Şimdi Ara

DUNE HD BASE 3D VE HD TV 3D İNCELEMESİ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.042
Cevap
38
Favori
162.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Airport extreme router bazlı wifi networkum mevcut.Şu anda qnapt e bu reuter in arkasına bağlı (Kablolama yapacağım zaman cat6 ile bağlıyacağım fakat şu anda salonu boydan boya kablo geçsin istemediğimden wifi ile kullanıyorum)

Bu tipte bir bağlantı ile düşük bitrateli mkv lerde sorunsuzca stream yapabiliyor.Büyük dosyalarda ise ara ara takılıyor.Yine de bir şekilde eski popcorn A200 den daha iyi bu konuda.
    Ufak bir bug : Bazen nadirde olsa bir dizi/filmin sonuna gelince geriye %20 yada %30 lara diyelim atlattığımda seste parazit/distorsiyon oluyor.Pause yapıp ya da durdurup oynatınca geçiyor.

Edge sharpness a200 göre biraz daha fazla gibi default ayarlarda buda biraz daha keskin bir görüntü oluşturuyor.Mikro ölçekteki kontrastta yanılmıyorsam biraz daha fazla (ki bu bile keskinliğin artması anlamına gelebilir)koyu alanlarda oluşan nadir kumlanma efekti de bununla ilgili olabilir.Görüntü performansı hoşuma gitti.

Mac OS X kullanıcıları : Mountain Lion ile yeni bir finder penceresi açtığınızda soldaki serverlar bölümünde bir bilgisayar ikonunu yanında dune yazısı ile cihazi görebilir tıklayınca guest olarak cihaza erişebilirsiniz.Cihazın içine EXT3 formatında 2tb hdd taktım usb olarakta 600gb ntfs formatlı 2.5hdd takılı.Her ikisinede problemsizce erişip okuma/yazma yapabiliyor dosya ismi değiştirme vb istediğim her şeyi yapabiliyorum.(Bağlantı bir şekilde yavaş.Daha doğrusu 25-30 gb gibi büyük dosya transferleri uzun& sıkıntılı olabilir.Küçük dosyalar vb için ise yeterli ve kullanışlı)

• Bana gelen kumandanin orta ile sol yön tuşlari şimdiden çalışmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atm41

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

Arkadaşlar Sonunda yaDIS i tamamladım.
    YAMJ ye göre çok basit ancak tarama klasörleme çok zor!

Oysa YAMJ de ana klasörü gösteriyordunuz gerisini program hallediyordu. Seri filmler, diziler, 3D ler YAMJ kendi ayırıyordu.
    Oysa bahsettim tüm konuları yaDIS te kendiniz manuel yapıyorsunuz! Burası çok gıcık.
    Hatta Seri filmlerde filmlerinin Kronolijik sırasını bile yaDIS te manuel yapıyorsunuz.

Neyse sonuçta birkaç foto da olsun bu yorumlara ilaveten.

Dune HD Base 3D Açılış ekranı

Favoriler Ekranı, Burada yaDIS üzerinde POP UP menü ve Start a ekleyince Duna Açılışta en üstteki ekran açılıyor.

Yardımlarından dolayı "pharmacist" e çok teşekkürler.

hayırlı olsun yadis ın kolaylıgından sonra hıc bır menu adamı sarmıyor..
    sattım dune max ı ,max 3d yı beklerken ne yapacaz bakalım..solo2 ye afısleme yapmaya calısıcam artık..

:)
    Yanlış kaleye doğru gol atmışım.
    "Ahmet üstad.
    Solo2 hayırlı olsun."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rccol -- 4 Mart 2013; 17:48:49 >

• Arkadaşlar DUNE HD BASE 3D modeli ac3 sesi sorunsuz çalıştırabiliyor mu? Genelde elimdeki filmler 720p ve ac3 codecli şu anda.
  • Tabiki çalıştırır ama benim şahsi fikrim 720p ve ac3 ses kodekli bir arşiviniz varsa base 3D almayın piyasada arşivinizi rahatlıkla çalıştırabilecek ve base in 3 te 1 i fiyatına satılan birçok cihaz var Dune arşiv olarak genelde yüksek bitrate li ve ses kodeği dts-hd ve true hd olan filmlerde gerçek etkisini gösteriyor
  • Hocam şu an elimdeki arşiv öyle fakat ileride değişmesine karşılık alayım diye düşünmüştüm? Siz ne önerirsiniz f/p olarak? Wifi üzerinden de izlemek istiyorum gerektiğinde.
  • Hocam bence onu ozaman düşünmelisiniz bence şimdilik Egreat RS6 işinizi fazlasıyla görür
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Hocam bence onu ozaman düşünmelisiniz bence şimdilik Egreat RS6 işinizi fazlasıyla görür

Arkdaşın parası vardır, harcamak istiyordur, tutmayın

Ama ciddi düşünmek gerekirse ileriye dönük düşünceniz ne kadar ileriyi kapsıyor? 1 seneyi buluyorsa o zamana kadar üst versiyon dune 3d'er çıkar (inş :))
  • Base 3D nin duruşu bile almak için yeterli bence, paranız varsa alın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pharmacist

Base 3D nin duruşu bile almak için yeterli bence, paranız varsa alın...

ona bakarsanız duo'nun duruşu daha manyak. ikisini yan yana koyunca base 3d basit kaçıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

quote:

Base 3D nin duruşu bile almak için yeterli bence, paranız varsa alın...

ona bakarsanız duo'nun duruşu daha manyak. ikisini yan yana koyunca base 3d basit kaçıyor

Daha güncel olduğu için söyledim, benim oturma odasında Duo...
  • Merhaba arkadaşlar
    Cumartesi Sancak Bilgisayardan bende BASE 3D modelini aldım Over Under 3D filmleri izleyemedim görüntü ekrana oturmuyor. 3D sbs lerde sıkıntı yok ve 3D bluray isoları 2D izleyemiyoruz sanırım ayarlarda öle bi seçenek yok veya ben bulamadım malum menüde yok seçim yapamıyoruz saygılar.
  • Max. 2 TB HDD yi mi destekliyor HD TV -303D?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

Max. 2 TB HDD yi mi destekliyor HD TV -303D?

3 Tb destekliyor da, eğer çıkarıp PC de film filan atacağınız zaman, bişeyler değişiyor ve içindekiler uçuyor... Sadece Dune üzerinde kalacaksa sorun yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NAGYOS74

Merhaba arkadaşlar
    Cumartesi Sancak Bilgisayardan bende BASE 3D modelini aldım Over Under 3D filmleri izleyemedim görüntü ekrana oturmuyor. 3D sbs lerde sıkıntı yok ve 3D bluray isoları 2D izleyemiyoruz sanırım ayarlarda öle bi seçenek yok veya ben bulamadım malum menüde yok seçim yapamıyoruz saygılar.

3D isoyu 2D olarak izleyebiliyorsunuz, tv den yada projeksiyondan 3D kapattığınız zaman problem yok...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NAGYOS74

Merhaba arkadaşlar

3D isoyu 2D olarak izleyebiliyorsunuz, tv den yada projeksiyondan 3D kapattığınız zaman problem yok...

Ben hiç öle düşünmemiştim hep dune üzerinden bi ayar aradım :) peki Over Under 3D ler ?
    Saygılar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

Max. 2 TB HDD yi mi destekliyor HD TV -303D?

3 Tb destekliyor da, eğer çıkarıp PC de film filan atacağınız zaman, bişeyler değişiyor ve içindekiler uçuyor... Sadece Dune üzerinde kalacaksa sorun yok..

3TB desteklediğini sanmıyorum. Çünkü piyasadaki 2.5" en büyük disk 1.5TB, o da çift katman yani normal 2.5" disklerden 2 kat daha kalın. Dolayısı ile cihaza dahili olarak takılması mümkün değil. Ancak usb'den bağlayacağınız 3TB diskleri destekliyordur.
  • Bu arada 3TB disk arayanlar için tavsiyemdir;
    http://www.bilisimport.com/store/ProductDetails.aspx?productid=157314&ref=akakce&v=1.40
    Kargo dahil 291 TL'ye geliyor. TB başına 100 TL'den daha az. Üstelik hem dahili hemde usb 3.0 olarak kullanmak mümkün (ben dahili kullanıyorum).
  • quote:

Orijinalden alıntı: rccol

quote:

Orijinalden alıntı: atm41

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

Arkadaşlar Sonunda yaDIS i tamamladım.
    YAMJ ye göre çok basit ancak tarama klasörleme çok zor!

Oysa YAMJ de ana klasörü gösteriyordunuz gerisini program hallediyordu. Seri filmler, diziler, 3D ler YAMJ kendi ayırıyordu.
    Oysa bahsettim tüm konuları yaDIS te kendiniz manuel yapıyorsunuz! Burası çok gıcık.
    Hatta Seri filmlerde filmlerinin Kronolijik sırasını bile yaDIS te manuel yapıyorsunuz.

Neyse sonuçta birkaç foto da olsun bu yorumlara ilaveten.

Dune HD Base 3D Açılış ekranı

Favoriler Ekranı, Burada yaDIS üzerinde POP UP menü ve Start a ekleyince Duna Açılışta en üstteki ekran açılıyor.

Yardımlarından dolayı "pharmacist" e çok teşekkürler.

hayırlı olsun yadis ın kolaylıgından sonra hıc bır menu adamı sarmıyor..
    sattım dune max ı ,max 3d yı beklerken ne yapacaz bakalım..solo2 ye afısleme yapmaya calısıcam artık..

Ahmet üstad.
    Solo2 hayırlı olsun.

Sağol

• @pharmacist

Birşey soracağım niye dune deki diski pc ye takma gereğini duyuyorsunuz?
    Takın Dune ye formatlayın ve içine filmleri ağ yoluyla atın. Zaten gigabit ile yaklaşık 25Mb/s veri aktarımı var. Usbye yakın yani.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.