Şimdi Ara

Dilci yok mu hiç? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: orca.2

Hocam hangi denemelerden cozuyorsunuz ve hangi kaynaklara calisacaksiniz acaba?

Ben mi?:D Els düşünüyorum bulabilirsem, zormuş ama herkes iyi diyor. Onun dışında dilfem'in denemeleri zormuş sanırım. Pek bir tavsiye veremem, bilmiyorum çünkü ben de. Bilen biri yanıtlasa daha yararlı olacaktır. Ben şu an çalışmıyorum kaynaktan, yani dershaneye gidiyorum. Ygs açıklandıktan sonra başlayacağım tam anlamıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı durumdayız hacı
  • 80-90 küsur netle cıksak yeterdi ama maalesef daha düsük gelecek, bir baslayabilsek su ingilizceye lys asılcaz artik, lys zorlama umarım bu kadar

• Ben de dilciyim,normal de ygs denemelerinde 360ın altına düşmezdim ama bu sınavda 300 alsam şükredeceğim,lys ise 65-70 arası yapıyorum.

• İngiliz dili ve edebiyatı okuyorum bende üniversitemi yükseltmek için yine girdim bu sene sınava. Üniversiteseye daha hiç gitmedim kaydım dondurulmuş eğer kazanamazsam kazandığım yere gideceğim :D Denemelerde 300-310 yapıyordum bundan bi 270-280 bekliyorum en az,lys'dede bir 65 yapsam 400 ile ingilizce öğretmenliğine girerim hedefim bu :D Sende denemelerde baya iyi yapmışsın düşük gelmez umutlu ol,ingilizce netlerin süper ayrıca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galifianakis

İngiliz dili ve edebiyatı okuyorum bende üniversitemi yükseltmek için yine girdim bu sene sınava. Üniversiteseye daha hiç gitmedim kaydım dondurulmuş eğer kazanamazsam kazandığım yere gideceğim :D Denemelerde 300-310 yapıyordum bundan bi 270-280 bekliyorum en az,lys'dede bir 65 yapsam 400 ile ingilizce öğretmenliğine girerim hedefim bu :D Sende denemelerde baya iyi yapmışsın düşük gelmez umutlu ol,ingilizce netlerin süper ayrıca

Sağolun, ama gittikçe umutlarım tükeniyor benim. Sınavdan önce barajı geçmek ne ya ahaha diyodum, aptal gibi hissediyorum resmen. Son 15 dakika kalmıştı Türkçede boşlarım vardı bir sürü o telaşla nasıl yaptım bilmiyorum. Matematik zaten yetişmedi, yetişseydi bakacaktım biraz. Seneye de kalmak istemiyorum. Siz hangi üniversitedesiniz? Ben de dil edebiyat okuyabilirim de.

• Denemelerde 360-395 civarı gelirdi ve hedefim marmara öğretmenlikti şimdi bi 330-300 civarinda bekliyorum 10 yanlış yaptığım takdirde eskişehir anadoluya yetiyo puan yani ygs pekte bişey değilmiş eğer sistemli ve iyi çalışırsan yapılmayacak birşey değil yds academy öğrencisiyim ve bu gidişat ile 5-7 yanlış çıkarabileceğimi düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: neuptune

quote:

Orijinalden alıntı: Galifianakis

İngiliz dili ve edebiyatı okuyorum bende üniversitemi yükseltmek için yine girdim bu sene sınava. Üniversiteseye daha hiç gitmedim kaydım dondurulmuş eğer kazanamazsam kazandığım yere gideceğim :D Denemelerde 300-310 yapıyordum bundan bi 270-280 bekliyorum en az,lys'dede bir 65 yapsam 400 ile ingilizce öğretmenliğine girerim hedefim bu :D Sende denemelerde baya iyi yapmışsın düşük gelmez umutlu ol,ingilizce netlerin süper ayrıca

Sağolun, ama gittikçe umutlarım tükeniyor benim. Sınavdan önce barajı geçmek ne ya ahaha diyodum, aptal gibi hissediyorum resmen. Son 15 dakika kalmıştı Türkçede boşlarım vardı bir sürü o telaşla nasıl yaptım bilmiyorum. Matematik zaten yetişmedi, yetişseydi bakacaktım biraz. Seneye de kalmak istemiyorum. Siz hangi üniversitedesiniz? Ben de dil edebiyat okuyabilirim de.

Kütahya Dumlupınar üniversitesi. Dil edebiyatıda güzel bölüm ama ingilizce öğretmenliği daha rahat olacak o yüzden istiyorum çokta farketmez benim için ikisindede öğretmen olabiliyosun sonuçta

• Ben de dilciyim şuan yds academy deyim. Ygs kötü geçmedi ama iyi de değil yani bi 300 350 arası alsam cok rahat eskişehir anadolu üniversitesini kazanırım diye düşünüyorum çünkü lys de 70 75 yaparım böyle devam edersem. He ayrıca şu native muhabbeti yapan arkadaş rhat ol dilcilerin çoğu neredeyse hepsi rahat bi nativele konuşabilir. Yani kötü olanları saymıyorum çünkü onlar dilci değil. Her lys 5 sınavına girecek kişi dilci olmuyor maalesef.
  • lordoskin L kullanıcısına yanıt
    Neye dayanarak söylüyorsun bunu. Ben ingilizcenin "i" sinden bile anlamayan ingilizce öğretmenlerine dayanarak söylüyorum. Ortalama bir devlet okulundaysan bu ülkede öyle kolay kolay lisede advanced olamazsın.

• ygs büyük bi sürpriz olmadığı sürece 290-310 arası bişey gelecek gibi görünüyor,okulda ve dershanede şuan sadece ingilizce üzerine yoğunlaşmış bulunmaktayız ingilizcede 80de 55-60 dönüyor hazirana kadar 70'e dayayacağım gibi.. orta şeker biyerlere girerim gibi geliyor okul puanıyla beraber 420-430 yeter bana çok yükseklerde gözüm yok bu puanla da imkansız zaten çalıştığım kadar ne diyeyim
  • ihbarvar kullanıcısına yanıt
    Yazdığımı anlamadın galiba. Bizim sınıf 34 kişi ve bana göre yani dil okumaya gelenler en fazla 12 13 kişi gerisi matematikten kaçan, dili sadece its my pencil. You know nothing John Snow gibi şeyler sananlar var. Gramerin g sini bilmez perfect tense ne desen anlamaz ama dil okumaya gelmiştir. Yani dilciyim diye adam lise 4 de rahat rahat konuşur. Hiç yurt dışına çıkmadım buraya gelen turistler veya dil geliştirme siteleri yuhova , interpals gibi sitelerde rahat rahat konuşurum bi kişi de anlamadığını belirtmedi. Zaten native ile konuşmak kolaydır çat pat anlar seni yani. Zor olan başka bi ülke Almanya polanya gibi ana dili ingilizce olmayıp 2.dili ingilizce konuşan kişiyle konuşmak zordur.O da native değildir sende yani birbirinizle ingilizceyi anca çok iyi konuşarsanız anlarsınız. Yoksa çat pat konuşan biride native ile konuşur.
  • GEnçler haberiniz olsun diye yazıyorum geçen sene bir soru dahi çözmeden girdim 46 net gibi birşey yaptım galiba 11.000 olmuştum dil 3 galiba
  • lordoskin L kullanıcısına yanıt
    34 kişiden 12-13 kişi konuşuyor. O zaman benim genellemem doğru

• quote:

Orijinalden alıntı: occasional

GEnçler haberiniz olsun diye yazıyorum geçen sene bir soru dahi çözmeden girdim 46 net gibi birşey yaptım galiba 11.000 olmuştum dil 3 galiba

11 bin olduğuna emin misin ben 48 netle 17 küsürdüm geçen sene :D
  • Occasional'in dediği gibi 60 70 bin kişi gibi bişey giriyor lys 5 e bunların çoğu zaten giriyor ama 60 netten üstü gerçek dilci sayılır.

Senin dediğin doğru kardeşim. Yani dilciyim diyenlerin hepsi dilci değil ama yani genelleme doğru. Nativele konuşamazlar. Ama sınav zaten sokak dili veya speaking değil. Kurallara dayalı grammer , bi kelimenin arkasından gelicek kelime. Yani mesala believe varsa ondan sonra in gelir. Matematiği var dilin de ama ben tamamen türkçeye çevirerek yapıyorum ki çok zamanımı alıyo yani ilk 100 bence tamamen kurallarla çözüyor lys 5 i.
  • DİL-1 301,39809 1741 Y-DİL-1 342,03009 1247 --- ---
    DİL-2 316,80346 1746 Y-DİL-2 357,43546 1401 --- ---
    DİL-3 350,18169 1667 Y-DİL-3 390,81369 1818 ---
    YAbancı dil 46 doğru 32 yanlış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A69D4408A -- 18 Mart 2015; 23:53:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihbarvar

Çok merak ediyorum acaba şurda kaçınız liseyi bitirince oturup bi native'le sohbet edebilecek?

Chatting with a native speaker is a different matter. As you know that there are four different skills in English. Each of these require different skills or abilities. Most of the students in language classrooms generally focus on reading and writing. This doesn't mean listening and speaking aren't important. LYS 5 is an exam which evaluate reading skills so the students naturally focus on improving reading skills. Students can easily improve their listening and speaking skills later on. There is a saying that goes "Practice makes perfect". Do not underestimate the Turkish students!

• Normal denemelerim 310-340 arasıydı, bu sınav 300 gelse ona bile razıyım. Lys ise 73 üstü şuanlık. 75 üstüne çekmeye çalışıyorum.
  • Dnm101 D kullanıcısına yanıt
    Aight bae that seems fair. I got a nice quote too.
    "Connection, not perfection". I mean there are students who cant even talk a bit. In that situation you can't give them fancy words to study. I dont give a fuck about how hard words that they know. I care about how they can communicate with others

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.