Şimdi Ara

DUNE HD BASE 3D VE HD TV 3D İNCELEMESİ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.042
Cevap
38
Favori
162.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: halken

@pharmacist

Birşey soracağım niye dune deki diski pc ye takma gereğini duyuyorsunuz?
    Takın Dune ye formatlayın ve içine filmleri ağ yoluyla atın. Zaten gigabit ile yaklaşık 25Mb/s veri aktarımı var. Usbye yakın yani.

Haklısınız da ben HD Duo ya takıyorum, ağdan veri transferi çok düşük.. Ama gene de QNAP üzeri depolayıp, sonrasında yeni filmleri ağdan atacağım..
  • Anladım. Daha önceki medya oynatıcıların veri transferi düşük gerçekten. Bazen dosya aktarımı indirmekten daha uzun sürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsy

Bu arada 3TB disk arayanlar için tavsiyemdir;
    http://www.bilisimport.com/store/ProductDetails.aspx?productid=157314&ref=akakce&v=1.40
    Kargo dahil 291 TL'ye geliyor. TB başına 100 TL'den daha az. Üstelik hem dahili hemde usb 3.0 olarak kullanmak mümkün (ben dahili kullanıyorum).

Dahili derken içindeki disk kolayca çıkabiliyor mu?Yani kutu gibi mantığı mı var?..Genelde parçalamadan wd,seagate harici kutulardan hdd çıkarılamaz..

• Arkadaşlar egreat rs6 da bir özellik vardı filmlerin üzerine geldiğimiz zaman önizleme yapıyordu cihaz hangi filmin üzerine gelirsek filmden 1-2 dakikalık görüntü verirdi altta pencerede şimdi aklıma geldi egreatin yapabildiği bu özelliği dune yapamıyor mu acaba? hatta ozamanlar yine sormuştum bunu dunelerde flash desteği olmadığı için yapamıyor denilmişti bilgisi olan var mı konu hakkında?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aced

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsy

Bu arada 3TB disk arayanlar için tavsiyemdir;
    http://www.bilisimport.com/store/ProductDetails.aspx?productid=157314&ref=akakce&v=1.40
    Kargo dahil 291 TL'ye geliyor. TB başına 100 TL'den daha az. Üstelik hem dahili hemde usb 3.0 olarak kullanmak mümkün (ben dahili kullanıyorum).

Dahili derken içindeki disk kolayca çıkabiliyor mu?Yani kutu gibi mantığı mı var?..Genelde parçalamadan wd,seagate harici kutulardan hdd çıkarılamaz..

Şöyle cevap vereyim; Diskin kutusu 2 parça. 1. parça diskin kendisi 2. parça usb modülü. Usb modülünü çıkarınca diskin sata portu açığa çıkıyor. Bu şekilde bir desktop pc'ye vidalamadan takabilirsiniz. Yok eğer diski komple kutudan çıkarıp kullanmak isterim derseniz az bir çabayla kutusunu kırmadan çıkarabiliyorsunuz (ben öyle yaptım).

• quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Arkadaşlar egreat rs6 da bir özellik vardı filmlerin üzerine geldiğimiz zaman önizleme yapıyordu cihaz hangi filmin üzerine gelirsek filmden 1-2 dakikalık görüntü verirdi altta pencerede şimdi aklıma geldi egreatin yapabildiği bu özelliği dune yapamıyor mu acaba? hatta ozamanlar yine sormuştum bunu dunelerde flash desteği olmadığı için yapamıyor denilmişti bilgisi olan var mı konu hakkında?

Flash desteğinden değil o olay. Realtek işlemcili tüm cihazların yazılımlarında var o özellik. Daha önce forex r6a kullanmıştım ve onun yazılımında da vardı önizleme özelliği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

quote:

Hocam bence onu ozaman düşünmelisiniz bence şimdilik Egreat RS6 işinizi fazlasıyla görür

Arkdaşın parası vardır, harcamak istiyordur, tutmayın

Ama ciddi düşünmek gerekirse ileriye dönük düşünceniz ne kadar ileriyi kapsıyor? 1 seneyi buluyorsa o zamana kadar üst versiyon dune 3d'er çıkar (inş :))

Parayı harcama meselesi değil de almışken iyisini alma meselesi. Elimde yüksek bitrateli filmler de var, bağlayabileceğim boşta 2 TB hdd'de var. Şu anda elimde ağırlıklı olarak 720p ve AC3 bulunmakta. 55" bir TV aldım ve bu sebeple önümüzdeki dönemde kaliteyi arttırma planım var. Egreat RS6'yı da araştırdım fakat sorun yaşayan kullanıcılar olduğunu gördüm. Bu konuyu biraz araştırdım, genelde Egreat'den geçen kullanıcılar var. Bu cihazlar konusunda çok bilgili değilim, iki cihazı da (veya bu tarz başka bir cihazı) kullanmadım. Bu konuda tecrübeli ve bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Sonuçta ihtiyaçlarını ucuza halletmeyi herkes ister.

• quote:

Orijinalden alıntı: HapLoo

quote:

quote:

Hocam bence onu ozaman düşünmelisiniz bence şimdilik Egreat RS6 işinizi fazlasıyla görür

Arkdaşın parası vardır, harcamak istiyordur, tutmayın

Ama ciddi düşünmek gerekirse ileriye dönük düşünceniz ne kadar ileriyi kapsıyor? 1 seneyi buluyorsa o zamana kadar üst versiyon dune 3d'er çıkar (inş :))

Parayı harcama meselesi değil de almışken iyisini alma meselesi. Elimde yüksek bitrateli filmler de var, bağlayabileceğim boşta 2 TB hdd'de var. Şu anda elimde ağırlıklı olarak 720p ve AC3 bulunmakta. 55" bir TV aldım ve bu sebeple önümüzdeki dönemde kaliteyi arttırma planım var. Egreat RS6'yı da araştırdım fakat sorun yaşayan kullanıcılar olduğunu gördüm. Bu konuyu biraz araştırdım, genelde Egreat'den geçen kullanıcılar var. Bu cihazlar konusunda çok bilgili değilim, iki cihazı da (veya bu tarz başka bir cihazı) kullanmadım. Bu konuda tecrübeli ve bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Sonuçta ihtiyaçlarını ucuza halletmeyi herkes ister.

üstte de dediğim gibi, geçmeyi planlıyorum olayı ne kadar bir süreyi kapsıyor. Hemen bugün alıp, yarın elinize ulaşır, aynı gün 2-3tb hdd takıp BD imajlarını indirmeye başlayacaksanız - evet alın.
    Ama bir ara olur, ya bu ay, ya önümüzdeki ay; erteleni ertelenir bir baktınız yenisi çıkmış gibi durum olacaksa - almayın.

• quote:

üstte de dediğim gibi, geçmeyi planlıyorum olayı ne kadar bir süreyi kapsıyor. Hemen bugün alıp, yarın elinize ulaşır, aynı gün 2-3tb hdd takıp BD imajlarını indirmeye başlayacaksanız - evet alın.
    Ama bir ara olur, ya bu ay, ya önümüzdeki ay; erteleni ertelenir bir baktınız yenisi çıkmış gibi durum olacaksa - almayın.

Anladım. Peki o zaman şöyle sorayım, DUNE şimdilik almayayım desem, EGreat'i de sorunlu görünmesi sebebiyle istemesem, seçeneklerim nedir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HapLoo

quote:

Anladım. Peki o zaman şöyle sorayım, DUNE şimdilik almayayım desem, EGreat'i de sorunlu görünmesi sebebiyle istemesem, seçeneklerim nedir :)

onu işte diğer mkv koleksiyonu olan arkadaşlar cevaplasın :) benimki hep BD çünkü

• Dün gece Baktımda Yine bulamadım şu Dune'den HDD formatlamayı.
    Tam sırasıyla hangi menü den yapacağım da pop up tuşuna basacağım.
    İlk defa kullanıyorum bu Dune yi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayardan Dune 303D'yi görebiliyorum ama Dune'dan bilgisayarı göremiyorum ne yapmam gerek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuztürk

Bilgisayardan Dune 303D'yi görebiliyorum ama Dune'dan bilgisayarı göremiyorum ne yapmam gerek?

bilgisayarı paylaşıma açmak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozgurmac

Dün gece Baktımda Yine bulamadım şu Dune'den HDD formatlamayı.
    Tam sırasıyla hangi menü den yapacağım da pop up tuşuna basacağım.
    İlk defa kullanıyorum bu Dune yi.

gün içnde cevap gelmezse, alşam evde kontrol eder, yazarım
    ama aklımda kalan ya hdd üzerindeyken, yada içine girip basıyorduk pop up düğmesine.
  • Bilgisayarım paylaşıma açık.
  • quote:

Bilgisayarım paylaşıma açık.

demek ki tam açık değil
    http://forum.donanimhaber.com/m_47963676/tm.htm
  • Teşekkürler,
    Peki Ru Tube'yi hallettinizmi?
  • quote:

quote:

demek ki tam açık değil

Merhaba,

Bende bilgisayarda ki, dosya paylaşımı yapılmış klasör içindeki, fotografları dune üzerinden TV de görmek istedim. Ancak ağ üzerinden ilgili bilgisayar görülmüş olmasına karşın D:/ dizini detayını göremedim.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

• quote:

Teşekkürler,
    Peki Ru Tube'yi hallettinizmi?

sıkıntı mı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.orrent

quote:

quote:

demek ki tam açık değil

Merhaba,

Bende bilgisayarda ki, dosya paylaşımı yapılmış klasör içindeki, fotografları dune üzerinden TV de görmek istedim. Ancak ağ üzerinden ilgili bilgisayar görülmüş olmasına karşın D:/ dizini detayını göremedim.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

d dizin detayı derken neyi kastediyorsunuz?
    dizini mi göremediniz?
    gördünüz de içine mi giremediniz?
    tam anlamadım

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.