Şimdi Ara

Dts HD Master audio ve dolby trueHD hakkında yardim!!!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
11.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: judge980

quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

quote:

quote:

quote:

quote:

Bize denildi ki Dolby True HD ve DTS HDMASTER Optik ile çözülemiyor, sadece hdmi ile alınabiliyor denildi... Yukarda bir arkadaş optik bağlantı ile bu formatlarda alabiliyorum demiş.. Var mı böyle bir şey ??

Bende bu konuda soru sormak istiyordum.
    Yakın zaman içinde ses sistemi almayı planlıyorum. Şu anda WD TV Live HD Media player ile HD film izlemekteyim. Bağlantıyı, media player'dan hdmi kablo ile direk televizyona gerçekleştiriyorum. Bir ses sitemi aldığımda bağlatıyı ne şekilde yapmamı önerirsiniz?

Not : Media player'da optik çıkış bulunmakta.

Öncelikle ses sistemi değilde, live media playerınıza bakmak lazım, Benim bildiğim wd live hd de dolby true hd ses çıkışı desteği yok. Yani ben bu. Edia playerı almak istdediğimde bu formatı görememiştim. Sorunuzun cevabına gelince biz olduğunu varsayalım. Ozaman alacağınız ses sisteminde hdmi girişi ile aynı zamanda çıkışı olan bi ses sistemine bakıcaksın. Yani şu şekilde olacak, media playerdan çıkan hdmi kablosunu ses sitemine takacaksınız, ondan da tv ye. Bu ARC özelliği olanlarda mevcut..

Benim WD'de 2+1 dolby ses çıkışı bulunmakta. Baştan belirtmek isterim ki; basit bir ses sistemi almak istiyorum. Hani şu teknoloji marketlerinde dvd ve bluray okuyucularla beraber satılanlardan.
    Mesela geçen gün baktığımda PANASONIC SC-XH175EP-K DVD EV SİNEMA SİSTEMİ veya PANASONIC SC-BTT195EPK 3D BLU-RAY, bu iki modeli biraz inceledim. Galiba birinci modelde sadece optik giriş bulunmakta, diğer modelde hdmi giriş sanırım var. Detaylı incelemediğim için emin değilim.
    Görüntüyü hdmi ile, ses'ide optik ile göndersek çalışmaz mı?

çalışmaz diye bir şey yok, tabik çalışır fakat HDMI zaten hem görüntüyü hem sesi aktarabildiği için tercihinizi HDMI dan yana kullanın. görüntüyü hdmı ile verip sesi optikle aldığın zaman dolby true hd ses alamazsın. normal DTS veya dolby olrak alırsın

Aralarında çok büyük bir fark var mı?

Ben henüz farkı anlayacak donanıma sahip olamadım :) şimdilik DTS ile akıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar birşey daha sormak istiyorum.
    Ses'i aktarırken sizce, optik kablo ile mi; yoksa HDMI kablo yoluyla mı daha iyi performans elde ederim.
  • quote:

Arkadaşlar birşey daha sormak istiyorum.
    Ses'i aktarırken sizce, optik kablo ile mi; yoksa HDMI kablo yoluyla mı daha iyi performans elde ederim.

hdmi kablo ile
  • Bu konu hakkında değişik fikri olan var mı? Benim yaptığım bazı araştırmalara göre ses'i en iyi optik kablo iletiyormuş.
  • Sesi şu an en iyi HDMI ile iletirsiniz.
    Neticede dijital veri. Artı DTS HD sesleri optik ile alamazsınız.
  • Arkadaşlar bugün ses sistemini nerdeyse alıyordum fakat ufak bir sorun yaşadım. Teknosa'daki ve Bimeks'teki yetkililer 5+1 ses'i hdmi kablo ile iletemeyeceğimi sadece optik kablo ile iletebileceğimi belirtmekteler. Sizce bu doğru mu? Hdmi kablo ile sadece 2+1 ses mi alabiliyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asny

Birde olayı benden dinleyin. Elimde Western Digital Tv Live HD media Player var. İnternetten 30 Gb lık mkv ve içinde DTS-HD MASTER AUDIO olan filimi indiriyorum. Anfim yeni nesil ONKYO TX-SR508 katalogunda anfinin DTS-HD MASTER AUDIO yu desteklediği yazıyor. Üzerindede o konu ile ilgili orjinal kağıt var. Western Digitalde filimi oynattığımda ses olarak sadece DTS ışığı yanıyor. Bu Western oynatıcı cihazı 250.-TL sına satılıyor, ayni buna benzeyen FOREX diye bir cihaz var 110.-TL sına satılıyor. Bunda filimi oynattığımda anfide DTS-HD MASTER AUDIO olarak yazı çıkıyor. Birde yakın zamanda aldığım Lenavo marka laptopu anfiye bağlayıp yine filimi oynattığımda DTS-HD MASTER AUDIO yazısı ekrana çıkıyor.

Sonuç olarak bunu oynatıcıda bu yazılımın olmasına bağlıyorum.

İsteğim WESTERN DIGITAL LIVE HD MEDIA PLAYER da kullanabalileceğim DTS-HD MASTER AUDIO yazılımı varmı?

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkür ederim.

O degilde ben hd sesi destekliyen 110 liralık forex cihazı cok merak ediyorum. Hd sesleri destekleyen 2-3 marka var fiyatlarida 500 liralardan basliyor. Forex cihazı destekliyorsa ondan alalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar bugün ses sistemini nerdeyse alıyordum fakat ufak bir sorun yaşadım. Teknosa'daki ve Bimeks'teki yetkililer 5+1 ses'i hdmi kablo ile iletemeyeceğimi sadece optik kablo ile iletebileceğimi belirtmekteler. Sizce bu doğru mu? Hdmi kablo ile sadece 2+1 ses mi alabiliyorum?

Şu an ses tarafında da görüntü tarafında da en yüksek veriyolu hdmi da. 10gb/s iletim kapasitesi var. Ses tarafına bakarsak mesela dts HD ma için 7.1 kanal 24/96 olarak iletime izin veriyor. Siz bu satıcıları dikkate almayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar bugün ses sistemini nerdeyse alıyordum fakat ufak bir sorun yaşadım. Teknosa'daki ve Bimeks'teki yetkililer 5+1 ses'i hdmi kablo ile iletemeyeceğimi sadece optik kablo ile iletebileceğimi belirtmekteler. Sizce bu doğru mu? Hdmi kablo ile sadece 2+1 ses mi alabiliyorum?

Siz kaale almayın onları.
    Geçen teknosada, uzman diye geldi yanıma, herif daha 3D iso'yu duymamış, half SBS'yi duymamış akşama kadar millete 3D TV tavsiye veriyor.
    Biz de teknolojiyle amatör olarak ilgileniyoruz
  • O zaman benim anladığıma göre gönül rahatlığı ile 5+1 ses sitemi için bağlantı tip olarak Hdmi kullanabilirim.
    Bir diğer sorumda ses sistemi için LG markasına ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstemperor

O degilde ben hd sesi destekliyen 110 liralık forex cihazı cok merak ediyorum. Hd sesleri destekleyen 2-3 marka var fiyatlarida 500 liralardan basliyor. Forex cihazı destekliyorsa ondan alalım.

ustalardan cevap bekliyorum. yardım
  • quote:

O zaman benim anladığıma göre gönül rahatlığı ile 5+1 ses sitemi için bağlantı tip olarak Hdmi kullanabilirim.
    Bir diğer sorumda ses sistemi için LG markasına ne dersiniz?

Arkadaşlar herhangi bir fikri olan var mı?
  • Arkadaşlar lenovo z580 laptopdan hdmi çıkışından hd master 7.1 ses alamıyorum truehd 7.1 alabiliyorum neden acaba? avr pioneer 921
  • Sn ; kdundar
    Elimde bulunan internetten indirilmiş bluray dosyaları var. Bu video dosyası bildiğiniz gibi .m2ts uzantılı ve içinde 7.1 dts-hdma sesde var. Ben bu dosyayı mkvmerge ile mkv formatına dönüştürüp içindeki gereksiz ses ve altyazıları siliyorum fakat media player (Samsung BD-C5500) bu sesi mkv içinde desteklemiyor. Ama bluray disc takınca çalışıyor. Acaba sorun ne olabilir yada nasıl destekletebilirim ? Bu arada media player AVCHD destekliyor ama bu nasıl hazırlanır bilmiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: feritergin

Sn ; kdundar
    Elimde bulunan internetten indirilmiş bluray dosyaları var. Bu video dosyası bildiğiniz gibi .m2ts uzantılı ve içinde 7.1 dts-hdma sesde var. Ben bu dosyayı mkvmerge ile mkv formatına dönüştürüp içindeki gereksiz ses ve altyazıları siliyorum fakat media player (Samsung BD-C5500) bu sesi mkv içinde desteklemiyor. Ama bluray disc takınca çalışıyor. Acaba sorun ne olabilir yada nasıl destekletebilirim ? Bu arada media player AVCHD destekliyor ama bu nasıl hazırlanır bilmiyorum...

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201004/20100412124712921/01854Y-BD-C5500-XTR-0326.pdf

12-13. sayfalarda hangi video formatının hangi ses codecini desteklediği görülüyor, ben mkv için söz konusu hd ses formatını göremedim sebep bu yüzden olabilir yani desteği yok.

• kdundar kullanıcısına yanıt
    İlgi ve alakanız için teşekkür ederim sanırım disk olmadan truehd ses almak mümün değil. Uzantıları değiştirerek denedim ama genede olmadı...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.