Şimdi Ara

DVD-ROM açılmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çok uzun zamandır böyle. Başlarda 5-6 kez bastığımda açılıyordu. Sonraları 20-25 kez bastığımda açılıyordu. Sonra hiç açılmamaya başladı. Ben ancak kasanın üst tarafında hassas bi noktaya yumruk atarak açabiliyorum artık. İçinde herhangi bir disk yokken durum böyle. Ama açıldıktan sonra diski içeri yerleştirdiğimde okumuyor artık. Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SecoHarry -- 4 Temmuz 2011; 16:49:38 >

• bozulmuştur pcyi nerden aldıysan oraya gotur veya cd romu nerden aldıysan garanti belgesiyle oraya götür.
  • Hocam donanımsal olarak ölmüş o cihaz artık. Değiştirmekten başka bir çareniz olduğunu sanmıyorum. Türk işi çözümlere fazla yanaşmayın diğer donanımlara zarar vermeniz çok olası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: one_number

bozulmuştur pcyi nerden aldıysan oraya gotur veya cd romu nerden aldıysan garanti belgesiyle oraya götür.

garanti falan zamanı geçti.

quote:

Orijinalden alıntı: techraven

Hocam donanımsal olarak ölmüş o cihaz artık. Değiştirmekten başka bir çareniz olduğunu sanmıyorum. Türk işi çözümlere fazla yanaşmayın diğer donanımlara zarar vermeniz çok olası.

teşekkürler, ben de öyle düşünmüştüm.
  • aça içini temizle oksitlenme filan yapmış olabilir
    mercek toz kaplamış olabilir madem yenisini alıcan eskisini biraz kurcala
  • quote:

Orijinalden alıntı: pyth0n

aça içini temizle oksitlenme filan yapmış olabilir
    mercek toz kaplamış olabilir madem yenisini alıcan eskisini biraz kurcala

öyle yapacam, son bir umut ama... yenisini almayı düşünmüyorum şu an. şimdilik USB yoluyla veri aktarımı düşünüyorum. ileride mecburen alacağım Dvd-ROM ama şimdi değil.
  • Arkadaşım içini açıp okuyucu gözü kolonyalı pamuk ile temizlemeyi dene. Ama çok eskiyse çözüm olmayacaktır. Bunların da bir okuma ömürleri oluyor çünkü. Çok pahalı bir şey de değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.