Şimdi Ara

DUNE HD BASE 3D VE HD TV 3D İNCELEMESİ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.042
Cevap
38
Favori
162.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vipracing

Merhaba,
    2 güncellemeyi de kurdum yanlız Türkçe alt yazılarda karakter sorunu mevcut bunun firmware dışında bir cozumu mevcutmudur ?

ayarlardan altyazı kodlamasını Türkçe olarak seçtiniz mi?
  • Arkadaşlar,

Gelsiği gün Auto Edit, 8,10 ve 12 hepsini test edip 8bite sabitledim.

Topicte 12 bit vs görünce tekrar test ettim.
    Auto edit ve 12 de oynamıyor. 10 da bazı 3D lerde duraksamalar oluyor.
    8 sorunsuz.
    Bu konuyu birdaha yazmıyacağım.

Yukarıda güncellemeden bahsedilmiş b5 ten sonra yeni güncelleme mi çıktı?
  • Arkadaşlar yeni Dune Base 3D ye 3 tb lık ntfs formatlı diskimi taktım içinde filmlerimde vardı ama tanımadı cihaz anlamadım diski görüyor ama erişilemiyor diyor formatlamak istiyor ama disk dolu olduğu için o da benim işime gelmiyor benim bildiğim duneler ntfs diskleri görebiliyordu sizce neden görmemiş olabilir ?
  • Ben QNAP dolduğu için mkv ler için aldım 3 tb, NTFS formatlayıp PC den de arada kullanayım dedim, HD Duo ya taktım, aynen dediğiniz gibi, filmler aktif değil, tekrardan ext3 formatladım...
  • bu yorumlardan Dune nin NTFS formatı tanımadığı çıkmasın bende 3TB lık disk alıp Dune ye taktım Dune üzerinden NTFS format attım,Pc den de network üzerindne dosya kopyalayabiliyorum
    ama çıkarıp pc ye takıp dosya kopyalayıp geri taktığımda görür mü bilmiyorum,evde desktop kullanmayalı yıllar oldu :)
  • dune 303De egreat r6b-r6s in oynattığı bazı avi filimleri neden oynatamıyor.
    sebebi ne olabilir.
  • Arkadaşlar sorun bence NTFS dosya sisteminden değil disklerin 3TB olmasından kaynaklanıyor. Cihaza 2TB NTFS formatlı bir disk takmayı deneyin sorun olmadığını göreceksiniz. Aynı sorunu bir süre kullandığım egreat r200s'de yaşamıştım. Sorunun daha ileri boyutunuda söyleyeyim size; cihazda EXT3 olarak formatladığınız diskteki partitionları, diski desktop bilgisayarınıza taktığınızda da göremeyeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Merhaba,
    2 güncellemeyi de kurdum yanlız Türkçe alt yazılarda karakter sorunu mevcut bunun firmware dışında bir cozumu mevcutmudur ?

ayarlardan altyazı kodlamasını Türkçe olarak seçtiniz mi?

Merhaba,

İlk kurulumda seçmiştim daha sonra 2 firmware güncelleme yaptım otomatikte kalmış bir şekilde (bende anlamadım) şimdi Türkçe yi seçtim ve problem kalmadı,teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdizdar

dune 303De egreat r6b-r6s in oynattığı bazı avi filimleri neden oynatamıyor.
    sebebi ne olabilir.

ilk mesajdaki verdiğim divx patch kurun
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsy

Arkadaşlar sorun bence NTFS dosya sisteminden değil disklerin 3TB olmasından kaynaklanıyor. Cihaza 2TB NTFS formatlı bir disk takmayı deneyin sorun olmadığını göreceksiniz. Aynı sorunu bir süre kullandığım egreat r200s'de yaşamıştım. Sorunun daha ileri boyutunuda söyleyeyim size; cihazda EXT3 olarak formatladığınız diskteki partitionları, diski desktop bilgisayarınıza taktığınızda da göremeyeceksiniz.

Aynen dediğiniz gibi, Dune HD Dou da formatlıyorum Ext3 olarak, QNAP üzerinden e-sata ile filmleri dolduruyorum, Dune da bir iki film kontrol edip tekrardan QNAP a bağladığımda disk formasız görünüyor, Dune tarafında sorun yok...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Sonunda yaDIS i tamamladım.
    YAMJ ye göre çok basit ancak tarama klasörleme çok zor!

Oysa YAMJ de ana klasörü gösteriyordunuz gerisini program hallediyordu. Seri filmler, diziler, 3D ler YAMJ kendi ayırıyordu.
    Oysa bahsettim tüm konuları yaDIS te kendiniz manuel yapıyorsunuz! Burası çok gıcık.
    Hatta Seri filmlerde filmlerinin Kronolijik sırasını bile yaDIS te manuel yapıyorsunuz.

Neyse sonuçta birkaç foto da olsun bu yorumlara ilaveten.

Dune HD Base 3D Açılış ekranı

DUNE HD BASE 3D VE HD TV 3D İNCELEMESİ

Favoriler Ekranı, Burada yaDIS üzerinde POP UP menü ve Start a ekleyince Duna Açılışta en üstteki ekran açılıyor.

Yardımlarından dolayı "pharmacist" e çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 3 Mart 2013; 14:40:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pharmacist

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsy

Arkadaşlar sorun bence NTFS dosya sisteminden değil disklerin 3TB olmasından kaynaklanıyor. Cihaza 2TB NTFS formatlı bir disk takmayı deneyin sorun olmadığını göreceksiniz. Aynı sorunu bir süre kullandığım egreat r200s'de yaşamıştım. Sorunun daha ileri boyutunuda söyleyeyim size; cihazda EXT3 olarak formatladığınız diskteki partitionları, diski desktop bilgisayarınıza taktığınızda da göremeyeceksiniz.

Aynen dediğiniz gibi, Dune HD Dou da formatlıyorum Ext3 olarak, QNAP üzerinden e-sata ile filmleri dolduruyorum, Dune da bir iki film kontrol edip tekrardan QNAP a bağladığımda disk formasız görünüyor, Dune tarafında sorun yok...

Sırf bu sebepten egreat r200s'i iade ettim. İşin daha kötü tarafı base 3d'de usb 3.0 slave portu da olmadığından (hatta bildiğim kadarıyla base 3d'de usb slave portu hiç yok) dahili olarak taktığınız diski kısa sürede filmle doldurmanız mümkün değil. Dune hd tv 303d'de usb 3.0 portu var ama zaten piyasada 3TB 2.5" disk (piyasadaki 2.5" en yüksek kapasiteli disk 1.5 TB. O da çift katman olduğundan cihaza dahili olarak takılması mümkün değil) olmadığından bu sorunda yok. Yine aynı sebepten ötürü (madem dahili 3TB disk kullanamayacağım) Dune hd tv 303d almak bana daha mantıklı geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsy -- 3 Mart 2013; 14:50:38 >

• Biraz önce Android telefonuma Dune un bedava uzaktan kumadan programını kurdum çok memnunum tavsiye ederim.

Aynı wifi networkünde cep tel/pda wifi açıkken dune cihazına bağlanıp her fonksiyonunu kumanda edebilirsiniz.Çok kullanışlı : Google play store linki için tıklayın.

iPhone ve iPad içinde iTunes store da mevcut : Dune HD RC diye aratın (Dune HD gmbH diye çıkıcaktır) ve yükleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

Arkadaşlar Sonunda yaDIS i tamamladım.

Oysa YAMJ de ana klasörü gösteriyordunuz gerisini program hallediyordu. Seri filmler, diziler, 3D ler YAMJ kendi ayırıyordu.
    Oysa bahsettim tüm konuları yaDIS te kendiniz manuel yapıyorsunuz! Burası çok gıcık.
    Hatta Seri filmlerde filmlerinin Kronolijik sırasını bile yaDIS te manuel yapıyorsunuz.

Skin güzel :)
    Ben de hala yapılandırmak için uğraşıyorum
    Birkaç sorum olacak. Bu Seri-Saga olayını nasıl yapılandırıyoruz ve saga ekranı nasıl açılır. Bir de farklı skinler nasıl kurulur? Bulduğum birkaç tane var da.

• quote:

quote:

Birkaç sorum olacak. Bu Seri-Saga olayını nasıl yapılandırıyoruz ve saga ekranı nasıl açılır. Bir de farklı skinler nasıl kurulur? Bulduğum birkaç tane var da.

Sigma chipsetli cihazlar için "NMT Community Software Installer" diye bir prog. vardı. Tema, program, özel menü, bekleme resimleri ve web servisleri yüklemek için kullanılıyordu. Dune'larda da işe yarar sanırım. Programhttp://www.nmtinstaller.com/ adresinde. Bu programla cihaza birşeyler yüklemek için önce dune'da ftp server'i açmanız gerekiyor.
    Not: PCH ve sigma chipsetli Egreat kullanıcıları iyi bilirler bu programı.

• quote:

Teşekkürler.

Resimleri gördüğünüz templates in revize edilmişi
    Epey bir revizyonu pharmacist, rütuşları ben yaptım.

Skin YAMJ terimi
    Buradaki Templates

sagas TV de açılmaz.
    sagas içerikleri filmlerde OK bastığınızda aşağı açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 3 Mart 2013; 16:30:33 >
  • nmt installer ı dune da hıc kullanmadım programın bır yerınde popcorn egreat dıye bir desteklenen cihazlar vardı ama dune yoktu..
    sonra zaten popcorn un kendı apps leri basladı ..gerek kalmamıstı .
  • quote:

Dune HD Base 3D Açılış ekranı

Favoriler Ekranı, Burada yaDIS üzerinde POP UP menü ve Start a ekleyince Duna Açılışta en üstteki ekran açılıyor.

hayırlı olsun yadis ın kolaylıgından sonra hıc bır menu adamı sarmıyor..
    sattım dune max ı ,max 3d yı beklerken ne yapacaz bakalım..solo2 ye afısleme yapmaya calısıcam artık..

• quote:

quote:

Saga; Seri filmler için birleştirme diyelim.. Seri filmin ilkini taratıyorsunuz, Mouse ile ter tıklayıp Sagas seçiyorsunuz, bir pencere açılacak. O pendereye istediğiniz ismi verebilirsiniz.. Daha sonra serinin diğer filmlerini taratıp mouse ters tıkladığınızda Sagas yanında sizin verdiğiniz ismi göreceksiniz...Sagas altına istediğiniz kadar film atabilirsiniz...

Template mpcclub forumda çok sayıda var, o template dosyasını alıp, yaDIS altında template klasörüne atıp, PC arayüzünden, arayüzü sekmesinden istediğinizi seçebilirsiniz.. Yalnız her template değişiminden sonra listenizi yeniden taratmanız gerekecektir, bu taratma uzun değil, saniyeler içinde olacaktır...

• NMT Community Software Installer ı dune de deneyen var mı acaba ? A-400 de kullanılabilir heralde eskidende egreat ve popcorn hour için programlar vardı bu yazılımda şimdi görünce merak ettim
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.