Şimdi Ara

DUNE HD BASE 3D VE HD TV 3D İNCELEMESİ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.042
Cevap
38
Favori
162.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dts hd sesleri kendi çözmüyor değil mi? Avr ye çözdürüyor galiba. Sesi pcm olarak ayarlayınca dts hd sesi 2.1 olarak veriyor. Sizdede öyle mi?

Bakmam lazım. Bitream olarak ayarlamıştım. Hdmi üzerinden 7.1 çözüp verebilmesi lazım.

Akşam sesi pcm olarak ayarlayıp denedim. Sesi sadece stereo olarak verebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halken -- 1 Mart 2013; 9:50:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halken

@metedoruk
    Dts hd sesleri kendi çözmüyor değil mi? Avr ye çözdürüyor galiba. Sesi pcm olarak ayarlayınca dts hd sesi 2.1 olarak veriyor. Sizdede öyle mi?

Bakmam lazım. Bitream olarak ayarlamıştım. Hdmi üzerinden 7.1 çözüp verebilmesi lazım.

Akşam sesi pcm olarak ayarlayıp denedim. Sesi sadece stereo olarak verebiliyor.

Öğrenmem iyi oldu boş yere ayarlarıyla uğraşıp duruyorum bende:) avr değişme zamanı gelmiş..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne oldu, topikte hiç hareket yok, herkes harıl harıl 3D iso larını mı izliyor Cihaz sağlam sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pharmacist -- 1 Mart 2013; 15:38:31 >
  • Vallahi ben Flac ve Ape dinledim amfiye bağlayıp. Çok hoşuma gitti. Ama çocuklar bu keyfi uzatmama izin vermedi, orası ayrı
  • Dune HD base 3 d ye bağladığım harici diskteki filmleri (bilgisayardan ücretli bir siteden linkle) player görmüyor ve filmi oynatamiyorum aynı harici dıisk teki filmleri baska bir pc de oynayabiliyorum dune de nasıl oynatabilirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dune sahibi arkadaşlar Dune lar 3d isoları, kendi eklediğimiz harici ses ve altyazıyla oynatabiliyor mu deneyeniniz oldu mu?

Metod:
    donanımhaber forum
    3D BLURAY İSO LARA SES VE ALT YAZI EKLEME » Sayfa 1 - 15
    http://forum.donanimhaber.com/m_60730333/mpage_1/f_/key_//tm.htm#msglink_67601909

• Bu gün bende bir tane dayanamayıp Sancak bilgisayarın yerine uğrayıp aldım Kendilerine teşekkürler zira DH den geldim diyince bir ikram da yaptılar Henü kurmaya vakit bulamadım yarına kaldı.(Bir tane de 2tb hdd aldım.)
  • bugun kısmetse hdd geliyor ve kurulumu yapıyorum.

film klasorlerim NAS uzerinde yer almakta. dahili hdd i taktıktan sonra ilk kurulum icin nasıl bir yol izlemek gerekiyor? dahili hdd format, sistem bellegi olusturma, fw update, nas ile baglantı, yadis kurulumu vs gibi.
  • Arkadaşlar Merhaba

Epey bir aradan sonra DH ye girebildim.

Video Ayarlarında
    Automatik EDIT
    24/50/60

Gelişmişte
    Automatik EDIT
    Bluray3D.iso lar oynamıyor.
    8bit sorunsuz
    10bit araara durur gibi yaparak oynuyor.
    12bit kesinlikle oynamıyor.

12bitte oynuyor diyenleri anlamadım!

HD Base3D
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

Dune sahibi arkadaşlar Dune lar 3d isoları, kendi eklediğimiz harici ses ve altyazıyla oynatabiliyor mu deneyeniniz oldu mu?

Metod:http://forum.donanimhaber.com/m_60730333/mpage_1/f_/key_//tm.htm#msglink_67601909

Harici ses desteği yok
    Altyazı desteği var demiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

Arkadaşlar Merhaba

Epey bir aradan sonra DH ye girebildim.

Video Ayarlarında
    Automatik EDIT
    24/50/60

Gelişmişte
    Automatik EDIT
    Bluray3D.iso lar oynamıyor.
    8bit sorunsuz
    10bit araara durur gibi yaparak oynuyor.
    12bit kesinlikle oynamıyor.

12bitte oynuyor diyenleri anlamadım!

HD Base3D

12 biti ısrarla seçmenin sebebini anlamıyorum. Kaynak iso 8 bittir, 12 bit seçildiğinde kaynağın üstüne binen 4 bit sıfırlarla doldurulup gönderilir, niye kanal şişirmenin peşindesiniz?
  • Sn.cronos

Israrla seçmiyorum!
    A400 ile projeksiyondan film izlerken AVR üzerinden geçen görüntü 12 bit gözüküyor.
    Dune de 8bit.

A400 de 12 iken Dune de neden 8 olsun!
  • quote:

Sn.cronos

Israrla seçmiyorum!
    A400 ile projeksiyondan film izlerken AVR üzerinden geçen görüntü 12 bit gözüküyor.
    Dune de 8bit.

A400 de 12 iken Dune de neden 8 olsun!

sözüm sadece size değil :)) birçok forumda aynı soruyu görüyorum.
    hi speed kablo ile 2d leri de hatta 3d'leri 12 bit oyantıldığını söyleyenler var.
    Ben de şunu diyorum, oynatabilirsiniz tabi 10 bit de 12 bit de. 12 bit ne için var daha dinamik renk aktarımı içindir. Ama kaynak imajınız 8 bit olduktan sonra 12 bit aktarsanız ne olur, aktarmasanız ne olur? Bir fayda sağlamayacaktır size. Çok az BD medya şu anda 8 bitin üstüne çıkıyor (mesela anime 10bit).
  • Sn.cronos

Anime 3D diyorsunuz ama 3D lerin yarısına yakını Anime.

Diğer yandan HD base 3D nin renk skalası ayarları Auto EDIT / 8 bit / 10 Bit /12bit
    Madem bu seçenekler var.
    O vakit Auto EDITI seçelim kaynağa göre oynasın ama oynamıyor!

Anlamakta zorlandığım diğer konu da Dune firması o seçenekleri koyup destekleyen HDMI kablo neden koymasın?
    Kablo olayıda ayrıca muamma! :(
  • quote:

Sn.cronos

Diğer yandan HD base 3D nin renk skalası ayarları Auto EDIT / 8 bit / 10 Bit /12bit
    Madem bu seçenekler var.

Anlamakta zorlandığım diğer konu da Dune firması o seçenekleri koyup destekleyen HDMI kablo neden koymasın?

sn @Ahmet bende kendi kablosunu kullanmıyorum hi-speed monster 1200 ex modelini kullanmaktayım 12 bitde 3d sorunsuz çalışıyor arzu ederseniz buraya video koyabilirim ayarlarla birlikte...
    @Chronos1121 arkadaşımızın dediği gibi 12 bitlik herhangi bir medya yoktur!..ileriye dönük gelecekte bu destek yer alacaktır wd live medya playerde de 10 bit seçeneği mevcuttur 12 bit yoktur
    Yalnız hdmi görüntü ayarlarını video modu 1080 p 59,94 hz işaretli olmalıdır auto kare hızı da 24/50/60 yapınız ideal ayar bu şekilde olmalı diye düşünüyorum herkesin tercihi farklı olabilir
    Dunenin verdiği hdmi kablo konusunda haklısınız lakin ben bildim bileli uydu cihazları olsun medya olsun tv olsun hepsi kutularında standart hdmi kablo çıkmaktadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 2 Mart 2013; 13:47:39 >

• Kullanılan paneller nedir bilmiyorum ama cihaz 12bit göndeyi yapsa bile ekranda o skalayı almak nerede ise imkansız.Gerçek 8 bit (Tabiki doğru kaynak ile)almak bile kolay değil.
  • arkadaşlar 12 bit çalışmanın mantığı yok 10 bite sabitleyin yeterli
  • HD base 3D nin renk skalası ayarları Auto EDIT / 8 bit / 10 Bit /12bit
    Yalnız hdmi görüntü ayarlarını video modu 1080 p 59,94 hz işaretli olmalıdır auto kare hızı da 24/50/60 yapınız ideal ayar bu şekilde olmalı diye düşünüyorum herkesin tercihi farklı olabilir.

Problem burada zaten.
    Bende renk skalasını Auto EDIT yaparsam alet restart atıyor ama 8 bit / 10 Bit /12bit herhangi biri seçili iken;
    video modu 1080 p 59,94 hz işaretli ve auto kare hızı da 24/50/60 seçili ise sorun olmuyor.
    Ayrıca 12 bit ve 8 bit görüntüde bir şey farkettirmiyor. En azından ben bir fark göremedim.

Not: Dune ile beraber gelen kabloyu kullanıyorum.
  • quote:

Sn.cronos

Madem bu seçenekler var.

Hocam anime dediğim şey animasyon değil :), japon çizgi filmlerini kastediyorum.
    Ayrıca auto edid kullanmak asla tavsiye edilmiyor (mesela avs forumlarına bir göz atın), tavsiye edilen format hep 8 bittir.

Animeden örnek (yan yana büyütüp farklarını arayın)

8 bit

10bit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 2 Mart 2013; 17:21:31 >

• Merhaba,
    2 güncellemeyi de kurdum yanlız Türkçe alt yazılarda karakter sorunu mevcut bunun firmware dışında bir cozumu mevcutmudur ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.