Şimdi Ara

Dublex Evde Wiriless Sorunu Yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkeze merhaba. Arkadaşlar artık bu olay sıktı . Direk konuya geçeyim . Dublex evde yaşıyorum masaüstü bilgisayarım üst katta. Kaplosuz modemim Alt katta dreambox kutusunda takılı. Benim masaüstü bilgisayar ile wireless modem arasında baya bir fark var hem uzaklık hemde duvarlar 2 3 tane araya duvar giriyor. Sorunum şu 8 mbit ttnet sınırsız internet'e üyeyim ama indiririken burakın 8 mbit ti 1 mbit bile olmuyor ve ben gerçekten sinirim bozuluyor. Modemlen bilgisayar arasında baya bir fark olduğundan iyi bir antenli wireless alayım dedim bende 9DBI wireless adaptör aldım. 5 diş çekiyor yani hepsi çekiyor ama internettim yavaş bunun çözümü nedir. Bu modem konfigürasyonu ayarlarında kanal ayarları felan var onların ayarlanması hakkında bilgim yok ne işe yaradıklarını felan bilmiyorum yanlış ayarlı olduğundan yavaş ta olabilir diye düşünüyorum. Modemimin pek iyi olmadığındanda olabilir ama çok yavaş yardımlarınızı bekliyorum şimdiden herkese teşekürler . Bu 192.168.1.1 e girince yapmam gereken ayarlarıda söylerseniz sevinirim.

Modem: ZyXEL p-660w-t1 54mbps (ttnet ten alındı ayda 4 tl ye almaz olaydık.)
    Wireless: Edup ED-200 : Bilgiler: http://www.baranbilgisayar.com.tr/asp/show_stock.asp?product=WireLess_200 (antenin boyu monitörden büyük ama sonuç :( )h

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r23r3234f43f243 -- 21 Ağustos 2011; 2:55:04 >

• modemdeki durum sayfasindan ya da adsl durumunu anlatan kisimda gorulen upload ve download hizi nedir ona bakmalisiniz,
    8 mbit aldiysaniz 8128kbit/800 kbit gibi degerler gormelisiniz. daha dusukse muhtemelen sorun wireless degil telefon kablolarinizin kalitesi ya da santrale uzak olmaniz nedeniyle internetiniz kopmasin diye ttnet'in sizin hattinizi daha dusuk bir hiza set etmesindendir.
    ayrica ttnet speedtest diye googlelayarak max ne kadar upload/download yapabileceginizi gorebilirsiniz ( modeme yakinken ve uzakken yaparsaniz bu testi mesafenin etkisinin olup olmadigini gorursunuz).
  • Kanal ayarlarını yapmanızı öneririm. Wireless kısmında range olucak. O range de onun dereceleri var. Yanlışım olmaısn ama 6 tipi var. Numaralandırılmıştır. Sizin yaşadığınızın tersini yaşadım. Benimde Linksys modemim var. Onda da maximumdaydı range onu daralttım ve sorunum ortadan kalktı. Linksys in yardım hattını arayıp ordan klavuz alarak yapmıştım. Size de modeminizin destek hattı var ise ordan yapmanızı tavsiye ederim. Yok ise dediğim gibi 192.168.1.1 e girdikten sonra wireless sekmesinde Range diye bir bölüm olmalı ordan oynayarak yapabilmeniz lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.