Şimdi Ara

Droid 3 vs Galaxy s2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakın zamanda telefonumu yenilemeyi ve android tabanlı bir telefon almayı düşünüyorum aslında 4" ekran düşünmüyordum ilk başta ama, milestone serisinden almışken droid 3'ü almanın daha mantıklı olduğu kanısına vardım... Ama bir yanım S2 mi alsam demiyor değil... Benim için aklıma takılmalarını sağlayan şeyleri yazayım...

Droid 3 vs S2
    ++fiziksel klavye olması droid 3ün artısı...
    ++4" 4.27" çok kaba durabilecek boyutlar gibime geliyor açıkçası o yüzden erkan boyutu benim için çok farketmiyor ikiside büyük..
    ++S2'de 1.2 GHz cortex a9, milestone a göre bir miktar yüksek performans sağlıyor ama belkide bu performans artışı S2 deki Ram miktarının 1 GB olmasından kaynaklanyıordur. Droid de 512 MB ram var, S2 bu sayede daha ileriye yönelik bir telefon olacak.
    ++Milestone 1 ve 2 için ses kalitesi orta kalite de diyorlardı, lg optimus black denedim ses kalitesi yeterli geldi, droid 3 ve s2 de durum nedir?
    ++ Kadıköydeki x iletişimde droid 3 var 1-2 haftalık 1300 tl sıfırı 1500tl ama S2'nin yurt dışı pasaport kayıtlı olanı 1300 tl.
    ++Ayrıca kamerası önemli olmasa da, okuduğum incelemelere göre droid 3 çözünürlük ve fps değerleri aynı olduğundan(yani adil bir karşılaştırma karşısında) s2'ye göre daha kötü sonuçlar veriyormuş..
    ++ Bekleme ve konuşma süreleri olarak s2 daha iyi görünüyor, hatta görüşme süresi droid 3'ün iki katına yakın bir seviyede yine bir üstteki karşılaştırmaya

Sonuç olarak gördüğüm kadarıyla Droid3'ün bendeki tek artısı klavyesinin olması, aslında klavyesinin olması benim için önemli ama,fiyatı daha uygun üstüne üstlük daha iyi performanslı ve daha uzun ömürlü bir telefon almak daha mantıklı... Sizce hangisi daha iyi?

Ayrı olarak bir soru daha sorayım.. Şuan 5800xm kullanıyorum, ses kalitesi yeterli ve oldukça uzun süreli mp3 çalma desteği olduğu için hoşuma giden bir yanı bu telefonun, bu telefonu ve droid 1-2-3 ve galaxy s2 yi kullananların değerlendirmeleri ne olur hangi telefona 10 üzerinden kaç puan verirdiniz?

• s2 ye müzik konusunda 10 üzerinden 6 veriyorum. 3 yıllık perti çıkmış mp3 çalarım(Samsung K3) bile daha iyi. Müzik şarjı da çok yiyor s2de.

Not: Kulaklığım çok iyi değil Sennheiserın en ucuzu. Ama aynı kulaklıkla karşılaştırdığım için adil. İyi bir kulaklıkla çok farkediyor olabilir ama o cihazdan değil kulaklıktandır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cellman406 -- 15 Ekim 2011; 19:11:33 >
  • Milestone 1 kullaniyorum. Kaliteli bir kulaklik kullanmadim; ama kendi kulakligi, PowerAMP ve iyi bir ses ayariyla gayet berrak ve temiz bir ses aliyorum.

adi plastikten mamuller ureten, uzakdogulu kloncu markaya asla para vermedim. Ben alacak olsam, Droid 3 alirdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk kısım iyiymişte... Beni samsungun iphone'u veya başka birşeyi kopyalamış olması açıkçası alakadar etmiyor.. Beni alakadar eden konular ortada... Cevaplar için teşekkürler, arkadaşlar ama daha fazla bilgiye ihtiyacım var açıkçası diğer konularda,
  • bende de klavyelı tel. takıntısı var. ılla klavyelı olacak. ve droid 3 alacaktım. hatta deneme sansım aldu. ama cok hantal ve buyuk geldı bana. ve mılestone 2 aldım. hen klavyelı, işlemcısı 1 ghz, ram 512. droid 3 ıle farkı işlemcısı. hantal degıl. gayet guzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Milestone 1 kullaniyorum. Kaliteli bir kulaklik kullanmadim; ama kendi kulakligi, PowerAMP ve iyi bir ses ayariyla gayet berrak ve temiz bir ses aliyorum.

adi plastikten mamuller ureten, uzakdogulu kloncu markaya asla para vermedim. Ben alacak olsam, Droid 3 alirdim.

Adi plastik mamuller ureten diyorsunuz ama youtube da iphone 4s ile s2 nin karsilastirildigi dayaniklilik testini izlemenizi oneririm.
  • droid 3 teki Texas instruments'in 1Ghz çift çekirdekli işlemci çipi var, droid 2 de yine aynı markanın tek çekirdekli 1GHz işlemcisi var, mantık açısından pek kavrayamadım milestone2/droid2 nin daha hızlı olmasını...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.