Şimdi Ara

DVD'limi kaset'limi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
5.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: furkan_

cep telefonu kısmı tabiki espri ama milletin fanatizmi öyle bi hal aldıki bi adım daha ileri götürseler o noktaya erişicekler

dvd medya oynatma konusunda tabiki alternatif çok benimde 5 ayrı player ım var ama önemli olan bu diil , mini dv normalde çok kaliteli olabilir 1 saat görüntüyü 14 gb olarak kaydediyo olabilir ama neticede izlerken o kalitede kimse izlemiyo çoğunluk piyasada ucuz olduğu için vcd yaptırıyo ve 700 mb cd ye yazdırıyo bu durumda
    1saat=700mb mı
    30dk=1,4gb mı daha kaliteli olur

yada senin gibi imkanı olanlar varsa o da alır dvd ye yazdırır buda yine
    1 saat=4,7gb yada
    30dk=1,4gb kıyasını yaptırır

öncelik filmi işleme diyosan dvd yide istediğin formata dönüştürebiliyosun ondan sonra al bin tane programla oyna üstünde

yaın bi zamanda direk dvd medaylarla oynamaya yardımcı olan bi programda bulursam benim için vazgeçilmez olur

neyse üstad bu muhabbet bitmez herkeze kendi kamerası hayırlı olsun..

• quote:

Orjinalden alıntı: seyfig

quote:

Orjinalden alıntı: eagle35

eğer birkaç yıl içinde kameramı değiştirmeyi düşünürsem kendi sabit diski olan(30-40gb) ve görüntüyü kamera üzerinde işleme imkanı verecek olan yeni nesil kameraları tercih edeceğim..

bunlardan şu anda var mı? varsa bir link vs. verebilir misin?

üstad web sitesinin ismini hatırlamıyorum ama teknolojik yenilikler köşesiydi ve prototipdi..fakat bence geleceğin kamerası kendi sabit diski bulunan kameralar olacak..not: eğer linki bulursam buraya yazarım...
  • Arkadaşlar forumdaki herkes dvd kaydeden kameralar için 1.4 gb=30 dk yazmış.Hatırlatmak isterim high quality modu var 1.4=20 dk (23 dk yazmışlardı) yani 1 saatte 3 cd ye 4.2 gb veri demek.Bu da demek oluyorki high quality modu standart dvd formatı (yani 1 saatlik dv çekimin dvd ye render edilmiş hali)

Aklımdayken sevgili melih.yanardağlar kameran çok güzel güle güle kullan,bana kamerayı: nereden ve kaça aldığın konusunda yardımcı olabilirmisin.Çekim tecrübelerinden de bahsetmeye devam edersen sevinirim.İyi çalışmalar.
  • DVD için bilen meraklı birçok arkadaşım var, ben de kamera yenileme yapacaktım sorayım dedim DVD yi tavsiye etmiyorlar sorun yaşanıldığını şu an için. Ama bu demek değilki alınmaz ama çok yeni teknoloji olması elbette bazı sorunların çıkabileceğini hissettiriyor. DV de karar kıldık.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: nakka

DVD için bilen meraklı birçok arkadaşım var, ben de kamera yenileme yapacaktım sorayım dedim DVD yi tavsiye etmiyorlar sorun yaşanıldığını şu an için. Ama bu demek değilki alınmaz ama çok yeni teknoloji olması elbette bazı sorunların çıkabileceğini hissettiriyor. DV de karar kıldık.....

Arkadaşım konu hakkında bilgin olduğu anlaşılıyor.Bende kamera almak üzereyim! dv vardı sattım.Konuyu biraz açarsan sevinirim.Ne tarz sorunlardan bahsediliyor?yardımcı olursan bizi de yanlış bir karar almaktan korursun.şimdiden teşekkürler!
  • ŞÖYLE Kİ DVD Yİ çalarken sorunlar olmuş. Ayrıca tanımama sorunları çıkmış düzletmeler falan yapılmış. Yani nokta olarak şu problemden bahsedilmiyor. Ayrıca uzun kayıt yapma imkanı yok. 1 saatlikler olsa da bu safer onlar da hafif sorunlar varmış. Yani bu bilgiyi paylaştığım arkadaşım parayı sorun etmeyen biri. O da gitti benim tersime panasonic en gelişmiş DV aldı modelini hatırlamıyorum ama 1700 civarı para ödedi... Bense video kamera dedi mi SONY den başkası sanki olmazmış gibi bir his var içimde. Yanlış olabilir ama his dedim ya işte. Ayrıca ek bilgi: en iyi gece çekimi 0 lüxte sony de imiş.....
  • Arkadaşlar bir göz atın isterseniz.

http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=881521
  • Sevgili bayrak2268 ilk önce kusuruma bakma mesajını yeni gördüm sebebide bir problem var konuya mesaj yazıldığı zaman bana bilgi gelmiyor bu sebeple tüm yazılarıma kısa yol yapıyorum her seferinde tek tek taramak zorunda kalıyorum..
    Kameramı İSTANBUL Doğubank iş hanından ( REM elektronik ) kartla tek çekim 1.600 ytl ye aldım ..
    Çekim tecrübelerim için sorun test edeyim kurcalayayım yazayım...
    Gündelik kullanım için çok pratik bir alet en pratik yanıdaçekim yapıp çıkartıyorsun seyrediyorsun tekrar dvdye takınca hemen REC yapıyorsun dv debu böyle değil bend edaha önceleri V8 kasetli kamera vardı böyle aceleyle olayı kaçırmamak için yada unutkanlıktan çok güzel anlarımın üzerime kayıt yaptımÜstelik bu kayıtlar Kızımın 2 yaşındaki görüntüleriydi ( Şimdi 8 yaşında )ben kafamı vurmayayımda kimler vursun hala bile aklıma geldikçe deli olurum ama ne çare giden gitti ama yeni kameramda en tutuğum özellik bu Hele 5.1 ses duymassanız tadını anlayamazsınız ...

Makinemle ilgili merak ettiğiniz herşeyi yazın ve lütfen yazının linkini P.M atın haberim olmuyor hemen sorunuzu cevaplayayım ..

quote:

Orjinalden alıntı: bayr ak2268

Arkadaşlar forumdaki herkes dvd kaydeden kameralar için 1.4 gb=30 dk yazmış.Hatırlatmak isterim high quality modu var 1.4=20 dk (23 dk yazmışlardı) yani 1 saatte 3 cd ye 4.2 gb veri demek.Bu da demek oluyorki high quality modu standart dvd formatı (yani 1 saatlik dv çekimin dvd ye render edilmiş hali)

Aklımdayken sevgili melih.yanardağlar kameran çok güzel güle güle kullan,bana kamerayı: nereden ve kaça aldığın konusunda yardımcı olabilirmisin.Çekim tecrübelerinden de bahsetmeye devam edersen sevinirim.İyi çalışmalar.

• arkadaşlar valla ben ticari maksatta daha cok kullanıyorum kamerayı. özel günlere extra cekime falan gidiyorum. kameramanlıktan cok ekmek yedim bereket versin. dvd kamera benim işimi görmez bir lazerin ömrü 10000 saattir ama kafa mekanizmalarda bu ömür için belli bir zaman zarfı yok. mini dv çözünürlük olarak dvd kalitesiyle eşdeğer. ben dvd recordera bağlayıp 1 saatte işin içinden cıkıyorum. jvc grd-53 ve grd-93 olmak üzere iki kameram var ve de gercekten performansı ve kalitesiyle beni ve müşterilerimi tatmin ediyor. dvd kamera kullanmadım fakat kapasite olarak yarım saat gibi bir kısıtlama dogruyu soylemek gerekirse beni sogutuyor. herkesin kendi secimine ve bütcesine bağlı bir olay. mesela ben yılbaşından sonra kameraların birini satıp JVC Everio 500 almayı planlıyorum. sizce bu nasıl?
    Saygılar
  • Arkadaşlar size bir şey sormak istiyorum.Ben bir kamera alamak istiyorum.dvd ye kayıt yapanlardan.ve bir kamera buldum sony DCR-DVD653E Acaba nasıl bir makina siz en çok 803e den bahsetmişsiniz acaba bu makina nasıl.
    Birde kafam karıştı.dv,dvd kameralar hakkında.direkt dvd ye yazması pratiklik bakımına avantaj bu bence önemli.Ama 30dk. az bir dvdye kayıt için o benim kafamı bulandırdı.ama herhalde bu kayıtı yüksek kalitede en düşükte nekadar yapıyor.birde görüntü kalitesi nasıl(vcd kadarsa beni idare eder). bu dvd kameraların fotoğraf çekimi varmı?varsa bir 8cm dvd ye kaçtane resim çekebilir.Bu dvd kameraların 12cm liğe çekim yapanları yok herhalde.sonkez bu dvd kameralarının kayıt yapabileceği dvd lerin acaba tekrar silinip kayıt olabilen dvd-cdler piyasada mevcutmu mevcutsa fiyatı nekadardır.Yardımcı olursanız sevinirim...
  • a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sansarcık -- 2 Ocak 2006 17:01:52 >
  • dvd liyi önermem.kasetli bence daha iyi
  • Arkadaşım Sony DCR DVD-203e modelini almıştı bir süre önce.Görüntü kalitesine , optik zoomuna , dijital zoomuna , menüsünün kullanışlı oluşuna ve markasına asla birşey söyleyemem çünkü gayet iyi.Ancak DVD ye kayıt yapan Cam-coder larda (en azından Sonyde böyle) 50 kuruşluk ucuz medyalar kullanılamıyor.Hatta 2-3 YTL ye alacağın kaliteli DVD-R lar da kullanılamıyormuş. Bunun için özel üretilmiş olan DVD-R medyanın kullanılması gerekliymiş.

Ayrıca başka bir kötü yönü ise bir DVD ye yüksek kalitede ancak 30 dakika kayıt yapılabiliyor olması. Sony nin DVD ye kayıt yapan modellerini incelersen CCD ye göre fiyatın değiştiğini görürsün. 403 modelinde duyduğuma göre (kesin değil uyarayım kameranın sahibi arkadaş almadan önce çok araştırmıştı o söyledi) yüksek kalitede kayıt ancak 15 dakika kadarmış.

Bana soracak olursan kaliteli bir kasetli kamera şu zaman için daha kullanışlı olacaktır.( Nedense bende yeni teknoloji yaygınlaşmadan o yeknolojiye karşı güvensizlik olur) Ayrıca bilgisayarına alacağın DV captur kartı ile görüntüleri istediğin kalitede bilgisayarına aktarabilir ve CD ye veya DVD ye çekim yapabilirsin.Ama alacağın kameranın DV çıkışı olmasına dikkat et!

• quote:

Orjinalden alıntı: sansarcık

dvd liyi önermem.kasetli bence daha iyi

geri kafalılık yapıyorsun bence..
  • Standard Definition kameralar arasında Mpeg2 alogaritması mı yoksa DV mi arasında bi kıyaslama olarakta bakabiliriz buna;

Mpeg2 yı farklı bır hale donusturmeden işlemek DV ye göre cok daha zor.Dolayısıyla uzerinde oynama yapacak bir insan için dvdli kamera işkence olacaktır.

Ama goruntu direkt kullanıldığı taktirde dvd403/803(1/3" sensorlu baska dvd kamera yok) modelleri benım gordugum ve okudugum kadarıyla standart definition çerçevesinde gayet tatminkar göruntu vermekteler.Bu iki modelin haricinde isehttp://www.camcorderinfo.com dan vehttp://www.videomax.ru/tests kaynaklarından okuduğum ve incelediğim kadarıyla berbat görüntü veriyorlar.(dvd-203 te bunlara dahil.)
    link:http://www.videomax.ru/tests/dvd6/

Su an 1.2-1.3 milyar cıvarına alınabilecek en uygun seceneklerin panasonicte oldugunu goruyorum; Sony HC90 ve NVGS250 ninwww.videomax.ru/tests adtesindeki incelemelerine de bakacak olursanız GS250 sonyden daha canlı, cok daha keskin ve daha ayrıntılı goruntu vermekte.
    link:http://www.videomax.ru/tests/hc90-gs250-dz7/

1.6 milyara ise GS400 gayet guzel bir secenek olacaktır.

Tabii işin içine 2.3 milyara Sony HC1 girince Standart definition kameraların, karşısında pek şansı kalmıyor.Benımde almayı dusundugum bu aletin izlediğim ornek goruntulerınden yola cıkarak, renk canlılıgı olarakta, dusuk ısık performansı olarakta cok iyi performans verdiğini soyleyebilirim.Çözünürlük olarak ise camcorderinfo nun testinde Gs400 un 3 katı satır sayısına ulaşıyor ustune başka birsey demeye gerek yok
    Aspect HD codeğiyle de elde edilen video rehatça premierede işlenebiliyor.

http://www.videozona.ru/video_tests/sonyhc1/ linkinden örnek videolarına ulaşabilirsiniz,

İncelemeleri babelfish.altavista.com adresinden de ingilizceye tercume edebilirsiniz.

• Ayrıca konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum;

-MiniDV-HDV sistemlerde manyetik kafa ömrü ne kadardır?

-Tek çesit lubricant içeren kaset kullanımı haricinde nasıl bu ömür uzatılır?

-Temizleme kasedi ne şekilde işlev görür?
    Farklı lubricant kullanımı sonucu kafada oluşan birikmeyi temizlemek harici kayda değer bir fonksyonu var mıdır?
    Kullanıldığı zaman kafa ömründen yer mi?

-Kullanılan manyetik kafaların değişim maliyeti ne kadardır?En ucuz nerede bu işlem yaptırılabilir?(Mesela HDR-HC1E için...)

Bu soruları cevaplayabilirseniz sevinirim.
  • abiler lütfen yardım benim JVC GZ-MG37AS hard disk kameram var ama çekim esnasında duraklat ( pause) özelliği yok bu kameraların özelliği mi böyle yoksa kameram mı bozuk acil cevabınızı bekliyorum bu cevabınız kamerayı değiştirip değiştirmemi çözecek bir durum cevabınız için şimdiden tşk...
  • Nasıl olmaz. Çekim yapmak için bastığın düğme bir kere bastığında çekime başlar. İkinci basışında duraklar. Yeniden basarsan kaldığı yerden çekime devam eder. Bütün video kameraların kullanımı böyledir..Sende öyle olmuyor mu?? Yeterince açık olmuştur umarım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.