşma Terapisi

Geçiş İşlemleri

DGS ile tıp fakültesine geçiş için öncelikle ÖSYM tarafından düzenlenen DGS sınavına girmen ve başarılı olman gerekmektedir. Sınavda başarılı olduktan sonra, tercih ettiğin üniversitelerin tıp fakültelerinin kontenjanlarına başvurabilirsin. Başvurular, merkezi yerleştirme sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Hemşirelikten Tıp Fakültesine Geçiş

Hemşirelik bölümü, tıp fakültesine geçiş için en çok tercih edilen bölümlerden biridir. Hemşirelik mezunları, DGS sınavında başarı göstermeleri durumunda tıp fakültesine geçiş yapabilmektedirler.

DGS ile Tıp Fakültesine Geçişin Avantajları

DGS ile tıp fakültesine geçişin bazı avantajları şunlardır:

• Ön lisans eğitimini tamamladıktan sonra lisans eğitimine kısa sürede geçebilme imkanı
    • Tıp alanında kariyer yapma fırsatı
    • Devlet üniversitelerinde ücretsiz eğitim alma şansı

DGS ile tıp fakültesine geçiş konusunda daha detaylı bilgi edinmek için ÖSYM'nin resmi web sitesini ziyaret edebilir veya üniversitelerin öğrenci işleri bölümlerine başvurabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Hocam troll mü bilmiyorum ama dgs ile tıp fakültesine geçilmiyor hemşirelik de 4 senelik bölüm yatay geçiş ne alaka onu da anlamadım babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi
  • Bizim sınıfta var dgs değil ama ortalamalarıyla geçmişler dişten geçenlere lafım yok da ftr den falan geçen var tam olarak hakka girmek bu
  • great student onizuka kullanıcısına yanıt

hacetepede tıp yokmu. kurumici yapicam sonra

• sunmoon2b S kullanıcısına yanıt
    Bugün var yarın yok
  • Niçeağladığındaa N kullanıcısına yanıt

böyle bir şey olabilir mi ki ? 2 seneliklerde olmuyor mu dgs sınavı ? saçma bile az kalır buna

• Axbycz54321 A kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum ama ftr den geçenler var bizde saçmalığın daniskası başkalarının hakkı yeniyor

• Eskiden vardı diye biliyorum ben şimdi geçiş yapması için tıp barajını 50 bini yada o üniversitenin tıp barajını saglamasi gerekiyor diye biliyorum ben

ne diyeceğimi bilemedim gerçekten

Nasıl yani ,? Ftr den tıpa mı geçiyorlar?

• Dgs ile tıp yok.
    Bu arada dgs gerçekten de yks den çok daha basit ama çalışman lazım. Ama Üni de çalışmak da bir o kadar zor. Sosyal ortam vsvs
  • lovecraftianism kullanıcısına yanıt

Neyle geçti bilmiyorum artık ama okul ortalamasıyla ftr den tıpa geçenler var biliyorum. Aynı şekilde eczacılık ve dişten de geçebiliyolar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.