Şimdi Ara

Dilci yok mu hiç? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ihbarvar

Aight bae that seems fair. I got a nice quote too.
    "Connection, not perfection". I mean there are students who cant even talk a bit. In that situation you can't give them fancy words to study. I dont give a fuck about how hard words that they know. I care about how they can communicate with others

You're right. This is actually a huge problem. Our education system needs serious reforms. I hope that OSYM will solve this problem soon. We need a new exam that evaluates four different skills.
  • denemelerim 360-420 arası geliyordu şuan 300-320 bekliyorum lysde 70-75 arası yuvarlanıyoruz..
  • Sonuçlar nasıl gençler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ygs3 272
  • Sanki native'le sohbet edebilenleri eğitime, mütercimliğe ya da dil edebiyata felan direk alıyorlar da.. Gençler kendilerinden ne isteniyorsa ona hazırlanıyorlar işte. ÖSYM sınavda native'le sohbet bölümü mü açıyor acaba? Benim öğrenciliğimde %90 ve üzeri başarı ile giriliyordu ve dersimize giren native'in söylediklerinin 4'te 3'ünü anlamıyorduk ilk aylarda. Sonradan yavaş yavaş aşina olmaya başladık. Aynı üniversitenin Eğitim'inde native'in yüzünü bile görmüyorlardı, ki o yıllarda üniversitenin 100bin civarında öğrencisi vardı. Böyle bir üniversiteden bahsediyorum. Hem İngilizce öğretmenlerinin kaçta kaçı son 10 yılda bir native'le sohbet etti acaba? Bu gençler, o öğretmenlerin öğrencileri işte; ne bekliyorsun?

Yok, şu mantığı da anlamıyorum: Diyelim ki burda native'le sohbet eden, oh shit, Jesus f*cking Christ, oh God, oh Jesus, hey yo, o man felan diyerek laylaylom bi öğrenci var. Eee abi, nolacak? Madalyayı kim takacak şimdi buna? İngilizce konuşan adam aç kalmaz mantığı eskide kaldı yahu, ortalık İngilizce bilen adamdan geçilmez oldu. Burdaki gençlerin birçoğu öğretmen olacak. Öğretmenlik bambaşka bir sanat. Senin o present perfect'ini ortaokuldaki bir öğretmen sadece 8. sınıflara 3 ünitede gösterecek, lisede de A2.3 düzeyinden önce asla göstermeyecek. Past perfect, past perfect cont, future perfect, future perf cont vs'yi kendisi bile unutacak. Çok da tın.. Önemli olan 10 yaşındaki çocuğa İngilizce'yi sevdirebilecek mi, ya da lisedeki çocuğa İngilizceyi benimsetebilecek mi? Gerisini kim takar?..

Bence asıl soru şu: 4. sınıftan itibaren (2. sınıftan başlayanlar henüz mezun olmadı) İngilizce gören bir öğrenci üniversiteyi bitirdiğinde 10 ile 13 yıl arasında İngilizce eğitimi almış oluyor. Bu minimum 10 yıl İngilizce eğitimi alan öğrencilerin kaçta kaçı bu 10 yılın ardından 3 tane cümleyi art arda kurabiliyor?

Bırak gençler şimdi kendilerinden istenileni yapsınlar. Üniversiteye gidince sorgulamaya başlayacaklar.

• ihbarvar kullanıcısına yanıt
    Lys 5 icin hangi kaynaklari kullandiniz?Tesekkurler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dnm101 D kullanıcısına yanıt
    Kardeş haklısın, sınav şeklinden dolayı belki pratiğe dökme imkanı olmuyor. Ama şu var ki 4. sınıftan beri İngilizce eğitimi alıyoruz ve çoğumuz tam anlamıyla öğrenemiyor bir dili. Yani ders dışı ekstra bir çaba gösterenler dışında. Bir sistem düşün ki 8 yılda bir dili öğretemesin.. Maalesef durum bu.
  • Here I Am. YGS kötü geçti diye bunalıma girmeyin beyler, YGS en az bizde alınacak diye düşünüyom. Hiç çalışmadım inge 2 yıldır öncesinde temelim var 55 net çıktı ama kendim ve bütün temeli olan dilciler 3 ay kala 70 neti iyi bir çalışmayla yapar diye düşünüyom. 70ten sonrası dikkat, bilgiden fark yaratır diye düşünüyom. Herkese kolay gelsin. Bu arada whatsapp grubu kurulup oradan bilgi paylaşımı da yapılabilir.

• Having exerted myself, I only managed to be on the list, ranking as 73k. Well, that was a bit frustrating and excruciating, given all my efforts and complications I had had to surmount. Notwithstanding the outcome being not as satisfactory as I wished it would be, I've glamoured myself to go on swotting so haughtily yet steadily as to achieve what I've been dreaming at length. This may look unrealistic and profane that I aspire to incur my admission to majestic "Boğaziçi University" inasmuch as my 73k doesn't look palpable enough to underpin my goals; nonetheless, I am oriented at pursuing my dreams, which will help me ravel out sullied bruises on my result. Good luck everybody.
  • orca.2 O kullanıcısına yanıt
    MF'yim ben. İngilizceyi hayatımın her alanında bir araç olarak kullanıyorum, bu konuya sadece ülkemizdeki ingiliççe eğitimini ve ölçme kriterlerini kötülemek için gelmiştim. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.