Şimdi Ara

E72 İNTERNET KULLANIMINDA YETERLİ HAFIZA YOK PORBLEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
6.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • nokia e72 kullanıcısıyım, whatsapp programını yüklediğimden beri ne navigasyon ne de web tarayıcısını açamıyorum, hafıza dolu, bazı uygulamaları kapatın vetakrar deneyin uyarısı çıkıyor. whatsapp kapatılamayan bir program oldugu için malesef kullanamıyorum telefonumun diğer özelliklerini. whatsapp ı kaldırdıgımda ise rahatlıkla kullanabiliyorum. bunun çözümü nedir acaba?

• nokia suit ile pc'ye bile bağlanmıyor whatsapp yüklüyken. cevap yok mu?
  • WhatsApp sürekli internete bağlı olduğu için veriler RAM'e yazılıyor. Bu veriler RAM'de birikince RAM yetersizliğinden dolayı hafıza dolu uyarısı alıyorsunuz. Anladığım kadarıyla durum bundan ibaret.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir de otomatik yaparsan bazı programları rami bayagı yer
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

WhatsApp sürekli internete bağlı olduğu için veriler RAM'e yazılıyor. Bu veriler RAM'de birikince RAM yetersizliğinden dolayı hafıza dolu uyarısı alıyorsunuz. Anladığım kadarıyla durum bundan ibaret.

yani bu bütün e72 kullanıcıları için geçerli mi diyorsunuz? ayrıca bazen whatasapp kurulu değilken de youtubedan video vs izleyince ya da yüklü bir sitede gezmeye çalışınca da aynı hatayı alıyorum. yani koskoca nokia e72'de bunun çözümü yok diyorsunuz öyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: >Galatasaray<

bir de otomatik yaparsan bazı programları rami bayagı yer

otomatik yapmak nedir? nasıl otomatik yapılmaz programlar? mesela whatsapp'ı nasıl dilediğim gibi kapatıp açabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ht07

quote:

otomatik yapmak nedir? nasıl otomatik yapılmaz programlar? mesela whatsapp'ı nasıl dilediğim gibi kapatıp açabilirim?

Bazı programlarda ayarlarda açılışta başlasın secenekleri v.s vardır bazen otomatik ayar olarak yüklediğin programlarda olabilir ve ramini bayagı yer.Mesela ben oviden bir km sayacı gibi bir program yüklemistim başka bir şeyden kaynaklanıyor sandım ram 20mb a düşmüştü rastgele baktım programdanmış.
  • quote:

quote:

quote:

Bazı programlarda ayarlarda açılışta başlasın secenekleri v.s vardır bazen otomatik ayar olarak yüklediğin programlarda olabilir ve ramini bayagı yer.Mesela ben oviden bir km sayacı gibi bir program yüklemistim başka bir şeyden kaynaklanıyor sandım ram 20mb a düşmüştü rastgele baktım programdanmış.

whatsapp hakkında ayar bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

WhatsApp sürekli internete bağlı olduğu için veriler RAM'e yazılıyor. Bu veriler RAM'de birikince RAM yetersizliğinden dolayı hafıza dolu uyarısı alıyorsunuz. Anladığım kadarıyla durum bundan ibaret.

yani bu bütün e72 kullanıcıları için geçerli mi diyorsunuz? ayrıca bazen whatasapp kurulu değilken de youtubedan video vs izleyince ya da yüklü bir sitede gezmeye çalışınca da aynı hatayı alıyorum. yani koskoca nokia e72'de bunun çözümü yok diyorsunuz öyle mi?

Aynı şey tüm internet uygulamaları için geçerli. Internete girildiği vakit tüm bağlantı verileri RAM'e yazılır. Eğer cihazında görev yöneticisi(JbakTaskMan) programı varsa normal tarayıcı ile bir siteyi aç mesela DonanımHaber'i PC versiyonuyla aç. Site yüklenirken tarayıcıyı arka plana at ve görev yöneticisini aç. Oradan RAM miktarına bak. Site yüklendikçe RAM'in düştüğünü göreceksin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

whatsapp hakkında ayar bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

whatsapp kullanmadım ama rami pek etkilemez gibi whatsapp

• Whatsapp telefon hafızasına kurulduğu için bende de 'Genel hafıza dolu, bazı uygulamaları kapatın' uyarısı veriyordu,çözüm bulamadım whatsapp'ı kaldırdım.
    Telefonum Nokia E55 ve maalesef E72 kadar telefon hafızasına sahip bile değil...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.