Şimdi Ara

DOĞALGAZ SAYACI ÖNERİSİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
12.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • çok yakında doğalgaz sayacı bağlatıp doğalgazı açtıracağım.. sessiz çalışan ve metreküpü ne eksik ne fazla ölçen tavsiye edebileceğiniz doğalgaz sayaçları var mı? ayrıca bu sayacı takmak zormudur piyasada bunu takmak için ne kadarlık bir ücret isterler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cekmece -- 4 Mayıs 2009; 3:10:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: cekmece

çok yakında doğalgaz sayacı bağlatıp doğalgazı açtıracağım.. sessiz çalışan ve metreküpü ne eksik ne fazla ölçen tavsiye edebileceğiniz doğalgaz sayaçları var mı? ayrıca bu sayacı takmak zormudur piyasada bunu takmak için ne kadarlık bir ücret isterler

bunun ücreti hakkında bilgim yok benim zamanımda(iğdaşta stajierlik yaptığımda) sayaç masrafı 80 ila 150 lira arasında değişiyordu ama şimdi bilmiyorum)

ayrıca doğalgaz sayaçlarında ECA,KALEKAPI(Markasından emin değilim)
    olarak değişiyor bir tane daha marka vardı ama onu bilmiyorum.. G ile başlıyordu.
    ayrıca bu markalar sizin kendi isteğinize göre değil iğdaş nasıl verdiyse öyle takılacaktır..

siz sadece abone olup sayaç isteğinde bulunduğunuz zaman size bir doğalgaz sayacı vereceklerdir.. markası önemli değil.

• peki istanbulda igdaşın verdiği sayacı takmak zorunlu mudur? biz istediğimiz sayacı alıp taktıramaz mıyız? yada istediğimiz bir model sayacı tercih etsek igdaş ona göre takar mı? bir komşumuzda kalekapı sayaç var ve çok sessiz çalışıyor en son ona karar vermiştim bir altımızdaki komşunun ise doğalgazı yeni bağlandı sayaç her atışında muazzam bir ses çıkartıyor
  • quote:

peki istanbulda igdaşın verdiği sayacı takmak zorunlu mudur? biz istediğimiz sayacı alıp taktıramaz mıyız? yada istediğimiz bir model sayacı tercih etsek igdaş ona göre takar mı? bir komşumuzda kalekapı sayaç var ve çok sessiz çalışıyor en son ona karar vermiştim bir altımızdaki komşunun ise doğalgazı yeni bağlandı sayaç her atışında muazzam bir ses çıkartıyor

genelde öyle görünüyor çünkü herkes iğdaşın verdiği sayacı alıyor eğer sessiz olsun böyle olsun isterseniz iğdaşa bir danışabilirsiniz eğer olmazsa mecbur verdiği marka sayacı kullanmak zorundasınız..

siz genede bu sayaçlar için iğdaşla görüşünüz.
  • Konuda öneri getiremeceğim amasesli çalışan sayaç ilk defa duydum. Bizdeki sayaç hiç öyle ses çıkarmtıyor sadece bi gaz geçiş sesi oluyor oda çok dikkatlice yanına kadar gelirsen.

Eskişehir de de hiç piyasada sayaç alan görmedim esgaza başvuruyorsun ve sana sayıcı veriyorlar eve gidip esgaz yetkilisini bekliyorsun radevulu sistemle çalışıyorlar.

Su sayaçları da öyle suyu açtıracağın ya da kapatacağın zaman orda kayıt var zaten eğer eski tip sayaçsa gelip kartlı sayaç takıyorlar direk sonra kartı veriyorlar.
  • komşununki baya sesli çalışıyor yarın markasına bakıp yazacağım sayaç atışları apartman boşluğunda kafa patlatıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cekmece -- 5 Mayıs 2009; 4:42:14 >
  • quote:

komşununki baya sesli çalışıyor yarın markasına bakıp yazacağım sayaç atışları apartman boşluğunda kafa patlatıyor

ECA olmasın o sayaçlar.. bir onlar ses çıkartıyor genelde galiba..

o komşunuza söyleyin o sayacı değiştirsin iğdaş yada neredeyse oraya ait gaz dağıtıcı firmasına başvursun.

bizim burdakilerin çoğu eca ama sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Se_co -- 5 Mayıs 2009; 14:10:20 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.