Şimdi Ara

Doğa Sigorta (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
3
Favori
32.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engin_er_26

bugün fiyat teklifi aldım trafik sigortası için en düşük 297 tl ile doğa sigorta verdi sonra marphi sigorta 365 tl verdi axa 450 tl sizce doğa sigortaya yaptırmalımıyım trafik sigortasını geçen yıl 105 tl ödemiştim bu yıl çok fazla atış olmuş. bu ne yaaa önüne gelen kazık atıyor.

trafik sigortası için tereddüt bile edilmez .... daha pahalıya 500-600 liraya zorunlu trafik sigortası yaptırdığınız şirket isterse karşı tarafın aracını amerikaya götürüp doktoralı mühendislere tamir ettirsin ,,, yada karşı tarafı parise moral gezisine göndersin....

kasko değilki bu sizi bağlayan hiçbişey yok !!! en düşük neresi ise oraya yapılır.... fazladan vereceğiniz her kuruş bu sigorta şirketlerinin para babalarının 50-60 tane daha RESİDANCE sahibi olmasını kolaylaştırır..

ZARAR ediyorlarmış !!!! pehhhh

Pinokyoya burun estetiği yapmışlar !! yalan demiş !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: joliva

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

bugün fiyat teklifi aldım trafik sigortası için en düşük 297 tl ile doğa sigorta verdi sonra marphi sigorta 365 tl verdi axa 450 tl sizce doğa sigortaya yaptırmalımıyım trafik sigortasını geçen yıl 105 tl ödemiştim bu yıl çok fazla atış olmuş. bu ne yaaa önüne gelen kazık atıyor.

trafik sigortası için tereddüt bile edilmez .... daha pahalıya 500-600 liraya zorunlu trafik sigortası yaptırdığınız şirket isterse karşı tarafın aracını amerikaya götürüp doktoralı mühendislere tamir ettirsin ,,, yada karşı tarafı parise moral gezisine göndersin....

kasko değilki bu sizi bağlayan hiçbişey yok !!! en düşük neresi ise oraya yapılır.... fazladan vereceğiniz her kuruş bu sigorta şirketlerinin para babalarının 50-60 tane daha RESİDANCE sahibi olmasını kolaylaştırır..

ZARAR ediyorlarmış !!!! pehhhh

Pinokyoya burun estetiği yapmışlar !! yalan demiş !!!

sigortacıya doğa sigorta yap dedim tekrar baktı 322 tl çıktı tek değişmeyen murpfre vardı 365 tl 4 taksit +3 taksitte banka verdi murpfre yaptırdım

• Arkadaslar bugun ben de sigorta yaptirdim. Doga sigorta tabi ki en uygun fiyat veren oldu. Sigortaci da 100TL katilim veya ortaklik kesintisi hakkinda bilgi verdi. Ben satmayi falan dusunmedigim icin sorun yok. Ama bisey oldu, o konuda huzursuz oldum. Hukuki bir sikinti olur mu simdi veya ileride bilemedim size sormak istiyorum.

Sigortalama esnasinda telefonuma bir onay mesaji geldi "554865 kodunu acentenize vererek teminatinizi baslatip ortagimiz olarak Doga Sigorta guvencesine girebilirsiniz. Bilgi icin 02122123642www.dogasigorta.com" sugortaci da bu kodu istedi ve islemi tamamladi. Simdi artik bu sms onaylari imza gibi oldu, baya bir hukuki baglayiciligi var. Sigortaciya da sordum, diger firmalard boyle bisey yok? Bu ne olaki diye, sorun yok abi, bunlarin sistemi boyle dedi... Tabi bu arada islem yapildi, is isten gecti...

Aramizda sigortaci veya hukukcu arkadaslar varsa sormak istiyorum, ben tam olarak neye onay vermis oldum/olabilirim?

Saygilar.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatsoylu

Arkadaslar bugun ben de sigorta yaptirdim. Doga sigorta tabi ki en uygun fiyat veren oldu. Sigortaci da 100TL katilim veya ortaklik kesintisi hakkinda bilgi verdi. Ben satmayi falan dusunmedigim icin sorun yok. Ama bisey oldu, o konuda huzursuz oldum. Hukuki bir sikinti olur mu simdi veya ileride bilemedim size sormak istiyorum.

Sigortalama esnasinda telefonuma bir onay mesaji geldi "554865 kodunu acentenize vererek teminatinizi baslatip ortagimiz olarak Doga Sigorta guvencesine girebilirsiniz. Bilgi icin 02122123642www.dogasigorta.com" sugortaci da bu kodu istedi ve islemi tamamladi. Simdi artik bu sms onaylari imza gibi oldu, baya bir hukuki baglayiciligi var. Sigortaciya da sordum, diger firmalard boyle bisey yok? Bu ne olaki diye, sorun yok abi, bunlarin sistemi boyle dedi... Tabi bu arada islem yapildi, is isten gecti...

Aramizda sigortaci veya hukukcu arkadaslar varsa sormak istiyorum, ben tam olarak neye onay vermis oldum/olabilirim?

Saygilar.
    Kardeşim için sigorta fiyatı çok yüksek çıkıyordu. En uygun fiyatı Doğa sigorta verdi. Bizde ordan yaptırdık.

Bende kuşkulandım şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: root16

Kardeşim için sigorta fiyatı çok yüksek çıkıyordu. En uygun fiyatı Doğa sigorta verdi. Bizde ordan yaptırdık.

Bende kuşkulandım şimdi.

Alıntıları Göster
    Doğa sigorta da sıkıntı yaşayan var mı acaba?
    Tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xnanx

Doğa sigorta da sıkıntı yaşayan var mı acaba?
    Tavsiye eder misiniz?

Alıntıları Göster
    Allah korusun kaza yapmadıktan sonra doğa sigorta da sorun olmaz.Bneim de araca diğer dirmalar en düşük 700 çıkarıd doğa 460 çıkarıd doğaya yaptırdım.Geçen sene 200 liraya güneşe yaptırmıştım şimdi güneş 850 tl çıkardı
  • doğayı kötülüyo sigorta acenteleri de şunu anlamıyorum batarsa hazine el koymuyo mu bizim zararımız ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsclub53

doğayı kötülüyo sigorta acenteleri de şunu anlamıyorum batarsa hazine el koymuyo mu bizim zararımız ne
    düşük fiyata yapıyor diye kötülüyordu

pederde ona yaptırdı aralıkta en düşük doğa sadece arabayı satarsan sigorta için 150 tl sini vermiyor dedi kesinti yapıyormuş başkada birşeyi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

düşük fiyata yapıyor diye kötülüyordu

pederde ona yaptırdı aralıkta en düşük doğa sadece arabayı satarsan sigorta için 150 tl sini vermiyor dedi kesinti yapıyormuş başkada birşeyi yok

Alıntıları Göster
    Doğa sadece ortaklık payından iptal durumunda 100 tl iade etmez. ama satmayıp binceksen. Al satcı değilsen kullanıcıysan hiç bir farkı yok kardeşim gönül rahatlığıyla yaptırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskocyalim

Doğa sadece ortaklık payından iptal durumunda 100 tl iade etmez. ama satmayıp binceksen. Al satcı değilsen kullanıcıysan hiç bir farkı yok kardeşim gönül rahatlığıyla yaptırın.

Alıntıları Göster
    Evet bu kadar düşük fiyatlar veren bir şirketi acentelerin kötülemesi hoş değil ama bir acente olarak haksızlar da diyemeyeceğim.

Zorunlu Trafik sigortası için açıkçası gidip yaptırın yada yaptırmayın demek yanlış olur.
    Ancak kasko poliçeleriniz için fiyatlardan çok içerikteki teminatlara dikkatli bakın, muafiyetler neler onlara bakın. Sonra size destek verebilecek bir acente ile çalışın.
    Son zamanlarda poliçe primlerinde ciddi artışlar oldu ama bu artışların sebebi Doğa gibi firmaların çok ucuzdan poliçe kesip sonra hasarları karşılayamayıp piyasanın şişmesine sebep vermesidir.

Bir tomar para harcayıp aldığınız araca, 400-600 TL kasko poliçesinin gerçekten mantıklı bir adım olduğunu düşünmeyin lütfen. Ucuz etin yahnisi boşa söylenmiş bir laf değildir.
    Olay sadece maddi boyutta değil, bir ürünün ederi vardır birde muadil ederleri. Biri ile iş yaparsınız diğeri sadece var mı var.

• TigerONLINE T kullanıcısına yanıt
    Doğanın sigorta poliçesi için konştuk
    zaten konuyu araştırınca mahkeme kararlarının öngörülemeyen ekstra yük çıkardığını görüyoruz
    ege battı ucuz etin yahnisi olmadı hazineden ödendi herşey
    Doğadan mağdur olan varsa yazsın lüften ben seneyede uygun olursa doğadan yaptırcam
    bu konuda aşırı bir spekülasyon var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsclub53

Doğanın sigorta poliçesi için konştuk
    zaten konuyu araştırınca mahkeme kararlarının öngörülemeyen ekstra yük çıkardığını görüyoruz
    ege battı ucuz etin yahnisi olmadı hazineden ödendi herşey
    Doğadan mağdur olan varsa yazsın lüften ben seneyede uygun olursa doğadan yaptırcam
    bu konuda aşırı bir spekülasyon var...
    Bana sigortam.net sitesindeki bayan bile doğa sigorta batacak dedi. Bende batarsa batsın dedim. Doğadan yaptırdım sigortayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

Bana sigortam.net sitesindeki bayan bile doğa sigorta batacak dedi. Bende batarsa batsın dedim. Doğadan yaptırdım sigortayı

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kryss -- 19 Aralık 2020; 23:32:43 >
  • tsclub53 kullanıcısına yanıt
    Olayı geniş kapsamlı düşünmek gerek.
    Elimdeki örneklere dayanarak konuşuyorum, amacım spekülasyon yaparak ortalığı karıştırmak değil.
    En yakındaki örnek olarak 2 adet trafik poliçesi mevcut. Egeden.
    Bunlar üzerinde yanlış yapılan işlem mevcut ve eski acentenin bu poliçeyi düzeltmeden yeni yasalar gereği ben poliçeyi mevcut haliyle üretemiyorum.
    Acente Ege sigortadan sonra kapanmış. Müşterimden evrak alma süreci, tramere başvurma süreci vs. işlemlerin tamamlanma zamanı poliçenin vadesinden sonrayı buldu. Bu sırada Allahtan bir kaza vs olmadı da birde hasar ödemesiyle uğraşmadık.

Bu çözümü olan ama zaman alan bir sıkıntıydı. Batmış bir şirketin ardından işlem yapmak / yaptırtmak kadar zor bir süreç yok.

Ayrıca benim değinmeye çalıştığım konu kasko poliçeleri.

Yukarıda bahsetmek istediğim konu kısaca açmak gerekirse;
    Her şirketin kendince hasar ödeme yada ödememe kalemleri bulunuyor. Bunları sizler bilemezsiniz, çoğu zaman acentelerde bilemiyor.
    Bu sebeple gidip sadece fiyat odaklı poliçe yaptırmayın. Hergün telefonu açıp bu şirket bunu neden ödemedi diye insanlarla konuşuyorum ve temin ederim ki hiç birinde şirketi kötülemiyorum.
    Müşteriden; kibarca poliçeyi ucuza yaptırmayı sen mi istedin bilgisini alıp ona göre neden ödenmemiş olduğunu anlatmaya çalışıyorum.
    Dip Not; kusura bakmayın ama benden hiç poliçe yaptırmayıp bu bilgiyi isteyene de gidip poliçeyi yaptırdığınız acenteye sorun diyorum.

Velhasıl; Trafik poliçesi mi? Gidip en uygun yerden yaptırın. Kasko poliçesi mi? Poliçeyi yaptırırken teklif isteyin, aldığınız / para verdiğiniz ürünü inceleyin. Anlamıyorsanız bir bilene danışın. İşte ucuz etin yahnisi burada ön plana çıkıyor.

Sonra mağdur olduğunuzda bilmiyordum, anlamıyordum, nerden bilicem demeyin, kimse size o saatten sonra yardımcı olamaz.

İnce bir konu, umarım kimseyi kırmamışımdır.

• TigerONLINE T kullanıcısına yanıt
    Çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim
  • Kooperatif sirketi olduğu için sizi de üye yapıyormuş yani batarsa sigortayı buradan yaptıranlara da borç çıkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: feyzal59

Kooperatif sirketi olduğu için sizi de üye yapıyormuş yani batarsa sigortayı buradan yaptıranlara da borç çıkar mı?
    arkadaşlar böyle bir haber var bilenler yorum yazarsa sevinirim

Doğa Sigorta ortaklık zorunluluğunu kaldırdı artık tüm branşlarda sadece poliçe kesilecek / Sigorta Medya

Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, 1 Haziran 2016 tarihi itibarıyla kasko-trafik gibi motor branşı ürünleri de dâhil tüm branşlarda ortaklık zorunluluğunu kaldırarak sadece sigorta poliçesi kesmeye başladıklarını söyledi.

Açık kooperatif hüviyeti ile poliçe tanzim eden Doğa Sigorta, artık tüm branşlarda herhangi bir ortaklık üyelik işlemi yapmadan poliçe tanzim ediyor. 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren gerekli tüm çalışmaları tamamlayan Doğa Sigorta, tıpkı anonim şirketlerde olduğu gibi sadece poliçe kesiyor. Doğa Sigorta’nın ortaklık zorunluluğunu kaldırarak sadece sigorta poliçesi kesmeye başlamasıyla ilgili açıklama yapan Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, “Kooperatif sigortacılığındaki bu yeni dönemde amacımız motor dışı ürünlerin üretimimizdeki ağırlığını artırmak” dedi.

İşleyiş, tüm sigorta şirketleriyle aynı olacak

Türkiye’de kooperatif olarak poliçe tanzim etmek isteyen sigorta şirketlerinin kapalı kooperatif olarak poliçe kestikleri kişiyi önce üye/ortak yapıp sonrasında poliçelerini kestiklerini söyleyen Nihat Kırmızı, “2014 yılında kurulan Doğa Sigorta’da bu bağlamda kuruluşunda üye ortak ilişkisiyle poliçe kesmeye başladı. 2015 yılında ortak dışı işlem yapabilmek için Doğa Sigorta, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu. Müsteşarlığın öngördüğü tüm yasal ve mali yükümlülükleri yerine getiren Doğa Sigorta, 2015 Temmuz ayı itibariyle açık kooperatif hüviyetini kazandı. Bu tarihten itibaren birçok üründen ortaklık zorunluluğunu kaldırdı ve kademeli olarak ortak dışı işlem yapma şekline gelmek için sistemsel çalışmalara hız verdi. Doğa Sigorta 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren gerekli tüm çalışmaları tamamladı ve kasko-trafik gibi motor branşı ürünleri de dâhil tüm branşlarda ortaklık zorunluluğunu kaldırarak sadece sigorta poliçesi kesmeye başladı. Tıpkı anonim şirketlerde olduğu gibi sadece poliçe kesilebilecek ve işleyiş sigortalı açısından tüm sigorta şirketleriyle aynı olacak” dedi.

Yeni uygulama çok başarılı olacak

Amaçlarının motor dışı ürünlerin üretimlerindeki ağırlığını artırmak olduğunu ifade eden Kırmızı, bilgilendirme mesajı ve ortaklık belgesi, ortaklık payı gibi uygulamalar olmadan poliçe kesileceğini vurguladı. Acentelerinden motor satışı yapsalar bile her poliçeyle birlikte motor dışı yeni bir ürün satışı yapmaları konusunda sigortalılarını yönlendirmelerini ve bilgilendirmelerini istediklerini ifade eden Kırmızı, “Yılsonunda ortaya çıkacak sonuçta bu uygulamanın çok başarılı olduğunu da hep beraber göreceğiz. Şirketimize acentelerimize ve sigortalılarımıza hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Satış kanallarımızdan motor dışı poliçelere de yönelmelerini bekliyoruz

Doğa Sigorta aracılarından, poliçe almak isteyen tüm sigortalılara bilgilendirme mesajı, onay kodu ve sigortalıdan alınan ortaklık belgesinin kendilerini zorladığı yönünde geri bildirim aldıklarını söyleyen Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, bu durumun da özellikle motor dışı üretimde düşüşe neden olduğunu kaydetti. Kırmızı, sözlerine şöyle devam etti: “Çapraz satışı teşvik edeceğini ve operasyonel anlamda rahatlatacağını düşündüğümüz bu yeni uygulamalarla tüm satış kanallarımızdan yangın, ferdi kaza, yuvam gibi poliçelere yönelmelerini bekliyoruz.”

• quote:

Orijinalden alıntı: gpalio

arkadaşlar böyle bir haber var bilenler yorum yazarsa sevinirim

Doğa Sigorta ortaklık zorunluluğunu kaldırdı artık tüm branşlarda sadece poliçe kesilecek / Sigorta Medya

Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, 1 Haziran 2016 tarihi itibarıyla kasko-trafik gibi motor branşı ürünleri de dâhil tüm branşlarda ortaklık zorunluluğunu kaldırarak sadece sigorta poliçesi kesmeye başladıklarını söyledi.

Açık kooperatif hüviyeti ile poliçe tanzim eden Doğa Sigorta, artık tüm branşlarda herhangi bir ortaklık üyelik işlemi yapmadan poliçe tanzim ediyor. 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren gerekli tüm çalışmaları tamamlayan Doğa Sigorta, tıpkı anonim şirketlerde olduğu gibi sadece poliçe kesiyor. Doğa Sigorta’nın ortaklık zorunluluğunu kaldırarak sadece sigorta poliçesi kesmeye başlamasıyla ilgili açıklama yapan Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, “Kooperatif sigortacılığındaki bu yeni dönemde amacımız motor dışı ürünlerin üretimimizdeki ağırlığını artırmak” dedi.

İşleyiş, tüm sigorta şirketleriyle aynı olacak

Türkiye’de kooperatif olarak poliçe tanzim etmek isteyen sigorta şirketlerinin kapalı kooperatif olarak poliçe kestikleri kişiyi önce üye/ortak yapıp sonrasında poliçelerini kestiklerini söyleyen Nihat Kırmızı, “2014 yılında kurulan Doğa Sigorta’da bu bağlamda kuruluşunda üye ortak ilişkisiyle poliçe kesmeye başladı. 2015 yılında ortak dışı işlem yapabilmek için Doğa Sigorta, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu. Müsteşarlığın öngördüğü tüm yasal ve mali yükümlülükleri yerine getiren Doğa Sigorta, 2015 Temmuz ayı itibariyle açık kooperatif hüviyetini kazandı. Bu tarihten itibaren birçok üründen ortaklık zorunluluğunu kaldırdı ve kademeli olarak ortak dışı işlem yapma şekline gelmek için sistemsel çalışmalara hız verdi. Doğa Sigorta 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren gerekli tüm çalışmaları tamamladı ve kasko-trafik gibi motor branşı ürünleri de dâhil tüm branşlarda ortaklık zorunluluğunu kaldırarak sadece sigorta poliçesi kesmeye başladı. Tıpkı anonim şirketlerde olduğu gibi sadece poliçe kesilebilecek ve işleyiş sigortalı açısından tüm sigorta şirketleriyle aynı olacak” dedi.

Yeni uygulama çok başarılı olacak

Amaçlarının motor dışı ürünlerin üretimlerindeki ağırlığını artırmak olduğunu ifade eden Kırmızı, bilgilendirme mesajı ve ortaklık belgesi, ortaklık payı gibi uygulamalar olmadan poliçe kesileceğini vurguladı. Acentelerinden motor satışı yapsalar bile her poliçeyle birlikte motor dışı yeni bir ürün satışı yapmaları konusunda sigortalılarını yönlendirmelerini ve bilgilendirmelerini istediklerini ifade eden Kırmızı, “Yılsonunda ortaya çıkacak sonuçta bu uygulamanın çok başarılı olduğunu da hep beraber göreceğiz. Şirketimize acentelerimize ve sigortalılarımıza hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Satış kanallarımızdan motor dışı poliçelere de yönelmelerini bekliyoruz

Doğa Sigorta aracılarından, poliçe almak isteyen tüm sigortalılara bilgilendirme mesajı, onay kodu ve sigortalıdan alınan ortaklık belgesinin kendilerini zorladığı yönünde geri bildirim aldıklarını söyleyen Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, bu durumun da özellikle motor dışı üretimde düşüşe neden olduğunu kaydetti. Kırmızı, sözlerine şöyle devam etti: “Çapraz satışı teşvik edeceğini ve operasyonel anlamda rahatlatacağını düşündüğümüz bu yeni uygulamalarla tüm satış kanallarımızdan yangın, ferdi kaza, yuvam gibi poliçelere yönelmelerini bekliyoruz.”

Alıntıları Göster
    şimdi bana trafik sigortasına axa 468 tl ,anadolu 462 tl ve doğa 415 tl çıkartıyor?sizce doğa yaptırmalımıyım?? yoksa çok fark yok diğerlerinden birinimi yaptırayım?

• quote:

Orijinalden alıntı: samil422

şimdi bana trafik sigortasına axa 468 tl ,anadolu 462 tl ve doğa 415 tl çıkartıyor?sizce doğa yaptırmalımıyım?? yoksa çok fark yok diğerlerinden birinimi yaptırayım?

Alıntıları Göster
    Doğa'nın 100 TL kesinti yaptığına dair bilgiler yanlış. Kesintiden ziyade oturduğunuz evinize sigorta yapıyor. Yangın, sel vesaire durumlarda geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Doğa'nın 100 TL kesinti yaptığına dair bilgiler yanlış. Kesintiden ziyade oturduğunuz evinize sigorta yapıyor. Yangın, sel vesaire durumlarda geçerli.

Alıntıları Göster
    Bende Doğa Sigorta'dan yaptırmıştım. 100 tl kooperatif kesintisi yapmışlardı. Benim 1 yıllık sürecim sona erecek ve bu kesinti onlara mı kalacak yoksa geri alabilecek miyim bilgisi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.