Şimdi Ara

dijital saat??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar merhaba...8051 ler ile yapılmış dijital saat uygulaması yapan biri var mı acaba..eger varsa devre ve gerekli assembly kodlarını gonderebilir misiniz.tesekkurler...

• bende olacakti saat tarih alarmlı fln 8051 le yapmıştım bulunca koyarım buraya elimde fazla 8051 programlayıcı var isteyen olursa veririm uygun bi fiyata
  • KODLARI GÖDERSEMDE İŞE YARAMAZ. ÇÜNKÜ BAĞLANTI YOLARI FARKLIDIR. VE AYRICA BENİM YAPTIĞIM HATAYI YAPMA
    VE REAL TİME ENTEGRESİNİDE KULLAN Kİ ZAMAN KAYMASI OLMASIN BU ENTEGREYİ KULLANMAZSAN 24 SAATTE 3SN. KAYMA OLIUYOR.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lidyum

KODLARI GÖDERSEMDE İŞE YARAMAZ. ÇÜNKÜ BAĞLANTI YOLARI FARKLIDIR. VE AYRICA BENİM YAPTIĞIM HATAYI YAPMA
    VE REAL TİME ENTEGRESİNİDE KULLAN Kİ ZAMAN KAYMASI OLMASIN BU ENTEGREYİ KULLANMAZSAN 24 SAATTE 3SN. KAYMA OLIUYOR.

Eğer bu kayma miktarı kesinse her 24 saatte bir mesela saat 00:00 da saati 3 saniye ileri veya geri (artık ne yöne kayıyorsa) alırsın olur biter. Tabiiki cevabına katılıyorum RTC entegresi en iyisi ama ufak bir proje ise böyle bir çözüm işinizi görür...
  • 24saat sonunda 3sn ileri atlatsanda 1 2 hafta sonra kayar elemanların toleransalrı tam değil ki..
  • quote:

Orjinalden alıntı: lidyum

24saat sonunda 3sn ileri atlatsanda 1 2 hafta sonra kayar elemanların toleransalrı tam değil ki..

Tabiiki olabilir benimki sadece ufak bir çözüm. Dediğim gibi ufak projelerde işinizi görür.
  • http://www.datasheetarchive.com/search.php?search=mm5369&sType=part
    MM5369 kullanın... hem ucuz , hem de kararlı... O zaman da kaymaz... Kristal kararlılığında olur...
  • http://www.antrak.org.tr/gazete/032005/tolga-tastan.html

pic ile yapmışlar. ama donanım özelliklerini ve komut dizimini inceleyerek 8051'e dönüştürebilirsin. internette pic programını 8051 dönüştüren bir program görmüştüm. javascript ile yapılmış. ama pek iyi sonuç verdiğini sanmıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.