Şimdi Ara

Doğubank Sony R1 fiyatı....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Teknosa hezimetinden sonra bu akşam Doğubank en alt katta bulunan KAYA elektronik ile görüştü Sony DSC R1 + 1 GB CF kart 1100 YTL
    makineyi arayan ve sırf garantili diye bir ton para bayılmak istemeyenlere duyurulur...

• iyi fiyat. online satış yapar mı bunlar? ya da taksit filan yapıyorlar mı? peşine daha da indirim var mı?
  • Hala DSLR ı kendine uygun görmeyenler için en uygun makine, rakip beklerdik diğer firmalardan...
  • Valla R1 alacağıma yurtdışından bi yolunu bulur D50+sigma 17-70 alırdım..
  • 2. eller çok ucuz 350 D ler zaten 1000 ytl falan D50 lerde öyle 2. el onları almak daha mantıklı gibi.

Ama Carl Zeisss T* mercekler de çok iyi ayırma gücüne sahip
    quote:

Orjinalden alıntı: WILLIAMs

Valla R1 alacağıma yurtdışından bi yolunu bulur D50+sigma 17-70 alırdım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAy Ciddi -- 11 Aralık 2006; 18:55:15 >
  • Arkadaşlar Doğubanktaki mağazalar, kredi kartına taksit imkanı yapıyorlar mı?
  • Arkadaşlar, özellikle üretimden kalkmış veya kalkmakta olan ürünlerdeki kampanyalara ve satıcılara dikkat edelim. Özellikle de böyle high-end teknoloji cihazlarında...

ABD-Avrupa ve Uzakdoğu pazarında, ürünler satın alındıktan sonra, beğenmeyenler veya sorunlu olanlar 15 gün içerisinde sorgu sual olmaksızın iade edilir. Bu ürünler yine o pazarlarda "open-box" veya kusurlu ise onarıldıktan sonra "refurbished product" olarak çok daha düşük fiyata satılır.

İşte burada bazı uyanık Türk insanımız (tabii sadece bize özgü değil) devreye girer ve bu malları bir şekilde toplayıp el altından kaçak olarak yurda sokar, sirkeci, doğubank gibi yerlerde fahiş karlarla ama normal fiyatından düşüğe satarlar.

Beni yanlış almayın, gidip distribütörlerden kazıklanalım demiyorum ama, dikkatli olun. Parayı vermeden önce iyice test edin, bir sorunu, kusuru olmadığına emin olun. Fotoğraf makinalarında ve lenslerde yaşanan en büyük sorun odaklayamama, yeterince net çekememe gibi sorunlardır ve malesef siyah-beyaz ayrımı gibi net değildir. Anlamak uzun ve güç olabilir. Acele etmeyin, iyi inceleyin.

Sadece uyarmak istedim... Tavsiyem, ürünü aldıktan sonra sorun tespit ettiğinizde geri para iadesi yapacağına emin olmadığınız yerlerden alış veriş yapmayın. "garanti biziz abi!" lafına da çok itimat etmeyin. Aldıktan sonra elinizde sorunlu bir makina ve ödediğiniz paranızla kalabilme ihitmali var.
    kolay gelsin.

• çok haklısın alehar ancak arçelik 1600 liraya satıyor.
    sitelerde 1500-1600 lira.

1100 liraya bulsam alacağım aslında ama istanbul da değilim maalesef....
  • 1700 lira vermenin pek anlamı yok r1' e. bir dslr bir de set kuruluyor o paraya. ama 1100 lira iyi fiyat r1 için.
  • geçen hafta doğubank a uğradım H5 için fiyat alacaktım -715 ytl- . kutusu açılmamış ürün veriyorlar vede 3 ay içinde herhangi bir sorun çıkarsa yenisi ile değiştirme sözü.

aslında ufak sensörlü bir cihaza bu kadar para vermektense 1000 ytl ye bir üst sınıf makina almayı da düşünmüyor değilim.
    tekrar gittiğimde r1 in dışında tavsiye edebileceğiniz biraz daha uygun fiyatlı cihazlar var mı? 900-100 ytl arası. en azından sensör boyutu h5 ten büyük olsun.

Bu open-box yada tamir görmüş olma ihtimaline karşı uyanık olmak lazım gerçekten. @Alehar haklı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: cabri

geçen hafta doğubank a uğradım H5 için fiyat alacaktım -715 ytl- . kutusu açılmamış ürün veriyorlar vede 3 ay içinde herhangi bir sorun çıkarsa yenisi ile değiştirme sözü.

aslında ufak sensörlü bir cihaza bu kadar para vermektense 1000 ytl ye bir üst sınıf makina almayı da düşünmüyor değilim.
    tekrar gittiğimde r1 in dışında tavsiye edebileceğiniz biraz daha uygun fiyatlı cihazlar var mı? 900-100 ytl arası. en azından sensör boyutu h5 ten büyük olsun.

Bu open-box yada tamir görmüş olma ihtimaline karşı uyanık olmak lazım gerçekten. @Alehar haklı..

İşte önemli olan buradaki "sorun" kelimesi. Bu tür ürünlerde, sorun olduğuna dair mutabakat sağlamak zor olabilir, dikkat edilmesi gereken husus da bu zaten...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.