Şimdi Ara

Digiturk'ü iptal ettirdim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandır digiturk kullanıyorduk ve 3 ağustos'ta iptal olacak. Doğal olarak uydu alıcıları hakkındaki bilgilerim uzun zaman öncesine ait.

Şimdi 300-400 liralık uydu alıcılar görüyorum, android işletim sistemli falan. Bu uydu alıcıların ne gibi artıları var. Usb takıp dosya oynatmadan falan bahsetmiyorum. Mesela turksat'ta full hd yayın yapan kanal sayısı az. Trt hd, a haber falan var sanırım. Bunlar olmasa da olur 1-2 hd kanal için neden 400 lira vereyim? Yada bu cihazı alanlar neden alıyor? Ntvspor falan izleyebilecek miyim ben? Ayrıca paylaşılan resimlerde nat geo, travel and living falan gördüm, bu kanallar sadece digiturk ve d-smart'ta yok mu, aylık para ödemeden nasıl izlenebiliyor?

Aslında sormak istediğim şu; bu tip cihazlarla sadece turksat'taki ususal kanalları mı izleyeceğim yoksa 50 liralık uydu alıcılardan farklı olarak uluslararası hd kanallar falan da mevcut mu? Yoksa 2. bir çanakla falan başka bir uyduya daha mı bağlayacağız? Bir de internet, wifi desteğinden falan bahsediliyor? Google playi falan geçtim ama internete bağlamakla ne yapabilirim bu cihazlarla? Mesela digiturk'te digiturk iq vardı ama bilmiyorum onun gibi mi...

Bahsettiğim cihazlar 300-400 lira fiyat yelpazesindeki cihazlar.

Saygılar

• ben de aynı durumdayım..digitürk 1-2 aya bitiyor ve devam ettirmeyi düşünmüyorum..araştırmalarım sonucu 300-400 tllik cihazlardan ziyade 400-500 aralığında gigablue yu buldum ama 300-500 verilecekse digitürke devam etmek de mantıklı..o yüzden daha makul ama işlevli bir cihaz olarak hiremco chipbox iptv hd yi buldum ve önerdiler..eğer sizlerin de başka yorumları ve alternatifleri varsa cevaplarınızı bekliyorum..
  • Bende android ve iptv ozellikli wireless receiver ariyorum. Digiturku iptal ettiricem. Kafama yatan bir sey yok henuz, kullanan tecrubeli arkadaslarin yorumlarini bekliyilorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yoksa iptal ettirmesek mi digi'yi :)

Baksanıza bir sürü iş, yeni cihaz falan alınacak bi ton para. Aslında ben zaten askere gideceğim için iptal ettiriyorum. 5 ay sonunda sağ salim gelirsem tekrar bağlatırım eve futbolsuz yapamam. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mshysteria -- 29 Temmuz 2013; 0:41:51 >
  • gelince tekrar bağlatırsın yada askerden gelene kadar daha farklı paketler olur
  • Kimse yardımcı olmadı bende 21 liralık giriş ve 2 keyif paketi ile devam etme kararı aldım.
  • bi an konuyu ben mi açtı diye düşündüm valla benimde 3 ağustos itibariyle digitürk aboneliğim bittii..gerçi hala yayın var nedendir anlamadım da..:) bu bahsedilen uydularda iptv ve server muhabbetleri var arkadaşlar teferruatlı bir şekilde anlatmak forumca uygun mu bilmiyorum o yüzden gooogle dedeye server uydu ip tv uydu vs yazarsanız detaylı bilgiye ulaşırsınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mshysteria

Arkadaşlar merhaba;

Uzun zamandır digiturk kullanıyorduk ve 3 ağustos'ta iptal olacak. Doğal olarak uydu alıcıları hakkındaki bilgilerim uzun zaman öncesine ait.

Şimdi 300-400 liralık uydu alıcılar görüyorum, android işletim sistemli falan. Bu uydu alıcıların ne gibi artıları var. Usb takıp dosya oynatmadan falan bahsetmiyorum. Mesela turksat'ta full hd yayın yapan kanal sayısı az. Trt hd, a haber falan var sanırım. Bunlar olmasa da olur 1-2 hd kanal için neden 400 lira vereyim? Yada bu cihazı alanlar neden alıyor? Ntvspor falan izleyebilecek miyim ben? Ayrıca paylaşılan resimlerde nat geo, travel and living falan gördüm, bu kanallar sadece digiturk ve d-smart'ta yok mu, aylık para ödemeden nasıl izlenebiliyor?

Aslında sormak istediğim şu; bu tip cihazlarla sadece turksat'taki ususal kanalları mı izleyeceğim yoksa 50 liralık uydu alıcılardan farklı olarak uluslararası hd kanallar falan da mevcut mu? Yoksa 2. bir çanakla falan başka bir uyduya daha mı bağlayacağız? Bir de internet, wifi desteğinden falan bahsediliyor? Google playi falan geçtim ama internete bağlamakla ne yapabilirim bu cihazlarla? Mesela digiturk'te digiturk iq vardı ama bilmiyorum onun gibi mi...

Bahsettiğim cihazlar 300-400 lira fiyat yelpazesindeki cihazlar.

Saygılar

Arkadaşım Android ve linux işletim sistemli Enigma 2 cihazların 20 - 30 liralık cihazlardan farkı bu cihazları küçük bir bilgisayar gibi düşün bir çok eklenti yükleyibiliyorsun bu eklentilerle artık yüklediğin eklentinin cinsine göre istersen bulundugun şehrin hava durmuna bakarsın istersen namaz vaktini sana hatırlatıp ezan okur istersen internetten ip tv olarak bir çok sinama kanalını veya adult kanalı izlersin ntv spor gibi kanallardaki maçları izlersin.
    İstersen kaliteli bir server satın alıp çanaklarında iyiyse yabancı şifreli yayınları izleyebilrsin yine ip tv satın alarak yasa dışı yollardan maç yayınlarını izleyebilirsin yüklediğin eklentiyle yerli yabancı bir çok filmi ve kaçırdıgın dizileri boş zamanlarında izlersin tüm bunların yanında aldığın cihaz modül girişliyse dsmart aboneliğine göre daha uygun bir fiyatla dsmart modül alıp dsmarta abone olabilirsin ve dsmartın kendi kanal listesine mahkum olmaktatan kurtulursun şimdilik aklıma gelenler bunlar nasıl ki bilgisayara hergün yeni bir program çıkıyor onu daha işlevsel hale getiriyorsa bu tür cihazlarada hergün yeni bir eklenti çıkıyor ve cihaz dahada işlevsel hale geliyor
    Ha şunuda söyleyim eğer bu işlere meraklı degilsen ve bilgisayardan biraz anlamıyorsan istersen 1000 tl verip bir cihaz al o cihazın görüntü kalitesi dışında 30-40 tl lik cihazdan pek bir farkı olmaz çünkü çıkan programları eklentileri senin yüklemen zaman zaman güncellemen gerekir

• maxser M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, aradığım cevap buydu ama biraz gecikince digiturk aboneliğinde devam etme kararı aldım.

Bilgisayardan anlarım anlamasına ama bahsettiğiniz işlerle uğraşmak için biraz zaman lazım. Ayrıca yasa dışı durumları da göz önüne almak gerekiyor sanırım.

Tekrar teşekkürler cevap için, ihtiyacı olan diğer arkadaşlara mutlaka yardımcı olacaktır.
  • Peki arkadaşlar sonuçta bir karar bağlanamamış. Bir hayır sever ( butür konuların tartışması çoktur ama en azından yok gösterici olabilir. ) şu fiyat aralığında şu ürünü alabilirsiniz, bu fiyat aralığı için bu ürün şuanda iyi gibi bir veri yazabilir mi? inanınki bu konunun bir çok terimini bile anlayamadım ve eminim benim gibi olan insanlar vardır. eminim baya bir yardımı dokunacaktır böyle bir rehberin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.