Şimdi Ara

E500-KPGWT NOTEBOOK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
5.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya ben internetten bazı olmazsa olmaz programları indirmeye çalıştım ama kaydetmiyor bu alet? şöyleki, messengeri yükle dedim ama dikkat etmedim nereye yüklediğini, sonra bulamadım dosyayı karşıdan yüklenen klasörlerinde arattım yine yok. bsplayerı indirmeye çalıştım yüklüyor gözüküyor fakat en son bitince yine bişey yok. keza vlc player yüklemeye çalıştım netten yine aynı.. ne yapmam gerekiyo? vistadanmı kaynaklanıyor? bana acil yardım arkadaşalar..
  • Pek anlamadım ama yüklediğin yere dikkat et. Önerim masaüstüne yükle ordan setup dosyasını çalıştır zaten genellikle C ye yüklüyor. Ama senin problemin büyük ihtimalle bu değil.
    Yada indirirken internet bağlantısında bir sorun oluşuyor olabilir.
    Eğer evde masüstü varsa oraya indir ordan at laptoba. Olmadı internet cafeden indir laptoba yükle.

Ben pek anlamadım en iyisi wolkan' ın gelmesin bekleyelim.
  • yok kardeş 8-10 yıldır masaüstü kullanıcısıydım, bu hafta sonu aldık işte bunu. anlamadım bende neler yapmadımki. kaydettiğim yer masaüstü.. belgeler vs vs.. olmuyo.
  • O zaman masaüstüne yükle sonra laptoba cd, flash disk, sd card vb. yollarlar aktar.
    Yada boş bi cd tak laptoba internetten yüklerken cd ye yükle sona ordan yükle bilgisayara. Cd yik tak seubu oraya yükle sonra setubu hiç laptoba atmadan çalıştır ve yüklemeyi yap.

Benim aklıma başka bişiy gemedi. Ama en mantıklısı masaüstü bilgisayada laptoba aktarmak.
  • uygulamaları çalırştır diyerek yükle. Dosyayı kaydettiğin yerden emin ol eğer bulamazsan başlat tuşuna bas ve arama kısmında dosyayı ara. Bu da olmazsa yeni bi kullanıcı hesabı oluşturup ordan dene. Bu da olmazsa artık bi format çekicen demektir
  • bilgisayarım dün elime ulaştı. ilk izlenimleri çok güzel. kablosuz bağlantının nasıl açıldığını bulamadım. KABLOSUZ BAĞLANTI(wiraless) nasıl açılıyor?
  • Sağ altta ağ işareti var ona tıkla bişiy çıkar ordan bir ağa bağlan bölümünü tıkla. Arama sonucunda çevredeki bütün ağlar çıkar ordan birini seç ve bağlan.
    Veya denetim masasından ağ ve paylaşıma gir kablosuz ağları yönet bölümüne tıkla ordan arama yaptır. Çıkanlardan birine tıkla bazıları şiflreli olabilir o zaman şifreyi bilmen gerekli.
    Eğer evde kablosuz yoksa yada yakınlarda bi yerde de yoksa git kablolunun yanına kendine bir port çek ordan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UyKuCuX -- 20 Haziran 2008; 11:34:23 >
  • ARKADAŞLAR, TAMAM BAŞKA BİLGİSAYARDAN ATMA OLAYI EN BASİT ÇÖZÜMDE, ASLINDA ANLATMAK İSTEDİĞİM ŞEY BU ANORMAL BİR DURUM, ÇÖZÜMÜ HAKKINDA YARDIM İSTİYORUM ACAİP BİŞEY, MASAÜSTÜM İÇİN XPSP3 İNDİRİYODUM İNTERNETTEN, WİRELESS İLE BAĞLI BAYAĞI SÜRDÜ.. SONRA BİR BAKTIM SEÇTİĞİM YERDE YOK. İNDİRİYO EKRANI AÇIK, HER ŞEY NORMAL, NE KADAR İNDİRDİĞİ KALAN SÜRE FELAN VARDI.. AMA ORTALIKTA YOK ÖYLE BİŞEY. AYRICA UFAK VİDEO PLAYER PROGRAMLARINI FELANDA YÜKLEYEMİYORUM. KAYDETDE SEÇSEM, ÇALIŞTIRDA SEÇSEM, İNDİRİYO GÖZÜKÜYO, İNEN BELLİ KALAN BELLİ GÖSTERGEDE ZAMANI FELAN GÖSTERİYO.. AMA BİTİNCE MEYDANDA YOK ÖLE Bİ DOSYA YADA ÇALIŞTIRMIYO. ACABA VİSTADA KISITLAMA FELANMI VAR? YOKSA DAYANAMIYORUM. BANA XP KURMAYI ÖĞRETİN ARKADAŞLAR.. NORMAL MASAÜSTÜ GİBİMİ KURULACAK? CDDEKİ SÜRÜCÜLER TUTMAZSA NEYAPCAM? XP YÜKLEYEN YOKMU?
    quote:

Orjinalden alıntı: ****X

O zaman masaüstüne yükle sonra laptoba cd, flash disk, sd card vb. yollarlar aktar.
    Yada boş bi cd tak laptoba internetten yüklerken cd ye yükle sona ordan yükle bilgisayara. Cd yik tak seubu oraya yükle sonra setubu hiç laptoba atmadan çalıştır ve yüklemeyi yap.

Benim aklıma başka bişiy gemedi. Ama en mantıklısı masaüstü bilgisayada laptoba aktarmak.

• teşekkürler.bilgisayardan arama yaptırıyorum ama bulamıyor. modemde sıkıntı var galiba.
    quote:

Sağ altta ağ işareti var ona tıkla bişiy çıkar ordan bir ağa bağlan bölümünü tıkla. Arama sonucunda çevredeki bütün ağlar çıkar ordan birini seç ve bağlan.
    Veya denetim masasından ağ ve paylaşıma gir kablosuz ağları yönet bölümüne tıkla ordan arama yaptır. Çıkanlardan birine tıkla bazıları şiflreli olabilir o zaman şifreyi bilmen gerekli.
    Eğer evde kablosuz yoksa yada yakınlarda bi yerde de yoksa git kablolunun yanına kendine bir port çek ordan.
  • peki en alt ta en sağdaki ışığın rengi ne??*
    Fn+F10 tuşu kamerayı açıp kapatır
    FN+F11 Bluetooth u açar kapatır
    Güç düğmesinin yanındaki kadehe benziyen(anten)de wireless ı açıp kapatır.

Eğer ışığın rengi maviyse bluetooth açık
    yeşilse wireless açık
    beyazsa da ikiside açık demektir.
    Muhtemelen senin ışığın mavidir yani sadece bluetooth açıktır wireless kapalıdır
  • Ben de ürünü hafta sonu aldım..Xp kurdum driverlarını bulmakta biraz zorluk çektim ama sonunda buldum..LG'nin sitesinde UK veya Ireland ı seçmeniz gerekiyor.Listeden de LGE500-K modelini seçerseniz bir sorun çıkmaz.Ekran kartı vasatın biraz altında 64 bit olduğunu bilmiyordum.Çukurambar'dan almıştım laptopların başında bir bayan vardı.Ekran kartının bitini sorduğumda bişey diyememişti.Ama iyi demişti.Keşke başka birine sorsaymışım...Ama tabi laptop dan çok bişey beklememek lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wolkan33

peki en alt ta en sağdaki ışığın rengi ne??*

yeşilse wireless açık
    Muhtemelen senin ışığın mavidir yani sadece bluetooth açıktır wireless kapalıdır

Beyazsa(ışık yanmama durumu:)) ikisi de kapalı demektir.
    Açık mavi ise ikisi de açık demektir.
    Koyu mavi sadece bluetooth açık demektir.
    Yeşil de sadece Wireless açık demektir.
    Son ikisi arkadaşın dediği gibi zaten...
  • quote:

Orjinalden alıntı: riddick31

quote:

Orjinalden alıntı: wolkan33

peki en alt ta en sağdaki ışığın rengi ne??*

yeşilse wireless açık

Beyazsa(ışık yanmama durumu:)) ikisi de kapalı demektir.
    Açık mavi ise ikisi de açık demektir.
    Koyu mavi sadece bluetooth açık demektir.
    Yeşil de sadece Wireless açık demektir.
    Son ikisi arkadaşın dediği gibi zaten...

Benim beyaz dediğim ışık senin açık mavi dediğin. Bu konu daha önce tartışıldı ve ışığın beyaz olduğuna karar verildi. Hatta bu konu hakkında LG Türkiye ile görüşebilirsin

• riddick selam.ekran kartı vasat demişsin,neden öyle ? yani yapamayacağımız şeyler neler? ben sadece oyun yüklemiştim (crysis) güzel kaldırıyo, pek fazla bişey denemedim..bir de 64 bit ne demek ne işe yarıyo? bilgilendirirsen sevinirim.
  • Wolkan tamam sakin ol

riddick31 arkadaşım eğer aşırı bi performans bekliyorsan zaten paraya kıyman gerekiyor. Bu fiyata bu özelliklerin 128 byte olanını bulacağını sanmıyorum.
    Ayrıca laptopdan çok bişiy beklememek gerek demişsin zaten bilgisayardan çok bişiy bekliyorsan laptop alman hata.
    Önce bi kullan performansına bak diğer laptoplarla karşılaşır. Sonuçta göreceksin ki bu fiyata bu makine mükemmel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UyKuCuX -- 20 Haziran 2008; 14:15:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayme

ARKADAŞLAR, TAMAM BAŞKA BİLGİSAYARDAN ATMA OLAYI EN BASİT ÇÖZÜMDE, ASLINDA ANLATMAK İSTEDİĞİM ŞEY BU ANORMAL BİR DURUM, ÇÖZÜMÜ HAKKINDA YARDIM İSTİYORUM ACAİP BİŞEY, MASAÜSTÜM İÇİN XPSP3 İNDİRİYODUM İNTERNETTEN, WİRELESS İLE BAĞLI BAYAĞI SÜRDÜ.. SONRA BİR BAKTIM SEÇTİĞİM YERDE YOK. İNDİRİYO EKRANI AÇIK, HER ŞEY NORMAL, NE KADAR İNDİRDİĞİ KALAN SÜRE FELAN VARDI.. AMA ORTALIKTA YOK ÖYLE BİŞEY. AYRICA UFAK VİDEO PLAYER PROGRAMLARINI FELANDA YÜKLEYEMİYORUM. KAYDETDE SEÇSEM, ÇALIŞTIRDA SEÇSEM, İNDİRİYO GÖZÜKÜYO, İNEN BELLİ KALAN BELLİ GÖSTERGEDE ZAMANI FELAN GÖSTERİYO.. AMA BİTİNCE MEYDANDA YOK ÖLE Bİ DOSYA YADA ÇALIŞTIRMIYO. ACABA VİSTADA KISITLAMA FELANMI VAR? YOKSA DAYANAMIYORUM. BANA XP KURMAYI ÖĞRETİN ARKADAŞLAR.. NORMAL MASAÜSTÜ GİBİMİ KURULACAK? CDDEKİ SÜRÜCÜLER TUTMAZSA NEYAPCAM? XP YÜKLEYEN YOKMU?
    quote:

O zaman masaüstüne yükle sonra laptoba cd, flash disk, sd card vb. yollarlar aktar.

BANA CEVAP YOK GALİBA..

• Wolkan arkadaşımız yüklemişti xp yi o gelince yantlar sorunu.
  • quote:

quote:

ARKADAŞLAR, TAMAM BAŞKA BİLGİSAYARDAN ATMA OLAYI EN BASİT ÇÖZÜMDE, ASLINDA ANLATMAK İSTEDİĞİM ŞEY BU ANORMAL BİR DURUM, ÇÖZÜMÜ HAKKINDA YARDIM İSTİYORUM ACAİP BİŞEY, MASAÜSTÜM İÇİN XPSP3 İNDİRİYODUM İNTERNETTEN, WİRELESS İLE BAĞLI BAYAĞI SÜRDÜ.. SONRA BİR BAKTIM SEÇTİĞİM YERDE YOK. İNDİRİYO EKRANI AÇIK, HER ŞEY NORMAL, NE KADAR İNDİRDİĞİ KALAN SÜRE FELAN VARDI.. AMA ORTALIKTA YOK ÖYLE BİŞEY. AYRICA UFAK VİDEO PLAYER PROGRAMLARINI FELANDA YÜKLEYEMİYORUM. KAYDETDE SEÇSEM, ÇALIŞTIRDA SEÇSEM, İNDİRİYO GÖZÜKÜYO, İNEN BELLİ KALAN BELLİ GÖSTERGEDE ZAMANI FELAN GÖSTERİYO.. AMA BİTİNCE MEYDANDA YOK ÖLE Bİ DOSYA YADA ÇALIŞTIRMIYO. ACABA VİSTADA KISITLAMA FELANMI VAR? YOKSA DAYANAMIYORUM. BANA XP KURMAYI ÖĞRETİN ARKADAŞLAR.. NORMAL MASAÜSTÜ GİBİMİ KURULACAK? CDDEKİ SÜRÜCÜLER TUTMAZSA NEYAPCAM? XP YÜKLEYEN YOKMU?
    quote:

BANA CEVAP YOK GALİBA..

uygulamaları çalırştır diyerek yükle. Dosyayı kaydettiğin yerden emin ol eğer bulamazsan başlat tuşuna bas ve arama kısmında dosyayı ara. Bu da olmazsa yeni bi kullanıcı hesabı oluşturup ordan dene. Bu da olmazsa artık bi format çekicen demektir

bu cevabı sana vermiştim ama dikkatli okumadın heralde

• Xp yükleyecekler için !!!
    Masaüstü bilgisayara kurulumdan farksızdır. Cd den boot edip kuruyoruz. Kurulum esnasında disk bölme menüsünde 1gb lık bir recovery bölümü vardır onu sakın ama sakın silmeyin. Sildiğiniz anda recovery center DVD niz çalışmaz olur ki bu DVD bize 10-15dk içerisinde Vista yükleme imkanı sunuyor.
    Bilgisayarın yanında verilen LG İntelligent update DVD si XP ile uyumlu driver lar içermez. Bunun için LG nin global sitesinden driverları indirmeniz gerekiyor. Eğer 2. bir bilgisayarınız yoksa bağlantı şeklinize göre wireless ya da ethernet driverını cd ye yedek alın ki Xp kurduktan sonra internete bağlanıp driverları yükleyin. Başka soru varsa alabilitem de var
  • quote:

Orjinalden alıntı: riddick31

Ben de ürünü hafta sonu aldım..Xp kurdum driverlarını bulmakta biraz zorluk çektim ama sonunda buldum..LG'nin sitesinde UK veya Ireland ı seçmeniz gerekiyor.Listeden de LGE500-K modelini seçerseniz bir sorun çıkmaz.Ekran kartı vasatın biraz altında 64 bit olduğunu bilmiyordum.Çukurambar'dan almıştım laptopların başında bir bayan vardı.Ekran kartının bitini sorduğumda bişey diyememişti.Ama iyi demişti.Keşke başka birine sorsaymışım...Ama tabi laptop dan çok bişey beklememek lazım.

ekran kartına nasıl vasat dersin onu anlıyamadım. Vasatsa kime göre vasat. Bu fiyata 8400 lü bilgisayarlar zor bulunurken 8600 olan karta laf atıyosun. 8600GS kartlar orta sınıf bi karttır. Ddr3 128bit olanı listede ilk sıralardayken 64 bit ddr2 olanı sadece birkaç basamak altta. Yani her ne kadar performansı 128 bit olana göre düşükte olsa laf edilecek bir kart değil. Şuan piyasada bulunan bütün oyunları çalıştırıyor. Eğer grafikler senin için çok önemliyse 8600GS yerine 8600.gt yada 8800.gtx olan bi model tercih etseydin

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.