Şimdi Ara

DVD'limi kaset'limi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
5.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar bir kamera alacağım,''''''''dcr-pc350 dcr-hc90e mi ''dvd-203e'''''''' karar veremedim bir yardım edin dvd kayıt yapanı azmı tercih ediliyor bana bir cevep yazın lütfen..

• bende ayni dertten muzdaribim ayni seyleri bende soracaktim herkes nerde hadi arkadaslar bi yardim bi zahmett
  • quote:

Orijinalden alıntı: alllllper

bende ayni dertten muzdaribim ayni seyleri bende soracaktim herkes nerde hadi arkadaslar bi yardim bi zahmett
    Sevgili mucitix kardeşim,

Bu 3 kamera arasında fazla düşünmene gerek yok. PC350 diğer ikisine nazaran daha üstün bir kamera. DVd 203.ü kesinlikle önermem. İlla DVD.li alacağım diyorsan DVD 403e.yi önerebilirim ki ben DVD.li kameralara karşı çok soğuk yaklaşıyorum şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz

Bu 3 kamera arasında fazla düşünmene gerek yok. PC350 diğer ikisine nazaran daha üstün bir kamera. DVd 203.ü kesinlikle önermem. İlla DVD.li alacağım diyorsan DVD 403e.yi önerebilirim ki ben DVD.li kameralara karşı çok soğuk yaklaşıyorum şimdilik.

Alıntıları Göster
    DVD'lere yüksek kalitede görüntü kaydetmek ve onu hemen çıakrıp izleyebilmek, çok iyi bir yön, ama ancak 20 yada 30 dk kadar kayıt yapabiliyorsun bir mini DVDye, kasete ise 60 dk, eğer bilgisayarın iyi ise DV kaseti bilgisayra aktarıp onu divx dvd yada vcd yapmak zor değil,
    ayrıca senin nasıl jullancağın da önemli, kırk yılda bir yani doğum günleri tatilde falansa sadece kasetli al ucuz ve uzun ömütlü olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: impo

DVD'lere yüksek kalitede görüntü kaydetmek ve onu hemen çıakrıp izleyebilmek, çok iyi bir yön, ama ancak 20 yada 30 dk kadar kayıt yapabiliyorsun bir mini DVDye, kasete ise 60 dk, eğer bilgisayarın iyi ise DV kaseti bilgisayra aktarıp onu divx dvd yada vcd yapmak zor değil,
    ayrıca senin nasıl jullancağın da önemli, kırk yılda bir yani doğum günleri tatilde falansa sadece kasetli al ucuz ve uzun ömütlü olur...

Alıntıları Göster
    Bir ekleme yapmak istiyorum.

DV kasetlerin iki türü var. Bunlar :

60 dk. SP Mode.da / 90 dk. LP Mode.da kayıt yapılabilen medyalar.

80 dk. SP Mode.da / 120 dk. LP Mode.da kayıt yapılabilen medyalar.

• quote:

Bir ekleme yapmak istiyorum.

DV kasetlerin iki türü var. Bunlar :

60 dk. SP Mode.da / 90 dk. LP Mode.da kayıt yapılabilen medyalar.

80 dk. SP Mode.da / 120 dk. LP Mode.da kayıt yapılabilen medyalar.

Alıntıları Göster
    Bende DVD kayıtlılar için ekleme yapamak isterim ...... DVD lerde 60 dk lık kayıt yapan medyalarda var........

Ayrıca kamera konsunda Yavuz a katılıyorum ..sizin verdiğiniz kameralar içinde kesinlikle ama kesinlikle pc 350 ,,,, dvd kayıt yapanlar içinde ise ise 403e(803e) derim....

• quote:

Orijinalden alıntı: omurde

Bende DVD kayıtlılar için ekleme yapamak isterim ...... DVD lerde 60 dk lık kayıt yapan medyalarda var........

Ayrıca kamera konsunda Yavuz a katılıyorum ..sizin verdiğiniz kameralar içinde kesinlikle ama kesinlikle pc 350 ,,,, dvd kayıt yapanlar içinde ise ise 403e(803e) derim....

Alıntıları Göster
    dvd kameralar yeni çıktı,o yüzden şüpheyle yaklaşıyorum,bakalım zamanla kendisini kanıtlayacak,birazdaha beklemeyi düşünüyorum,en azından fiyatları şu an çok pahalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 1 Temmuz 2005, 17:30:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

dvd kameralar yeni çıktı,o yüzden şüpheyle yaklaşıyorum,bakalım zamanla kendisini kanıtlayacak,birazdaha beklemeyi düşünüyorum,en azından fiyatları şu an çok pahalı...

Alıntıları Göster
    yav 203e nin nesini begenmiyosunuz tosun gibi kamera 403 e 600 700 milyon fazla verene kadar al 203e kullan gibi geliyo bana. Bende uzun suredir arastiriyom 203e nin bi -eksisini daha gormedim yinede bildiginiz biseyler varsa soleyin bende ogreniyim belki vazgecerim almaktan ama benim bildigim simdilik yok. Bu arada yavuz kardesim 203 u niye kesinlikle onermiyon bi sole bilelim bosubosuna paramizi heba etmeyelim malumm omru hayatimda ilk ve son defa kamera alacam bildiklerinizi bi zahmett yazin herkese tesekkurlerr

• quote:

yav 203e nin nesini begenmiyosunuz tosun gibi kamera 403 e 600 700 milyon fazla verene kadar al 203e kullan gibi geliyo bana. Bende uzun suredir arastiriyom 203e nin bi -eksisini daha gormedim yinede bildiginiz biseyler varsa soleyin bende ogreniyim belki vazgecerim almaktan ama benim bildigim simdilik yok. Bu arada yavuz kardesim 203 u niye kesinlikle onermiyon bi sole bilelim bosubosuna paramizi heba etmeyelim malumm omru hayatimda ilk ve son defa kamera alacam bildiklerinizi bi zahmett yazin herkese tesekkurlerr

Alıntıları Göster
    yav haksizmiyim yada haklimiyim sizce arkadaslar cvp bekliyom boru degil 1500 ytl para. bi zahmet haydii

• quote:

yav haksizmiyim yada haklimiyim sizce arkadaslar cvp bekliyom boru degil 1500 ytl para. bi zahmet haydii

Alıntıları Göster
    Ben de daha ömce 403 düşünüyordum ama Yavuz 'un fikirleriyle kararımı değiştirdim. O kadar para ona vereceğime bir mini dv + DVD recorder alacağım ve elimdeki eski kasetleri ve TV den alacağım görüntüleri de DVD ye kayıt yapabileceğim. Bir de DVD player sahibi de olacağım. (Hoş 2. player olacak ama )

• quote:

Orijinalden alıntı: duduco

Ben de daha ömce 403 düşünüyordum ama Yavuz 'un fikirleriyle kararımı değiştirdim. O kadar para ona vereceğime bir mini dv + DVD recorder alacağım ve elimdeki eski kasetleri ve TV den alacağım görüntüleri de DVD ye kayıt yapabileceğim. Bir de DVD player sahibi de olacağım. (Hoş 2. player olacak ama )

Alıntıları Göster
    Bak sevgili alllllper arkadaşım,

Bu konu hakkında çok konuştum, artık konuşmaktan da bıktım. Ben değil dvd203e modeline hiçbirine bir kuruş para vermem bu DVD.li modellerin. Sevgili duduco arkadaşımın belirttiği gibi yaptım zaten bugün yine aynısını yaparım ve illa dvd.li kamera alacaklara da bu yöntemi öneririm.

Ama sen 203e.ye tosun gibi bir kamera diyorsan git al tosununu hayırlı olsun. Eksiğini mi gördün diyorsun ama ben "çıkart tak izle" den başka bir artısını görmedim.

Bildiğin birşey varsa yaz demişsin. Ben zaten bu foruma yazıyorum ama görmesini bilmek lazım, okumasını bilmek lazım, üst konulara bir bakmak lazım. Bu SONY, CANON, PANASONIC, SAMSUNG destek hatları topiklerini kimin açtığına bir bakman lazım.

AYRICA OKUMADAN DA YAZMAMAK LAZIM............

• quote:

Bu konu hakkında çok konuştum, artık konuşmaktan da bıktım. Ben değil dvd203e modeline hiçbirine bir kuruş para vermem bu DVD.li modellerin. Sevgili duduco arkadaşımın belirttiği gibi yaptım zaten bugün yine aynısını yaparım ve illa dvd.li kamera alacaklara da bu yöntemi öneririm.

Ama sen 203e.ye tosun gibi bir kamera diyorsan git al tosununu hayırlı olsun. Eksiğini mi gördün diyorsun ama ben "çıkart tak izle" den başka bir artısını görmedim.

Bildiğin birşey varsa yaz demişsin. Ben zaten bu foruma yazıyorum ama görmesini bilmek lazım, okumasını bilmek lazım, üst konulara bir bakmak lazım. Bu SONY, CANON, PANASONIC, SAMSUNG destek hatları topiklerini kimin açtığına bir bakman lazım.

Alıntıları Göster
    canon muydu neydi bi markanın kendinden bellekli 7-8 saate varan kayıt süreli kamerası vardı
    ona da bi bakıver bence, ne kaset derdi var ne dvd
    ama fiyat farkı fazlamıdır onu bilmiyorum

• quote:

Alıntıları Göster
    Benim kararımda pc 350 ama ne kadar zor birşeymiş,seçim yapıyorum alacağım şu şöyle bu böyle diyorlar almışken bende iyisini alayım diyorum Senin Önerine, Teşekkür ediyorum Albay kararımı verdim pc 350 tercih edeceğim. Arkadaşlar ben uzun süre araştırdım dvd'liyi tercih etmeyin.......

http://www.etronics.com/listproducts.ASP?iStart=1&manaf=Sony&order=stk%5Fprice%5Fa+desc&catid=4538&store=&rpc=&prod_type=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucitix -- 4 Temmuz 2005, 12:01:18 >

• quote:

Alıntıları Göster
    hala neyini tartışıyosunuz anlamadım tartışmadan sorulara cevap verilse sorun kalmiycak , adam dvd li kamera istiyosa alır ki bn 803e modelini aldım ve çok da memnunum ama isteyende gider mini dv sini alır kullanır siz söylediniz diye dvd li kamera çok mu kötü oluyo yada mini dv dünyanın en gelişmiş teknolojisi falanmı oluyo herkes cebindeki paraya ve ihtiyaçlarına göre bi karar verir gider istediği kamerayı alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan_

hala neyini tartışıyosunuz anlamadım tartışmadan sorulara cevap verilse sorun kalmiycak , adam dvd li kamera istiyosa alır ki bn 803e modelini aldım ve çok da memnunum ama isteyende gider mini dv sini alır kullanır siz söylediniz diye dvd li kamera çok mu kötü oluyo yada mini dv dünyanın en gelişmiş teknolojisi falanmı oluyo herkes cebindeki paraya ve ihtiyaçlarına göre bi karar verir gider istediği kamerayı alır.

Alıntıları Göster
    Selam arkadaşlar dvdli kameralara neden çok soğuk bakılıyor açıkcası anlayamadım ben 2 ay tüm modelleri inceledikten sonra gittim SONY 803 aldım Albayım tak izleden başka bir artısını göeremedim demiş ben kullanan biri olarak birkaç + daha eklemek isterim
    a-) Görüntü sonu bulmak derdi yoktur taktığınız anda REC yaptığınız gibi kayda görüntünün en sonundan başlar ve kaza ile eski kayıtları istesenizde silenezsiniz...

b-) Artık dvd playerler çok yaygın ve ucuz doğal olarak mini dv'deki bir görüntüyü eninde sonunda dvd ye yazma ihtiacı hissedeceksiniz ve bunun en kayıpsız ortamı dvd den dvd ye olacaktır alınca çok daha iyi anlaşılacağıma eminim...

c-) Veeeeeeee dvd 803 modeli 5.1 ses kaydı yapar ve inanılmaz bir zevk veirir kullanmayan bilemez..

d-) manyetik alanlardan etkilenmez

e-) kasedim sardı derdi yoktur

f-) dvd li sistemlerim genel kolaylığı olan ileri geri sarmada görüntü bulmada müthiş kolaylık sağlar ilk önce basit bir4 özellik gibi görülebilir ama pratik kullanımda ne demek istediğim çok daha net anlaşılacaktır....

g-) medyası küçüktür az yer kaplar

ğ-) medya dvd rw olursa çelilen görüntüler arzu edilirse ki edilir 12 cm dvd medyaya yazılır 8 cm olanı silinir dv de bu iş böyle değildir çektiğin medyayı ya olduğu gibi saklarsın yada dvd ye bir şekilde kaydedersin...

Peki hiç eksisi yokmu evet bir kaçtane var peki neler

a-) kesintisiz kayıt süresi düşük HQ modda 23 dakika
    SP modda 37 dakika
    Lp modda denemedim.....
    ama hangimiz kaç kere kesintisiz 23 dakikadan fazla çekim yaptık !!!

B-) medyası dv kadar yaygın değildir Tatile giderken sağlam gitmek lazım ama Allahtan medya hacimsiz sorun olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: melih.yanardağlar

Selam arkadaşlar dvdli kameralara neden çok soğuk bakılıyor açıkcası anlayamadım ben 2 ay tüm modelleri inceledikten sonra gittim SONY 803 aldım Albayım tak izleden başka bir artısını göeremedim demiş ben kullanan biri olarak birkaç + daha eklemek isterim
    a-) Görüntü sonu bulmak derdi yoktur taktığınız anda REC yaptığınız gibi kayda görüntünün en sonundan başlar ve kaza ile eski kayıtları istesenizde silenezsiniz...

b-) Artık dvd playerler çok yaygın ve ucuz doğal olarak mini dv'deki bir görüntüyü eninde sonunda dvd ye yazma ihtiacı hissedeceksiniz ve bunun en kayıpsız ortamı dvd den dvd ye olacaktır alınca çok daha iyi anlaşılacağıma eminim...

c-) Veeeeeeee dvd 803 modeli 5.1 ses kaydı yapar ve inanılmaz bir zevk veirir kullanmayan bilemez..

d-) manyetik alanlardan etkilenmez

e-) kasedim sardı derdi yoktur

f-) dvd li sistemlerim genel kolaylığı olan ileri geri sarmada görüntü bulmada müthiş kolaylık sağlar ilk önce basit bir4 özellik gibi görülebilir ama pratik kullanımda ne demek istediğim çok daha net anlaşılacaktır....

g-) medyası küçüktür az yer kaplar

ğ-) medya dvd rw olursa çelilen görüntüler arzu edilirse ki edilir 12 cm dvd medyaya yazılır 8 cm olanı silinir dv de bu iş böyle değildir çektiğin medyayı ya olduğu gibi saklarsın yada dvd ye bir şekilde kaydedersin...

Peki hiç eksisi yokmu evet bir kaçtane var peki neler

a-) kesintisiz kayıt süresi düşük HQ modda 23 dakika
    SP modda 37 dakika
    Lp modda denemedim.....
    ama hangimiz kaç kere kesintisiz 23 dakikadan fazla çekim yaptık !!!

B-) medyası dv kadar yaygın değildir Tatile giderken sağlam gitmek lazım ama Allahtan medya hacimsiz sorun olmuyor

Alıntıları Göster
    DVD kameralara souk bakılıyor ve bakılmalıda çünkü
    kasetin görüntü kalitesi çok çok daha iyi
    + ve en önemlisi DVD kayıtlar Mpeg2 olduğu için kayıpsız şekilde kurgu yapamazsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: moruk

DVD kameralara souk bakılıyor ve bakılmalıda çünkü
    kasetin görüntü kalitesi çok çok daha iyi
    + ve en önemlisi DVD kayıtlar Mpeg2 olduğu için kayıpsız şekilde kurgu yapamazsınız

Alıntıları Göster
    Bakın arkadaşlar bir konuya açıklık getirelim çünkü yanlış anlaşılıyor çünkü yazılanlar okunmuyor. Bu zaten biz Türk milletinin büyük bir sorunu ve bu yüzden de neredeyse kimliğimizi kaybedeceğiz Allah korusun.

Ben daha önce en az 5-10 defa yazdım fikrimi söyledim. DVD.li modelleri kullananlara da çok defa hayırlı olsun dedim hatta en iyi DVD.li kamera olarak ta DVD 403/803 modelleri olduğunu belirttim.

Sonuçta DVD.li modellerin görüntü kalitesinden daha çok pratikliğe dayandığını, düz vites değil de otomatik araç sürmek gibi birşey olduğunu söyledim ve hala söylüyorum. Sevgili melih.in belirttiği artıları birçoğu zaten pratikliğe dayanıyor buna itiraz edende yok.

Ancak ben şahsen DVD.li modellere o kadar para vermem. Bu benim şahsi fikrim. Ben görüntü kalitesine önem veririm, ben çektiğim görüntüleri üzerinde 100 türlü işlem yapmaya önem veririm, resim eklerim, kayan yazılar eklerim, sesler ekterim, sofistike menüler yapmak isterim. Bu istediklerim de çabayı gerektiriyor ve bende çabalamayı seviyorum. Ancak üzerinde hiçbir işlem yapmadan direkt DVD.ye yazmam gereken projeler de oluyor. Onları da imzamdaki Panasonic DVD Kaydedici ile çok rahat yapıyorum.

Tekrar söylüyorum elinde DVD Cam olan arkadaşlara saygı duyuyor, her zaman güzel günlerde kullanmalarını diliyorum ancak ben tercih etmiyorum bunu da açık sözlülükle söylemekte bir zarar görmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan_

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: furkan_

Dostum tartışma yok ki herkes fikrini beyan ediyor. Kimse aynı fikirde olmak zorunda değil.
    Tartışmadan sorulara cevap verilse sorun kalmayacak demişsin ama soruyu okumamışsın herhalde. Soru şu:''''''''dcr-pc350 dcr-hc90e mi ''dvd-203e'''''''' mini dv mi; dvd mi?
    Artı soruyu soran mucitix karar verdim 350 alcam demiş sen hala bütçeden paradan bahsediyorsan.

• quote:

Bakın arkadaşlar bir konuya açıklık getirelim çünkü yanlış anlaşılıyor çünkü yazılanlar okunmuyor. Bu zaten biz Türk milletinin büyük bir sorunu ve bu yüzden de neredeyse kimliğimizi kaybedeceğiz Allah korusun.

Ben daha önce en az 5-10 defa yazdım fikrimi söyledim. DVD.li modelleri kullananlara da çok defa hayırlı olsun dedim hatta en iyi DVD.li kamera olarak ta DVD 403/803 modelleri olduğunu belirttim.

Sonuçta DVD.li modellerin görüntü kalitesinden daha çok pratikliğe dayandığını, düz vites değil de otomatik araç sürmek gibi birşey olduğunu söyledim ve hala söylüyorum. Sevgili melih.in belirttiği artıları birçoğu zaten pratikliğe dayanıyor buna itiraz edende yok.

Ancak ben şahsen DVD.li modellere o kadar para vermem. Bu benim şahsi fikrim. Ben görüntü kalitesine önem veririm, ben çektiğim görüntüleri üzerinde 100 türlü işlem yapmaya önem veririm, resim eklerim, kayan yazılar eklerim, sesler ekterim, sofistike menüler yapmak isterim. Bu istediklerim de çabayı gerektiriyor ve bende çabalamayı seviyorum. Ancak üzerinde hiçbir işlem yapmadan direkt DVD.ye yazmam gereken projeler de oluyor. Onları da imzamdaki Panasonic DVD Kaydedici ile çok rahat yapıyorum.

Tekrar söylüyorum elinde DVD Cam olan arkadaşlara saygı duyuyor, her zaman güzel günlerde kullanmalarını diliyorum ancak ben tercih etmiyorum bunu da açık sözlülükle söylemekte bir zarar görmüyorum.

Alıntıları Göster
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melih.yanardağlar -- 6 Temmuz 2005, 0:41:45 >

• Arkadaslar konuya taraf olma gereği hissettim.Samsung kameram vardı sattım.Simdi yeni bir kamera almak istiyorum ama kafam karıstı (dvd mi dv mi diye )kamerayla beraber firewire kartıda sattım.Artık gece sabahlara kadar render yapıp kafamıda makinamıda yormak istemiyorum.Ben size samsung dv kamerayla 1 saatlik çekimi dvd haline getirmek için yaptıklarımı anlatayım.1 saatlik görüntüyü 1 saat de pc ye atıyorsunuz ortalama 14 gb,daha sonra bu avi dosyasını (14 gb)ortalama 2,5 saat de dvd formatına çevirip (render edip) ulead ile 10 dk. da da dvd ye yazıyorum.(tabii herkesin evinde dvd oynatıcı yok vcd yapma süresi de en az 2,5 saat)bu yazdıklarım dv nin dez avantajı.1 saat lik dv filmi dvd yapınca ortalama 3.8-4,0 gb dvd oluyor.dvd kamerada ise high quality modunda (8 cm dvd) 1,4 gb a 20 dk çekiyormuş 1 saat de 3x1,4 (20x3 60 dk.) 4,2 gb yani dvd kamerada yüksek kalite modunda 1 saatde 3 adet 8 cm dvd harcayıp 4,2 gb lık veri oluyor?buda demek oluyor ki (ben böyle anlıyorum)dvd kamera yüksek kalite modu dv kasetin dvd ye render edilmiş halinden daha kaliteli!!ve en güzel tarafı da render işlemini siz yapmıyorsunuz kamera kendi yapıyor.tamam dv daha kaliteli 1 saat=14 gb ama bu görüntü bir işe yaramıyor bu görüntüyü arşivlemek gerekiyor (yani render le küçültüp dvd ye yazmak)o zaman da dvd ye çeken kameralar daha kullanışlı oluyor.DV çok güzel dv kamerayı tv ye bağlayınca alınan görüntülere doyum olmuyor ama işin içine arşivlemek girince bu güzelim görüntülere kıyıp küçültmek gerekiyor.Ya paraya kıyıp dv kaset arşivi yapacaz ve her gittiğimiz yere dv kameramızı götürüp player olarak kullanacaz. yada dv görüntüleri dvd yapacaz ve yanımızda sadece dvd cd taşıyacaz.böylede olunca dvd kameralar birsürü kolaylık sağlıyor en azından render olmuyor.Klasik ev kullanıcıları için dvd ye çekim yapan kameralar daha kullanışlı.Arşivlemek daha kolay.Benim bütçem ancak dvd 203 modelini almaya yeter.Tek çekincem bu kamera arın lazer kafaları yani bu lazer diyotların emisyonları falan.Ömürleri ne kadardır.Düşünsenize 1 cd rw larımızda 4 dk.da cd yazıyoruz bu cihazlar 1 saat süreyle kayıt yapacaklar,insan biraz çekiniyor tabi toz v.s yi de hiç saymadım.

önemli not: yukarıda yazdıklarım :tamamen kendi tecrübe ve okuduğum kaynaklara dayanarak yazdığım bilgilerdir doğruluğu tamamen beni bağlar.yardımcı olmak isterim.(benim gibi kararsızlara)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.