Şimdi Ara

DSmart Cam almak istiyorum ama, hiç yayınım yok şuan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

LG dahili uydu alıcılı bir TV aldım. (50LB670V)
    Evdeki duvarda anten girişi ekteki fotoğrafta gönderdiğim şekilde.

Pek anlamam bu işlerden ama bir ucu duvardaki gibi olan kablo alıp, TV'deki lnb satallite-in bölümüne takıp deneyeyim dedim sonuç alamadım.
    Apartmandaki daireler dolu, oturuluyor. Ancak tüm dairelere ortak dağıtılan bir şey yok anladığım kadarıyla?

Her neyse ben DSmart Cam almak istiyorum. Ekstra bir kutu falan istemiyorum, direk kartı tv ye takıp kullanmak istiyorum.
    Ancak TV'ye takmam yetmeyecek çünkü dediğim gibi normal yayın da alamıyorum ben şuan.

Tam olarak ne yapmam gerek. DSmart'dan aldığımda gelip kurabilirler mi her şeyi?

Direk DSmart'dan almak istemiyorum, çünkü websitesinde Cam+Sinema pakedi için 500 TL diyor.
    Halbuki dışarıdan alsam 220 TL gibi bir fiyatı var.

Bu kurulum işini nasıl halledeceğim. Hiçte anlamıyorum bu işlerden, bir yol gösterebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
     DSmart Cam almak istiyorum ama, hiç yayınım yok şuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmRipper -- 9 Ocak 2015; 5:29:15 >

• Yönetici yada kapıcıya sor, merkezi uydu yayını varsa ( her odada uydu olmuyor, bazı odalarda anten sistemi gibi bir şey oluyor, 20-30 kanal çekiyor. Bazı yerlerde tek uyduya kadar destekliyor yani evde 2 uydu alıcısı bağlıyamıyorsun ) kabloyu tv ye tak ve uydu kanal araması yap. Uydu ayarları tv nin kitapçığında yazar. Kabloyu düzgün takıyorsan, tv ayarlarında uyduyu bulamıyorsan. Eğer tv in destekliyorsa İnternet de tv ne uygun hazır kanal listesini bulabilirsin, tv ye yüklediğinde kanallar direkt gelir ( tv nin özelliğini bilmiyorum, kullanan arkadaşlar daha yardımcı olur ).

Dsmart modülü internet den alırsan aktivasyon ücreti ödemiyorsun diye biliyorum. Uydu yayını varsa biraz kurcala eninde sonunda bulursun, boşuna para ödemezsin.
    Bu arada 220 değil daha ucuza satılıyordu, zam gelmemişse bu fiyat pahalı ve 500 hayatta etmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 500 olan 2 yıllık ama yine de pahali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim üst komşuya sordum, "duvardan taktım direk çalıştı" dedi ama bende olmadı ilginç.
    Otomatik tarama falan yaptımda sinyal %0 görünüyor zaten.

En iyisi bi uyducu vs. çağırıp baktırmak lazım.
  • Bu arada sorunu çözdüğümü belirteyim.
    Kullandığım coax kablosunun dışındaki alüminyum teller ortadaki bakır kabloya değiyormuş ve kısa devre yapıyormuş.
    Bu yüzden hiçbir kanalı bulamıyormuşum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.