Şimdi Ara

DSG ŞANZIMAN sorunu,yardım lütfen!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 28 Mart 2011 de SKODA OCTAVIA 1.6 TDI CR 105 HP DSG satın aldım.Araç 1600 km de .Dikkatimi çeken bir durum var.Arabayı sakin kullanıyorum ve gaz pedaline kontrollü basmaya çalışıyorum.Normalde vites geçişleri eğimsiz-düz yolda 2000 devirlerde olur ve sessiz olur.Ancak zaman zaman benim aracın 2. vitesten 3. vitese geçiş deviri 2500-3000 arası oluyor ve motor bağırıyor,yani zorlanma oluyor.
    Bu konuda yapılabilecek bir şey varmıdır?

• Bendede aynı araçtan var ama dediğiniz gibi bir durumla karşılaşmadım. Benim vitesler daha alt devirlerde oluyor. Özellikle bakmadım ama yanlış hatırlamıyosam 1700-1800 devir civarında vites değiştiriyor ve ekrana bakmazsanız hangi viteste olduğunu ve vitesi nasıl değiştirdiğini anlamanız çok zor. Yani vites değişimini anlamıyorum bile.

Yazılımla ilgili bir sorun olabilir bence vakit geçirmeden servise gidin. Ayrıca S modunda kullanmıyosunuz değilmi, S modunda tahminim daha üst devirlerde vites değişiyordur, ben denemediğim için bilmiyorum S modunun devirlerini.
  • Yok D modunda kullanıyorum.S modu sportif oluyor ve bu modda kullanım aracın her viteste yüksek devirlerde gitmesini sağlar.Yani vites geçişleri 3500-4000 devirlerde olur.Ancak ben D modunda sakin kullanıyorum
  • Yaptığım testlerde özellikle yavaşlayıp vites 2 ye düştüğünde, tekrar hızlanmaya kalkınca 3. vitese geçiş zor oluyor,
    şimdi ne dersiniz?
  • geçiş zor oluyor derken ses mi yapıyor yoksa sadece biraz daha yüksek devirdemi vites atıyor. bunu ara sıra yapıyorsa, yoldaki eğime görede vites değişim devri yükseliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

geçiş zor oluyor derken ses mi yapıyor yoksa sadece biraz daha yüksek devirdemi vites atıyor. bunu ara sıra yapıyorsa, yoldaki eğime görede vites değişim devri yükseliyor.

Düz yolda yüksek devirde vites atıyor.Sadece 2 den 3 e geçerken oluyor
  • Arkadaşlar,motorun yüksek devirde çalışması sorunu için servisten yarına randevu aldım,bakalım sonuç ne olacak
  • Burdan İzmit Özdağ Skoda servisine teşekkür etmek isterim,bugün servise gittim ve tüm sorunlara etraflıca baktılar,ilgilendiler ve aracı sorunsuz teslim ettiler.

Ben de derin bir 'oh' çektim,hadi bakalım umarım böyle gider diyorum
  • gelişmeleri bekliyoruz, sorunların tamamen bitecek mi? tekrar edecek mi?
  • sn. doktor2005 inşallah sorununuz kalıcı olarak çözülmüştür. Problem neymiş ve ne yaparak çözmüşler açıklayabilirmisiniz biliyorsanız.

Ayrıca genelde VW servislerindeki tavırlardan rahatsızlık ifadeleri okumuştuk forumda. Ben maltepe yüce otoya servise bişeler sormak için 2 kez gittim ve iki seferdede ilgiden ve müşteriye yaklaşımlarından oldukça memnunum. Sizlerin skoda servisleri hakkındaki yorumlarınızıda yazarsanız, gitmememiz gereken servis varsa öğrenelim.

selamlar..
  • Arkadaslar yaklaşık 9 ay önce octavia mı alınca çok sevinmiştim ama iki haftadır resmen paranoya oldum araba d2 viteste yaklaşık 20 ila 30 km süratlerde titremeye başladi su andaki km si 14250 ve yuce otonun servis yolunu tuttum ustabasi aracı kullandı ve titreşimi oda gördü yazılım vs dedi aracı bilgisayara bağladı sonrasında ise 1 aya kadar yeni bir yazılım gelecegini o zaman problem kalmayacağını söyledi ama diğer forumlardaki yorum ve sıkıntıları görünce aslında o kadarda basit bir süreç olmayacağını anladım vw audi vb diğer markalarda kullanılan dsg sanzumanla ilgili tamda yaşadığım problemlerin aynısı zaten yaşanıyormuş ...skoda kullanan arkadaslardan benim durumumda olan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.