Şimdi Ara

DUNE HD BASE 3D VE HD TV 3D İNCELEMESİ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.042
Cevap
38
Favori
162.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chronos1121

quote:

Orijinalden alıntı: Ozgurmac

quote:

quote:

Dün gece Baktımda Yine bulamadım şu Dune'den HDD formatlamayı.
    Tam sırasıyla hangi menü den yapacağım da pop up tuşuna basacağım.
    İlk defa kullanıyorum bu Dune yi.

gün içnde cevap gelmezse, alşam evde kontrol eder, yazarım
    ama aklımda kalan ya hdd üzerindeyken, yada içine girip basıyorduk pop up düğmesine.

Kardeşim naptın bakabildinmi valla ben bulamadım yine.

ha evet,
    hdd üstünde iken pop up
    en son seöenek olan information
    açılan pencerede isteğe göre format disc veya format partition

Yaşa emi Allah razı olsun mal gibi bakıyorum 2 gündür.
    Hangi formatla formatlasam daha iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsy

quote:

Orijinalden alıntı: metedoruk

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsy

quote:

Orijinalden alıntı: yavuztürk

Windows 8 içinde aynımıdır.

Ben win7 kullanıyorum ve sorun yok. Win8 de de bu şekilde olmalı ayarlar.

Bende de windows 8 kurulu fakat ne yaptım ettiysem duneden pcyi göremiyorum. Acaba windows 8 için farklı bir ayar mı var?

Bende win8 olmadığı için yorum yapamayacağım. Ama verdiğim ayarlarla win7'de paylaşım sorunu kalmıyor.

windows 8 de ayarları yaptım. ortak müzik klasörüne denemek için bir mp3 attım. duneye girip kaynaklar bölümünden upnp ye giriyorum. oradan müziğe gelince pcdeki mp3 görüp dinleyebiliyorum. windows share managerde herşeyi yeşil ve yes gösteriyor. fakat bir hdd yi ağda paylaşıma açıyorum dunede kaynaklar bölümünde pop up tuşuna basıp yeni ağ klasörünü tıklıyorum. isime herhangi bir şey yazıyorum. smb yi işaretliyorum. server ismine WORKGROUP yazıyorum. klasör isminede Windowsta yazdığım paylaşım adını yazıyorum. şifre koymadığım için kullanıcı ve şifreyi boş geçip okeyliyorum. sonra oluşturduğum klasöre tıklayınca ''ağ kaynağına erişilemiyor '' sonrada ''ağ klasörüne ulaşılamıyor '' yazıyor. acaba nereyi atlıyorum . nerede hata yapıyorum. bilen var mı:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metedoruk -- 6 Mart 2013; 2:26:30 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dün gece Baktımda Yine bulamadım şu Dune'den HDD formatlamayı.
    Tam sırasıyla hangi menü den yapacağım da pop up tuşuna basacağım.
    İlk defa kullanıyorum bu Dune yi.

gün içnde cevap gelmezse, alşam evde kontrol eder, yazarım
    ama aklımda kalan ya hdd üzerindeyken, yada içine girip basıyorduk pop up düğmesine.

Kardeşim naptın bakabildinmi valla ben bulamadım yine.

ha evet,
    hdd üstünde iken pop up
    en son seöenek olan information
    açılan pencerede isteğe göre format disc veya format partition

Yaşa emi Allah razı olsun mal gibi bakıyorum 2 gündür.
    Hangi formatla formatlasam daha iyi olur

hdd için ext 3

• Bir sorum daha var tv shows, dizilerim var bunlar bunlar tek klasör içinde her bölüm ayrı ayrı klasörler içinde yadiste nasıl göstereceğim bunları.
  • quote:

Bir sorum daha var tv shows, dizilerim var bunlar bunlar tek klasör içinde her bölüm ayrı ayrı klasörler içinde yadiste nasıl göstereceğim bunları.

Örneğin bendeki yol bu
    I:\SERIES\Castle\Season1\Castle.S01E01.mkv
    Yadise SERIES klasörünü eklediğimde içindeki bütün dizilerimi ve sezonlarını okuyor
  • quote:

quote:

Bir sorum daha var tv shows, dizilerim var bunlar bunlar tek klasör içinde her bölüm ayrı ayrı klasörler içinde yadiste nasıl göstereceğim bunları.

Örneğin bendeki yol bu
    I:\SERIES\Castle\Season1\Castle.S01E01.mkv
    Yadise SERIES klasörünü eklediğimde içindeki bütün dizilerimi ve sezonlarını okuyor

Teşekkürler akşam evde deneyeceğim bunu.
  • Merhabalar arkadaşlar 303D alarak aranıza katılmış bulunuyorum ama şöyle bir sorum olacak Mac OS X kullandığım için yaDIS kullanamıyorum bunun alternatifi varmı acaba? torrent nasıl kurabilirim bir guide gibi birşey varmı bunun için yeniyim bu konuda yardımlarınız için çok teşekkürler
  • Bu ürünü istanbul içerisinde nereden alabilirim ?
  • merhaba arkadaşlar bende dune hd base 3d ürününü satın aldım.sadece mkv dosyalarımda ses sıkıntısı yaşıyorum.iso ve diğer türdeki medyalarda sıkıntı yok ama mkv lerde nedense ses çıkmıyor aac ses türüne sahip mkv lerde bu sorunu yaşamaktayım firmware güncel yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocketman

Bu ürünü istanbul içerisinde nereden alabilirim ?

Sancak bilgisayar (hdtech) :http://www.hdtech.com.tr/site/iletisim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyfnd

Merhabalar arkadaşlar 303D alarak aranıza katılmış bulunuyorum ama şöyle bir sorum olacak Mac OS X kullandığım için yaDIS kullanamıyorum bunun alternatifi varmı acaba? torrent nasıl kurabilirim bir guide gibi birşey varmı bunun için yeniyim bu konuda yardımlarınız için çok teşekkürler

MacOsx için :http://www.mpcclub.com/forum/showthread.php?t=26450

Torrent için ise 1-2 sayfa geriye gidiver anlatıldı orada... Kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: pharmacist

quote:

Orijinalden alıntı: tyfnd

Merhabalar arkadaşlar 303D alarak aranıza katılmış bulunuyorum ama şöyle bir sorum olacak Mac OS X kullandığım için yaDIS kullanamıyorum bunun alternatifi varmı acaba? torrent nasıl kurabilirim bir guide gibi birşey varmı bunun için yeniyim bu konuda yardımlarınız için çok teşekkürler

MacOsx için :http://www.mpcclub.com/forum/showthread.php?t=26450

Torrent için ise 1-2 sayfa geriye gidiver anlatıldı orada... Kolay gelsin..

Çok teşekkür ederim gerçekten çok makbule geçti torrent için anlatım yerini buldum akşam uyguluyor olacağım...

• quote:

Orijinalden alıntı: rocketman

Bu ürünü istanbul içerisinde nereden alabilirim ?

Karaköy uygunsa elden alabilir veya internetten sipariş verebilirsiniz

http://www.hepsidijital.com/dune-hd-base-3d-media-player#0
  • Arkadaşlar merhabalar, bende dün itibari ile aranıza katıldım, Dune HD Base 3D aldım yalnız şöyle birşey dikkatimi çekti. Altyazı formatı ile oynayabiliyorum ancak olup olmadığı konusunda net bir fikrim yok, bu altyazılara gölge ekleyemiyormuyuz? Popcorn C200'üm var onda bunu yapabiliyorduk ancak Dune'da altyazıya bir türlü gölge eklemeyi göremedim. Ekstra bir eklenti mi gerekiyor? Yoksa direkt ayarlarda mevcutmu?
  • Herkese selam,

Ben de geçen hafta yeni bir tv aldım (LG LM47660S), deneme amaçlı olarak life of pi 3d mkv formatlı filmi indirdim. bilgisayarıma plex server kurup bilgisayarım üzerin den filmi izledim. Merak ettiğim şey ise Dune HD TV-303D alacak olursam bana katkıları ne olacak ? görüntü kalitesi olarak notebook üzerinden izlediğim den daha kaliteli bir görüntü sunacak mıdır ? Şuanda film arşivim bulunmuyor ama 50mbit lik bir bağlantım var ve arşiv oluşturmam çok uzun sürmeyecek bu nedenle bir de qnap almayı düşünüyorum, okuduğum kadarıyla dune ile qnap i network üzerinden kullanabiliyoruz.

Bir bilgisayar müh. olarak ve teknolojiyi sürekli takip eden birisi olarak bu konularda ki cahilliğimi mazur görüp yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Umarım sayeniz de yeni adım attığım bu dünyaya kısa sürede alışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: senbaris

Herkese selam,

Ben de geçen hafta yeni bir tv aldım (LG LM47660S), deneme amaçlı olarak life of pi 3d mkv formatlı filmi indirdim. bilgisayarıma plex server kurup bilgisayarım üzerin den filmi izledim. Merak ettiğim şey ise Dune HD TV-303D alacak olursam bana katkıları ne olacak ? görüntü kalitesi olarak notebook üzerinden izlediğim den daha kaliteli bir görüntü sunacak mıdır ? Şuanda film arşivim bulunmuyor ama 50mbit lik bir bağlantım var ve arşiv oluşturmam çok uzun sürmeyecek bu nedenle bir de qnap almayı düşünüyorum, okuduğum kadarıyla dune ile qnap i network üzerinden kullanabiliyoruz.

Bir bilgisayar müh. olarak ve teknolojiyi sürekli takip eden birisi olarak bu konularda ki cahilliğimi mazur görüp yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Umarım sayeniz de yeni adım attığım bu dünyaya kısa sürede alışırım.

bir B.M. olarak da bilmeniz lazım ki 50mbit'in AKK kısmı da var bir BD arşivi yapmanız düşündüğünüzden uzun sürer.
    plex serveri ne için kurdunuz pek anlamadım, ama dune size daha iyi görüntü vermez sadece bilgisayar kullanmadan direk dune üzerinden izlersiniz

• AKK bizde yok (bağlantı işyerimde) borusan üzerinden özel hat kullanıyoruz. Plex kurmayıp DLNA üzerinden de kullanabilirdim sanırım. Yani "Hiç masrafa girme sana pek bir artısı olmaz notebook ile izlemeye devam et" mi diyorsunuz ?
  • http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=71jbys3A5CU#
    1.17sn den sonrasına bakın...Ben bunu görmemiştim,pro ve max modellerinde xbmc arayuz olacakmış..Bu super bir gelişme..O zaman gerek kalmaz yadise..Ben eğer xbmc'yi entegre ederlerse hiç düşünmem pro veya max alırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aced

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=71jbys3A5CU#
    1.17sn den sonrasına bakın...Ben bunu görmemiştim,pro ve max modellerinde xbmc arayuz olacakmış..Bu super bir gelişme..O zaman gerek kalmaz yadise..Ben eğer xbmc'yi entegre ederlerse hiç düşünmem pro veya max alırım..

Bunu yapsın bir dakika beklemem hemen alırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senbaris

AKK bizde yok (bağlantı işyerimde) borusan üzerinden özel hat kullanıyoruz. Plex kurmayıp DLNA üzerinden de kullanabilirdim sanırım. Yani "Hiç masrafa girme sana pek bir artısı olmaz notebook ile izlemeye devam et" mi diyorsunuz ?

yani sizin ev yapınızı bilmiyorum ki :))
    Eğer laptop ile izlemek sizi tatmin ediyorsa evet hiç gerek yok,
    ama ne bileyim bilgisayarın görevi farklı ayrı odada, salona da ayrı bir multimedya merkezi kurayım diyorsanız burda ya htpc yada NMT alamanız gerekir ve bu alanda dune size yardımcı olacak.
    Kısacası önce ihtiyaçlarınızı belirleyin, ona göre lazım mı değil mi karar verin.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.