Şimdi Ara

DONANIM HAKKINDA BİLGİ VEREBİLECEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba değerli forum üyeleri.Sizlerden bilgisayarım için yardımlarınızı bekliyorum.Öncelikle ben bilgisayarımı 5-6 sene önce aldım.Ve özellieri şöyle
    Intel Pentium 4 3.20 Ghz 1024 ram ekran kartım yok :(
    Ekran kartım nerede ve daha önce varmıydı bilmiyorum sanırım birisi almış.Şuanda en küçük oyunlarda bile takılıyor (marıo dahil) Anakartım ddr2 ram de.Palıt Atı Hd 3850 1Gb 256 bit ddr2 pcı-e x16 2.0 ekran kartı ve axle nvidia geforce 9600gt 1gb 256 bit ddr2-ddr3 bu ekran kartları benim bilgisayarıma uyarmı ? ddr3 alabilirmiyim ? Acil yardım lütfen

• anakartın modeli lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: twista32

Merhaba değerli forum üyeleri.Sizlerden bilgisayarım için yardımlarınızı bekliyorum.Öncelikle ben bilgisayarımı 5-6 sene önce aldım.Ve özellieri şöyle
    Ekran kartım nerede ve daha önce varmıydı bilmiyorum sanırım birisi almış.Şuanda en küçük oyunlarda bile takılıyor (marıo dahil) Anakartım ddr2 ram de.Palıt Atı Hd 3850 1Gb 256 bit ddr2 pcı-e x16 2.0 ekran kartı ve axle nvidia geforce 9600gt 1gb 256 bit ddr2-ddr3 bu ekran kartları benim bilgisayarıma uyarmı ? ddr3 alabilirmiyim ? Acil yardım lütfen

öncelikle ddr2 ram olmaz :D performans alamazsın anakartının değişmesi lazım ekran kartı olarak onlardan birini alma sen bana toplamda bütçeni söyle istersen elinde olan parçları satabilirsin ve 2. el pc toplayabilirsin burdan ben sana 2.el parçalar bulabilirim bütçen MAX. ne kadar

• ekran kartlarınd ddr3 ddr2 farketmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dendman

quote:

Merhaba değerli forum üyeleri.Sizlerden bilgisayarım için yardımlarınızı bekliyorum.Öncelikle ben bilgisayarımı 5-6 sene önce aldım.Ve özellieri şöyle

öncelikle ddr2 ram olmaz :D performans alamazsın anakartının değişmesi lazım ekran kartı olarak onlardan birini alma sen bana toplamda bütçeni söyle istersen elinde olan parçları satabilirsin ve 2. el pc toplayabilirsin burdan ben sana 2.el parçalar bulabilirim bütçen MAX. ne kadar

Ben normalde sadece ekran kartı alırım biter diye planlıyordum ona göre bütçem vardı.Sizlerinde dediği gibi bazı durumlar çıktı.ben ekran kartı için 250-300 ayırmıştım .Elimdeki parçaları nekadara satmam konusunda yardımcı olursan çok sevinirim.2.el toplamayı daha önce düşünmemiştim nekadar bütçe tutar bilmiyorum ama en fazla 350 civarı var şuan.Tatil olduğu için para kalmadı.Bana yardımcı olursanız çok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mystik

anakartın modeli lazım

anakartın modelini bilemiyorum everestte bilinmiyor yazıyor dxdiag dada yazmıyor nereden bulabilirim?
  • cpu-z kur birde ordan bak

• quote:

Orijinalden alıntı: andy51

cpu-z kur birde ordan bak

cpu-z kurdum sanırım MSI-7255 bu olsa gerek
  • bu sisteme para harcamak pek mantıklı durmuyor

• quote:

bu sisteme para harcamak pek mantıklı durmuyor

benim parçalardan para edebilecek olanlar varmı peki ?
  • quote:

quote:

anakart işlemci ram üçlüsü 100 tl bile etmez açıkçası.sistemde ekran kartı varmı bilmiyorum

• quote:

quote:

quote:

anakart işlemci ram üçlüsü 100 tl bile etmez açıkçası.sistemde ekran kartı varmı bilmiyorum

durum vasat yani.Anakart üzerinde ekran kartı yok :) VIA Chrome 9 HC IGP ekran kartı adı yerinde bu yazıyor ama bu nedir bilmiyorum ram den kullanıyor sanırım bilgisayar.Şuan bilgisayarın durumu çok kötü .Üni bitti tatildeyiz ramazan geliyo evde durcam pc de marıo oynanmıyo :D

• idareten 4650 veya 5670 takabilirsin ek olarak 1 gb ram daha ekleyebilirsin
    işlemciyide yükseltebilirsin ama fazla para harcamaya değmez

• hoca milletin azina bakma. Anliyorum Seni. 6850 Felan O İşlemci dar bogaz yapa bilir. Simdilik Sen Söyle Bisey Yap. 2 tane 2 gb ram taktir ram 4 le. Tabir Cayizse Sokak Bilgisayarcilarina Git Vatan Felan Filan İnt Siteler Güncel Parcalar Var.O Tip Parcalari Mahalendeki Semt deki Pc Cilerde Bulursun. Ekran Karti Sloth'un Ddr 3 mu Oren . Eyer Ddr 3'se.http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/msi-n9800gt-md1gd3-9800gt-gddr3-1gb-256bit-nvidia-geforce-dx10-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=53802 Alicam Kart Bu Dostum. Ala Bilcen En İyi Kart Bu O Kasa. Gerisi Yalandir. Ram 4 leyip Bunuda Taka Bilirsen Ne Mutlu Sana Dostum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: DUBLO

hoca milletin azina bakma. Anliyorum Seni. 6850 Felan O İşlemci dar bogaz yapa bilir. Simdilik Sen Söyle Bisey Yap. 2 tane 2 gb ram taktir ram 4 le. Tabir Cayizse Sokak Bilgisayarcilarina Git Vatan Felan Filan İnt Siteler Güncel Parcalar Var.O Tip Parcalari Mahalendeki Semt deki Pc Cilerde Bulursun. Ekran Karti Sloth'un Ddr 3 mu Oren . Eyer Ddr 3'se.http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/msi-n9800gt-md1gd3-9800gt-gddr3-1gb-256bit-nvidia-geforce-dx10-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=53802 Alicam Kart Bu Dostum. Ala Bilcen En İyi Kart Bu O Kasa. Gerisi Yalandir. Ram 4 leyip Bunuda Taka Bilirsen Ne Mutlu Sana Dostum :)

anakartım ddr2 slot diye biliyorum.fakat üstte de bir arkadaş demiş ekran kartında ddr2 ddr3 olması anakarta bağlı değil diye.Eğer ddr3 taktırabilirsem ve benim pc yede uyarsa alırım ekran kartı ve ramleri önerin için çok sağol :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.