Şimdi Ara

Dua etmeyi yıllar önce bıraktım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yıllar önce 5 vakit namaz kılan ve sık sık dua eden biriydim( şükretmek için kılıyordum cennet için değil )

Çok dua ettim sıkıntılı bir süreçteydim sabrettim sabrettim fakat bir sonuç alamadım Üstüne üstlük başıma gelmesinden korktuğum şey oldu

Son 1-2 yıldır koptum iyice dua etmekten artık etmiyorum arkadaşlar

Şimdi o işte bi hayır vardır ondan kabul olmadı vs cart curt bi ton bahane sayacaksınız olum o zaman Ne anlamı var dua etmenin? için kötüdür diyecekler o zamanlar günahlardan kaçınıyordum , iyi bir insandım 5 vakit namazımdaydım ve samimiyetle Allaha dua ediyordum o ettiğim duanın kabul olması için daha Ne yapabilirdim ki?

Yeter artık kabul edin işte bi düzen çizilmiş o düzende devam ediyor hayat Afrika’daki insanlar dua etmiyor mu sizce ? Peki Norveç’te çok rahat hayat süren ateistler dua ediyor mu sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dua etmeden önce islam dininin nasıl bir dünya anlayışı olduğunu anlaman gerekir
    bir müslüman bu dünyada mutlu olmanın veya mutsuz olmanın ne kadar önemsiz olduğunu bilir
    müslüman kişi her yaptığı hamleyi tamamen öbür dünyayı düşünerek yapar zaten
    "cennet için dua etmiyordum" saçma olmuş,ne yani cenneti istemediğini mi iddia ediyorsun?
  • Niye öyle oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: the__executioner__

Niye öyle oldu
    bu sorunun muhattabı ben değilim bra

• quote:

Orijinalden alıntı: rasputin in alive

bu sorunun muhattabı ben değilim bra

Alıntıları Göster
    Dua etmeyen sensin ama

• Tevbe et kardeşim, yalnis yoldaşın, ALLAH hidayet nasib etsin

• XTC-dear god

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kortekes

Tevbe et kardeşim, yalnis yoldaşın, ALLAH hidayet nasib etsin
    Soruma mantıklı cevap ver ?

• dua etmeden önce islam dininin nasıl bir dünya anlayışı olduğunu anlaman gerekir
    bir müslüman bu dünyada mutlu olmanın veya mutsuz olmanın ne kadar önemsiz olduğunu bilir
    "cennet için dua etmiyordum" saçma olmuş,ne yani cenneti istemediğini mi iddia ediyorsun?
  • yıllardır düzenli namazım dualarım var. aileme iyiliğim dokunsun diye yırtındım.sağlığımı kaybettim.

üzülerek söylüyorum ki hiçbir sonuç alamadım. vardır bir hikmeti dedim. alamadım.

suan her şeyimi kaybetme noktasına gelmeme rağmen. olmuyor.

nerede hata yaptığımı bilmiyorum.

acı çekiyorum. iyiye gitmiyor.

derin bir konu evet imanımı yitirmiş değilim. ama durumum bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mazotçu -- 18 Mart 2020; 15:46:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wburak

dua etmeden önce islam dininin nasıl bir dünya anlayışı olduğunu anlaman gerekir
    sırf cennet için ibadet yapmak yanlış çünkü bunu din adamları da diyor önce haline şükretmek için ve saf iman sevgisi ile ibadet edilir ben cennete gideyim amacıyla ibadet samimi olmaz

demek istediğim bu
  • Aynı senın durumundayım ama ben namaza devam edıyorum. Yıllardır ıstedıgım bırkaç şey ıcın gece gunduz her saat dua edıyorum ama hıcbır işe yaramıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Aynı senın durumundayım ama ben namaza devam edıyorum. Yıllardır ıstedıgım bırkaç şey ıcın gece gunduz her saat dua edıyorum ama hıcbır işe yaramıyor.

• rasputin in alive kullanıcısına yanıt
    Mantıklı cevap bekleme

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mazotçu M kullanıcısına yanıt
    rasputin in alive kullanıcısına yanıt
    Çok üzüldüm hocam ne yaşadığınızı bilmesem de. Herkesin kendine göre dertleri var. Sevdiğim bir söz var o aklıma geldi

"Bu dünya dârü'l-hizmettir, ücret almak yeri değildir. A'mal-i sâlihanın ücretleri, meyveleri, nurları berzahta, âhirettedir. O bâki meyveleri bu dünyaya çekmek ve bu dünyada onları istemek, âhireti dünyaya tâbi' etmek demektir. O amel-i sâlihin ihlası kırılır, nuru gider. Evet o meyveler istenilmez, niyet edilmez. Verilse, teşvik için verildiğini düşünüp şükreder."

İnşallah her şey iyiye gitmeye başlar hayatınızda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Filadam

Çok üzüldüm hocam ne yaşadığınızı bilmesem de. Herkesin kendine göre dertleri var. Sevdiğim bir söz var o aklıma geldi

"Bu dünya dârü'l-hizmettir, ücret almak yeri değildir. A'mal-i sâlihanın ücretleri, meyveleri, nurları berzahta, âhirettedir. O bâki meyveleri bu dünyaya çekmek ve bu dünyada onları istemek, âhireti dünyaya tâbi' etmek demektir. O amel-i sâlihin ihlası kırılır, nuru gider. Evet o meyveler istenilmez, niyet edilmez. Verilse, teşvik için verildiğini düşünüp şükreder."

İnşallah her şey iyiye gitmeye başlar hayatınızda.
    teşekkürler , sağolasın
  • Dua etmekle olsaydı her şey ohooo.

• Filadam kullanıcısına yanıt
    iyi niyetleriniz ve dilekleriniz icin tesekkurler Allah yolunuzu acik etsin

• Değerli kardeşim, youtube'da bu konuda çokça videolar var. Dilersen dinleyebilirsin. İnşaAllah faydalı olur kardeşim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.