Şimdi Ara

EA 6. Boğaziçi Ekonomi Soru Cevap TYT 115.5 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
26
Favori
7.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya bunun böyle iksir gibi bir sırrı yok klasik şeyler söylicem. Yanlışlarına bakıyorsun bir daha çıkarsa doğru yapacağına emin oluyorsun sınavda yanlış giden şeyler neydi bunları nasıl düzeltebilirim diye soruyorsun kendine falan bir de sınavdan önce ne yaptığınızın pek önemi yok önemli olan sınav 2018 tytye girmeden önce 110+ 115ortalama yapan bir üst dönemin vardı sınavı 103 net geldi. Ben sadece 1-2 kere 110+ yaptım sınavda 115.5 geldi çünkü işte yukarıda anlattığım şeyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyibilirdik İ kullanıcısına yanıt
    Yani bilmiyorum ama o netle almış diye illa o netleri yapmak zorunda değilsin. Ben mesela tyt sayesinde bu kadar yüksek sıralama yaptım insanlara aytmi söyleyince nası ya oluyorlar normalde 75.5 ayt ile 6. olamaman lazım ama tyt çok iyi olunca yukarıya çekti direkt. O yüzden mesela tytde daha kolay net artırıyorsan ve bu ağırlıkta bile aytyi geçiyorsa (1ayt=2,2tyt?) tyt de kasılabilir. Ama aytn daha yükselirmiş gibi şuan biraz ayt çalışsan olur bence

• saddlemaker64 kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim hocam haklisiniz ayt agirlik versem daha iyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    tm hocam teşekkürler tavsiyeler için
  • Hocam bende boün ekonomi istiyorum.Tyt netlerim 75-85 arasi degisiyor.Ayt netim ise 50-60 arasi.Ayt matta 30-35 arasi yapiyorum.Edebiyatta eksigim var.Sizce nasil bir yol izlemeleyim

• Matematik için kaf kullandınız mı

• Scath S kullanıcısına yanıt
    MAfSiz deRecE olMaz MilAderim

• Hocam ayt de bu zamanlarda kac net yapiyordun? Ne zamandan sonra sadece deneme ile ilerledin 12 basindan beri mi yoksa daha ileriki bir zamanda mi?

• EA'yim. Şuan sadece Ayt mat geo ve tyt mat gidiyorum. Sence diğer derslere son 3 ay baksam olur mu (ed-tarih-tytfen) mezunum

• quote:

Orijinalden alıntı: dogu8333

EA'yim. Şuan sadece Ayt mat geo ve tyt mat gidiyorum. Sence diğer derslere son 3 ay baksam olur mu (ed-tarih-tytfen) mezunum
    up

ortam nasıl hocam ortam sen onu anlat. alcohol-party-sex üçlemesinden bahset sen sonuçta boğaziçi
  • yapamadığınız soruların tekrarını nasıl yaptınız ve tyt matematik adına yaptığınız özel bi çalışma yönteminiz var mıydı

• sayidjarrah16 kullanıcısına yanıt
    Mat deneme+edb tar coğ çalışmalarına başlamak ıygun bence. Tyt için yukarıda yazdığım şeyler. Deneme deneme deneme

• Scath S kullanıcısına yanıt
    Kullanmadım

• eafur E kullanıcısına yanıt
    Bu zamanlarda 60 falan yapıyorumdur tahminen mat 38 civarı geliyordu diğeri 20yi zor geçiyordu. Deneme her zaman çözülür çözdüm ama sonlara doğru tempoyu arttırmak lazım.

• dogu8333 D kullanıcısına yanıt
    Olur. Son 2 ay tm geçip 500den boun işletme kazanan üst dönemim vardı

Hocam herkes yks ile ilgili sorular sormuş benim sorum hazırlık okuyor musunuz bilmiyorum ama uzun süre bir sınava hazırlanmışsınız ve çok iyi bir derece elde etmişsiniz öncelikle tebrik ediyorum size sorum sınav senesinde elbet stres yaşadığınız anlar veya zorlandığınız günler olmuştur şuan kazandınız ve Boğaziçi'nde okuyorsunuz tüm o strese zorluğa değdi diyor musunuz?

• Ortam bence baya iyi herkes nasıl bir hayat istiyorsa onu kurabiliyor. Aklınıza gelebilecek her yaşam tarzı için takılabileceğiniz bir sürü insan var.

Partiler ilk başlarda çok oluyordu welcome partisi diye, halloweende oldu birkaç tane şimdilerde de yılbaşı partilerinin afişlerini asıyorlar. Sıklık durumu böyle partilerin genel kalitesi konusunda farklı görüşler var kız arkadaşlar genelde çok kalabalık olduğundan yakınıyor.

Alkol olayına gelirsek bu da baya iyi durumda okulda zaten güney meydanda her akşam içen oluyor kampüse alkol sokmak 0 sıkıntı onun dışında kulüpler her toplantıdan sonra sociala gidiyor orda içiyorsun günün yorgunluğunu atıyorsun vs. Buna da ek olarak ticari çalışan bazı kulüplerde bu olaylar çok gelişmiş gelen para genel olarak yk tarafından alkole basılıyor yk/aktif üyeler bundan yararlanıyor.

Şimdi ban yemek istemiyorum o yüzden üçlünün son üyesinden şöyle bahsedeyim. Bunun için etkinlik yapan kulüp var insanlar gidip sevişiyor falan bu kısım da okulda baya gelişmiş yani.

Şimdi yukarıya bakınca okulu böyle amerikan dizi filmlerindeki günah cenneti gibi anlattım ama bu baya küçük bir kesimi genel sosyal çevrenin. Soru böyle geldiği için özel olarak detaylı anlattım. Umarım motive edici olmuştur.

• Yapamadığım sorulara takıntılı gibi farklı zamanlarda uzun süre boyunca tekrar uğraşıyordum sonunda çoğu çözülüyordu. Bunu çoğu insan yapmaz daire içine alır gider hocaya sorar bunu tabiki yapıcaksınız evet ama ben o sorunun başında 1 saat falan harcamadan yapmazdım bunu. neticede sene boyu hocaya sorduğum soru sayısı 10-15 falandır. Bence matematik böyle gelişiyor.

• Değdi çünkü o stresleri çekmediğin ve kötü üniye gittiğin dünyada pişmanlık ve sürekli alternatifin(bounun) ne kadar iyi olabileceğine dair kafanda kurduğun şeyler insana daha çok zarar verir gibi geliyor üzerine fayda kısmında en iyi üni hayatı ve sonrasındaki hayat daha zevkli ve/veya ekonomik açıdan daha rahat olduğu için yine değer.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.