Şimdi Ara

Dijital Foto tavziye ve önerileriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işin içinden çıkamadım yardım ederseniz sevinirim

istediğim özellikler
    optik zoom
    sd ve mmc kart desteği
    kalem pil kullanılabilmesi
    sesli video çekebilmesi
    kaliteli ve hesaplı olması

• Canon A70

3,2MP
    3x optical / 3,5x Digital zoom
    4x kalem pil
    Compact Flash Kart ( 1GB'a kadar )
    sesli video çekimi ve sesli oynatabilme
    Kaliteli ( hemde çok )

Fiyatı 400-450€ civarında Türkiye'de (KDV dahil)

Sipariş verdim, Amerika'daki bi arkadaşıma, haftaya geliyo insallah...

Bi de A80 modeli var yeni çıktı aynı özellikler +

4MP
    ve dönebilen TFT ekran
  • bildiğim kadarıyla canon a70'te sesli video sınırsız (hafıza kartına bağlı) değil.
    öyle bir özellik arıyorsan sony, kodak tercihlerin arasında olmalı.
    örneğin ben kodak markalarını çok inceledim. özellikle Kodak DX6340 çok güzel
    14X Toplam zoom
    3.5 optik
    4X Dijital zoom
    MMC/SD kart desteği.
    dahili 16MB bellek
    daha fazla detay içinwww.kodak.com.tr adresini ziyaret et.
  • 3 dakika sınırı var.
  • kodak cx4300 3.2 megapixel
    2*digital
    3*optik zoom
  • teşekkür ederim arkadaşlar
    Dijital makine kullanan varsa makinasının eksik ve artılarını söylerse sevinirim
    Kataloglar genelde yanıltıcı oluyor
  • Nerde kullanacaksın?
    Canonlar güzel makinalar ama a70 450$ etmez...
    Ben Olympus C4000 kullanıyorum büyüklüğü dışında hiçbir problemim yok, tabii keşke slr olsaydı ama ne kadar ekmek o kadar köfte...
  • Evde kullanıcam
    Analog makinam vefat etti (Canon tamirini birtek servisi yapabiliriz dedi oda 80+kdv gibi bir rakama ) bende servisin bana sağladığı bu imkanı değerlendirip dijitale geçmeye karar verdim.
    sesli video istememin nedeni kameraya okadar para veremeyecek olmam
    fotoğraf makinası kameranın yerini tutmaz ama hatıraları geçmişden koparmaya yeter diye düşünüyorum
  • canon a70
  • evde kullanmak icin 2.megapixel 2digital 3 optik zoom lu bir alet yeter digerlerine milyonlarca lira yatırma bu dedigim alet 100-150 milyon arası
  • Crazy_Slayer' e katılmakla beraber
    orite 3210 felan ev için iyi 100 küsür dolardı heralde
  • oritede optik zoom varmı bakayım
    birde hp nin 735 modelini tavsiye ediyorlar ama hp lerin fotoğrafmakinasındaki kalitesini bilen varmı acaba (230+Kdv civarında)
  • resim kağıdına baskı yaptırmayıda düşünüyorsanız 2 megapixel ile en fazla 10x15 ebat idare eder olur bence en azından 3 megapix düşünülmeli.
  • 3megapixlel deolur 2 de fazla fark etmez zoomlar onemli
  • Zoomlardan çok objektifin geniş açı olması önemli bence. Eğer küçük mekanlarda çekim yapacaksanız (odalar falan) ne kadar zoom yaparsa yapsın odayı tam olarak göremezsiniz. Ayrıca zoom'a bakarken bence sadece optik değerini inceleyin. Digital zoom ve Dij.Zoom ile Op.Zoomun çarpımı olan toplam zoom'un hiç bir önemi yok. Eğer objektifli bi SLR alma imkanınız olursa onu tercih edin veya şimdilik işinizi görecek 100 dolarlık bi şey alın. 1 yıl sonra SLR'lerin de fiyatı oldukça ucuzlar. Ben bir buçuk sene önce 2MP Kodak için, dokuyla beraber 600 milyon vermiştim :) Şimdi yarısından da ucuz
  • kodak ls443 kullanıyorum.mükemmel bir makine 256 mb mmc hafıza aldım 16 dk hareketli sesli video(quicktime formatında) veya 475 good(orta)çözünürlülükte(A4 boyutunda çok net) fotograf çekiyor vs.vs.yani çok memnunum şimdiye kadar 4.0 mp fotograf çekmedim.normal çekimler için hiç gerekmiyor.ancak duvar takvimi boyutunda fotolar için gerekli ihtiyaç duyulur mu bilmem.çok fiyatlı bir makine(435$+kdv)ama çok güzel bir kere alınıyor diye paraya kıydım.bu biraz da keyf işi. eğer gücün varsa en iyisini almaya çalış.sevgiler.
  • inca 049 ses kaydı yok ama super kamera 86dolar
  • photosmart daha uygun fiyata daha fazla özellik sunar...

Ama Kodak daha kaliteli lense sahiptir ve kamerası daha yüksek kalitede üretilmiştir...

Canon'u düşünmüyormusun?
  • Canon'u çok düşündüm ama a60'ıen ucuz 310 Euro'ya KDV siz olarak (+ garantisiz)bulabildim
    Canon da daha önceden ağzım yandığı için garantisiz makina almaya niyetim yok
  • Bende epey bi araştırdıktan sonra Kodak Dx 6340 aldım.Aşağıdaki linkte A70 ve Dx6340 da dahil bi çok makinanın oldukça ayrıntılı incelemeleri var. Benim kanaatım A70 birazcık daha kaliteli ama kodakda da 4X optik zoom var .Gece çekimlerinde de oldukça aydınlık resimler çekebiliyorsun, Video kaydıda iyi sayılır(320*256) .Makinanın en önemli eksiği manuel netlik ayarı olmaması ama onada nadiren ihtiyaç duyulur.
    http://www.imaging-resource.com/DIGCAM05.HTM
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.