Şimdi Ara

E500-KPGWT NOTEBOOK (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
5.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar bende aldım maviden. Bu arada modelin asıl adı KPGWt değil K.APGWT arkasında yazıyor aratırsanız anlaşılır.

İlk izlenimlerimi paylaşacak olursam;
    OLUMLU

• Kasa çok sağlam.
    • Görüntüsü karizma.
    • Sesi iyi çıkıyor.
    • fiyatına göre yeterli performans.
    • Ekran kartı idare eder.Crysis'ı düşük ayarlarda oynyor.Diğer oyunlar zaten oynar.

OLUMSUZ

• Klavye düzeni berbat (yazılım la uğraşan bir kişi için tuşlar küçük yerleri karışık numeric padden dolayı bazı tuşlar sıkışmış).
    • Ağ kartında veya ağ bileşenlerinde sorun var.
    • Ses bazen gidiyor ve problemin kaynağını hala bulamadım. Normalde ses çıkıyor ancak videolardan ses gelmiyor.
    • TouchPad berbat kaygan olmadığı için parmakları yoruyor. Tırtıklı bir yapısı var ve imleçin ani yöndeğiştirmesine sebep oluyor.

İlerleyen aşamalrda diğer görüşlerimi yayınlarım.

Ayrıca akadaşlar ağ ile ilgili bileşenler konusunda sıkıntı yaşıyorum.Mesela görev çubuğundaki ağ simgesine sağ tıkladığımda veya direk tıkladığımda cevap çok geç geliyor. masaüttündeki veya denetim masasındaki ağ ile ilgili bağlantılara tıkladığımda pencereler bazen açılmıyor açılsa bile epey bekledikten sonra sağlıklı bir görüntü geliyor. Bazen bu olay çok sinir bozucu oluyor. kablosuz ağlara bağlanmak için bir ağa bağlan' a tıklıyom görüntü epey sonra geliyor pencere donuyor. Sizde de aynı problemler oluyor mu srun acaba vistada mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasmeram -- 5 Ağustos 2008; 21:59:59 >

• Hadi bakalım Sipariş verdim 6sı saat 16.17de şu anda ürün hazır olup kargoya verilecek diyor hadi bakalım mavi bilgisayar kargo işini de halletse 10 numara olacak gibi.
  • LG E500 KAPGWT'ye XP yüklemek istedim. XP installation daha ilk rebootda "error operating system loading" diye bir hata verdi. Daha ileriye gitmek mümkün olmadı. Bu problemi nasıl aşabilirim. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.
  • LG e500 KAPGWT ye XP (SP2) kurmak istedim. XP installation başladı. Daha XP yüklenmeden ilk rebootda " error operating system loading" diyor ve daha ileriye gidemiyorum. Çözümkü konusunda yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler
  • Evet arkadaşlar Laptopla ilgili son haberleri aktaracak olursam
    Yukardaki olumlu olumsuz tablosu büyük değişikliğe uğradı.

Çünkü XP kurdum ve bütün sorunlar ortadan kalktı.Tabloyu yeniden düzenleyecek olursak

OLUMLU
    # Kasa çok sağlam.
    # Görüntüsü karizma.
    # Sesi iyi çıkıyor. Realtek Hd audio yöneticisi sayesinde ço değişik efektlerde ses çıkışı sağlanabiliyor.
    # fiyatına göre iyi performans.
    # Ekran kartı idare eder.Crysis'ı düşük ayarlarda oynyor. Diğer oyunlar zaten oynar. (Xp de Crysis oynamadım henüz)
    # Wireless çekimi süper. Yanımdaki Toshiba, Hp Acer laptopların çekimde zorlandığı ağlar rahatlıla çekiyor. Bazı arkadaşların karşılaştığı çekim problemi vista dan kaynaklanıyor olabilir.
    # TouchPad sorunuda büyük ölçüde ortadan kalktı.

OLUMSUZ
    # Klavye düzeni berbat (yazılım la uğraşan bir kişi için tuşlar küçük yerleri karışık numeric padden dolayı bazı tuşlar sıkışmış). Bunu değiştiremessiniz Ancak harici bir klavye işinizi görebilir.
    # Ağ kartında veya ağ bileşenlerinde sorun var. ( Ortadan kalktı)
    # Ses bazen gidiyor ve problemin kaynağını hala bulamadım. Normalde ses çıkıyor ancak videolardan ses gelmiyor. ( Ortadan kalktı)

Arkadaşlar son olarak XP driverlerini kurarken gereksiz olanları kurmayın. Mesela toucpad programı alternatif wireless kontrol programı (Xp nin ki yeter)

Ayrıca Web Cam sorununun çözümünü de forumda açıkladım.

Bence şu anda alınabilecek en iyi laptoplardan biri (Fiyat , Performans , Dizayn). Acerların ucuzluğuna ve görüntüsüne aldanıp aldanan arkadaşlardan olmayın. Kadıköy yazıcıoğlu dahil heryer garanti süresi dolmuş bozuk acer larla dolu. Acerdan ağzı yanan birisi olarak söylüyorum.

• sağolasın verdiğin bilgiler için. Merak ettiim birşey daha var. 5.1 hoparlör takılabiliyormu cihaza. 5.1 i destekler biçimde. önündeki 3 giriş acaba ses çıkışlarımı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cakin

sağolasın verdiğin bilgiler için. Merak ettiim birşey daha var. 5.1 hoparlör takılabiliyormu cihaza. 5.1 i destekler biçimde. önündeki 3 giriş acaba ses çıkışlarımı?

evet 5.1 ses sisteini destekliyor (3üde çıkış)
  • Şu web cam sorunun çözümünü bir daha anlatasan olur mu ?
  • Öncelikle Bilgisayarla beraber verilen LG intelligent Update DVD sini sağ tıklayıp "Aç" diyerek açıyorsunuz ve içinden Lg smart cam programın kuruyorsunuz.
    Sonra C sürücünüze gidip yeni bir "Users" klasörü oluşturun. users klasorunun içinede "Public" klasoru oluşturun.
    Eve bu kadar artık Smart cam programını çalıştırabilirsiniz.
    Yani tek yapacağın C de Users/Public klasörü oluşturmak.
  • SaĞol denerim.
  • Users die dosya adı girince zaten kullanıcılar var dio
  • arkadaşlar şu xp yükleyen arkadaş, adım adım anlatabilirmi xp kurmayı? yani şu silinmesin denilen bi bölüm var ilk hdd bölümü orayıda silip toplam diski ikiye bölsek ne olur? ne olmaz? orası dursunmu orayı ellemeyelimmi? birde şu driver meselesi. yardım istiyorum, çünkü bu vista beni öldürüyo, bir nero silip kuramadım üste hep ıkıntı çıkarıyor. yardım istiyorum.
  • arkadaşım o bölümü istersen sil ben sildim bişey olmaz yanında gelen dvd le vista kurarken yine o bölümü oluşturuyo zaten xp driverlarını lg ninn sitesinden indirebilirsin kolay gelsin en güzel XP
  • UykucuX kardeşim Users klasörünü XP de oluşturcan. V.stada zaten çalışıyor. anlatılanlar XP için
  • Benim vista ama kamera çalışmıyor.
  • xp kuran arkadaşlar, bazı yazılımları indirip kurdum bilgisayar çalışıyor bi sorun yok fakat, bilgisayarda pil durumu, performans seçimi gibi özellikleri nasıl kurucaz? vistada vardı güzel oluyodu..
  • Ya arkadaşlar biriniz kullandığı şu bilgisayarın resimleri düzgün eklesin bir arkadaş eklemye çalışmış ama maalesef görüntü yok yakında bende bu camiaya katılacam öyle görünüyor hadi müşteri kaçırmayın
  • "hayme" arkadaşım denetim masasından güç yönetimine bak derdin orda
  • Merhaba arkadaslar bende sorumu buraya sorim :) sanırım aynı laptop u kullanıoruz. Gecenlerde windows7 kurdum butun driverları otomatik kurdu fakat

webcam de sorun var ve nekadar aradıysamda bulamadım yardımcı olabilirmisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.