Şimdi Ara

Dilci yok mu hiç?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hiç dilci göremedim forumda hep tm ya da sayısal. Dilci var mı arkadaşlar aranızda, ne yapmayı düşünüyorsunuz?
    Benim sınavım berbat geçti denemelerde 300 yapıyordum şu an barajı geçebileceğimden bile emin değilim. En kötü 180 yapsak lys de kaç yapmamız gerekir iyi bir yer için? Şu an 65 falan yapıyorum ama hiç çalışmadım dile doğru düzgün yani çalışırsam o zamana kadar 70-75 yaparım diyorum okul puanı da 80. sıralama nasıl olur sizce?

• Ben de ingilizce icin hazirlaniyorum ancak ygs den dolayi muhtis bir hayal kirikligi yasamaktayim ,lys gozumu daha da korkutmaya basladi.Netlerin cok iyi gorunuyor uc ayda mutlaka daha da artar.Bizim de isimiz zor yahu -.-
  • quote:

Orijinalden alıntı: merihime

Ben de ingilizce icin hazirlaniyorum ancak ygs den dolayi muhtis bir hayal kirikligi yasamaktayim ,lys gozumu daha da korkutmaya basladi.Netlerin cok iyi gorunuyor uc ayda mutlaka daha da artar.Bizim de isimiz zor yahu -.-
    Bende dilciyim 180i geçemeyeceğim için seneye girecem ama 180 falan alırsan en az bi 70 net yapman gerek
  • Çok merak ediyorum acaba şurda kaçınız liseyi bitirince oturup bi native'le sohbet edebilecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihbarvar

Çok merak ediyorum acaba şurda kaçınız liseyi bitirince oturup bi native'le sohbet edebilecek?
    Ben dilciyim denemelerde 310-340 civarı yapıyodum bunda 260-300 arası bir şey alırım diye tahmin ediyorum. LYS' denemelerinde de 75 altına düşmüyorum genelde. Hedefim fullemek tabi. 75 yapsam LYS'de 280 civarı alsam 400 puan oluyor okul puanıyla da 445. tabi bu geçen seneye göre bi hesaplama bilemeyeceğim. LYS çok daha fazla etkiliyor ama 300 civarı alırsam tatmin olmuş olacağım.
  • benım hedef ilk 100 dü sene ortalarında ygs 430 420 altına düşmezdi.
    simdi ygs 400 altı gelecek. 385 395 civarı tahminen.
    dilim 80 çok nadir 1 çok çok nadir 2 yanlıs gelir.
    simdi hırslandım ama yardırıyorum.
    hedef hala ilk 100 ama zor gözüküyor.

not: mezunum.

EDİT: 348 ALDIM :D ŞAKA GİBİ AMA MALESEF BÖYLE GELDİ. SIRALAMA 45K GECEN SENEDEN 10K DAHA YUKARDA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatai -- 21 Mart 2015; 22:45:10 >
  • @merihime: Teşekkür ederim, diğerleriyle karşılaştırıldığında iyi değil aslında ama umarım yükselir. Ygs mahvetti bizi, sormuyorlarki şöyle kırk tane ingilizce. Siz de çalışın elbet yükselir, bu sene olmazsa da gelecek sene için kolaylık olur.

MovieClips: Haklısınız, diğer kişilerin ne yaptığı da önemli ama. Şimdi 70 net yapsak sıralama kaç olur ki ortalama? Beş bin falan olur mu?

İhbarvar: Demek istediğinizi tam olarak anlayamadım ama anladığım kadarıyla cevap vereyim: düz lise'de okuyorum ve benim ingilizcem hiçbir şekilde okulda gelişmedi okulda ingilizce öğrenmedim, hala da öğrenmiyorum. 3 ay sonra lys var fakat öğretmenimiz hala and but because anlatıyor bize. Konuşmayı geçiyorum, konu olarak bile öğretilmiyor doğru düzgün bir şey. Dershanelerde ise sizde biliyorsunuz, test çözmeye yönelik. Yani böyle bir eğitimde bizi suçlayamazsınız değil mi? Belki konuşamam ama konuşmayı isterim, kolay olduğu için ya da başka bir nedenle yabancı dilden giriyor değilim orta sondan beri istediğim bir şey. Hatta orta iki'de en yüksek notum 50 falandı dilden. İngilizcemin gelişip, ingilizceye ilgi duymam ise facebooktaki roleplayer denen ingilizce oyundan dolayıydı.

• Wraths Trap: ben de 300 istiyordum, hayal oldu. Yine de iyi sizinki.

Hatai: Bayağı iyiymiş, kıskanmadım desem yalan olur. İstediğiniz yer olur umarım.
  • neuptune kullanıcısına yanıt
    İnternete erişimin varsa Türkiye'nin eğitim sistemine ihtiyacın yok kardeşim. Madem ilgin var neden ilgin dahilinde kendini geliştirmeyip sadece vocabulary/grammer soran bir sınava bel bağlıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihbarvar -- 18 Mart 2015; 18:31:19 >
  • ihbarvar kullanıcısına yanıt
    ben ediyorum kişiyle alakalı
  • Hedefim odtü ingilizce öğretmenliği 46 okul puanım var.Ygs 350 falan gelir denemelerde 400 civarıydı ama..LYS de 75 net hedefim var en az.Bu netlerle girebileceğimi umuyorum
  • Siz ne yapmamı önerirsiniz? Ben kendimi geliştirmeyeceğim demedim ki. Aksine benim hayallerim büyük, gidipte öğretmen olmak gibi hedeflerim yok. Ama bunları üniversiteye girdikten sonra yapmayı planlıyorum. Şu an ne yapabilirim ki?
    İngilizce seviyeni bilmiyorum, beni PM'den genel olarak bilgilendirirsen ben de bugüne kadar kullandığım kaynaklarla ve nasıl bir yol izleyebileceğin konusunda yardımcı olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neuptune

Siz ne yapmamı önerirsiniz? Ben kendimi geliştirmeyeceğim demedim ki. Aksine benim hayallerim büyük, gidipte öğretmen olmak gibi hedeflerim yok. Ama bunları üniversiteye girdikten sonra yapmayı planlıyorum. Şu an ne yapabilirim ki?
    Birçok dil öğrencisinin Türkçe ve Sosyal netleri düşük. Bu nedenle sizlere tavsiyem çıkarabileceğiniz kadar net çıkarmaya çalışmanız. "YGS den 350 alacaktım şimdi 280 aldım ben şimdi öldüm bittim" gibi bir psikoloji içine girerseniz baştan kaybedersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihbarvar

İngilizce seviyeni bilmiyorum, beni PM'den genel olarak bilgilendirirsen ben de bugüne kadar kullandığım kaynaklarla ve nasıl bir yol izleyebileceğin konusunda yardımcı olabilirim.
    dilciyim shit gibi geçti 250 filan gelir ygs lys de yardırırsan ygs pek önemli olmaz
  • Beyler bana dil icin tek kitap halinde onerebileceginiz ne var icinde grammar vocabulary writing vb hepsi olan tarzda varmi
  • Arkadaşlar bi ana konu olsun Dil ile ilgili güzel olur.

Dil için Ahmet Akın'ın Reading Words kitabı güzel. Konu konu ayırmış fakat sorular çok zor zaten yds-kpds seviyesinde kastırıyor biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laserquest

Arkadaşlar bi ana konu olsun Dil ile ilgili güzel olur.

Dil için Ahmet Akın'ın Reading Words kitabı güzel. Konu konu ayırmış fakat sorular çok zor zaten yds-kpds seviyesinde kastırıyor biraz

Eyvallah hocam
    Hocam hangi denemelerden cozuyorsunuz ve hangi kaynaklara calisacaksiniz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orca.2

Hocam hangi denemelerden cozuyorsunuz ve hangi kaynaklara calisacaksiniz acaba?
    dilciler bi dil atın artık şu konuya
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.