Şimdi Ara

EA 6. Boğaziçi Ekonomi Soru Cevap TYT 115.5 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
26
Favori
7.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ederim hocam cevapladığınız için ben de sizinle aynı fikirdeyim seneye görüşmek üzere :) her şey gönlünüzce olur umarım çok saolun iyi günler
  • Sen şey değil misin ya görüşünü ***** ama tartışmak eğlenceli diyen eleman

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rica ederim umarım istediğiniz yere ulaşırsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saddlemaker64 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için sağ olun hocam. Birde gebel anlamda konu çalışma sekliniz nasıldı kitaptan mı youtubeden mi faydalandınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uppala online ve soru sorulmaya açık

selam hocam, nasıl gidiyor boğaziçi :) az kaldı, umuyorum ki birkaç ay sonra orada olacağım
  • Ben netlerimi 70 tytlerden bu dönemden sonra sınava kadar 90 üstüne cekmistim hiç 100 u geçmemişti ama bir arkadaşım yaklaşık 100 tane tyt genel denemesi cozup analiz yapıp netlerini çok iyi yerlere taşımıştı. Tyt için deneme çözmek çok ama çok önemli. Ben o kadar çok genel deneme çözememistim. Keşke cozseydim ama çok bol deneme atılmalı kesinlikle analiz yapılmalı nokta atışı
    Tyt de iyi derece yapanlarin hepsi böl deneme cozmuslerdir hemde öyle 20 30 değil 90 100 genel deneme 2 -3 er deneme kitabı

• istanbuldayım ve şehir dışında okumayı tercih ediyorum iktisat adına aklımda boğaziçi ve bilkent var. bilkente gidersem aylık burs ve ücretsiz yurt imkanı var. şuan itüdeyim boğaziçine gidersem yine istanbulda kalmış olacam ve bu benim için büyük bir eksi. okul olarak aradığım iki şart ortamı ve yurt dışı olanakları. sen nasıl tercih yaptın neden boğaziçini seçtin ve bana hangisini önerirsin teşekkürler.
  • yhk18 kullanıcısına yanıt
    boğaziçi harika gidiyordu hocam ya hayatımın en harika günlerini falan yaşıyordum sonra corona geldi xD gerçekten beklentilerimi karşıladı ve baya da mutluyum umarım seneye görüşürüz

• drpetrıchor44 D kullanıcısına yanıt
    Mantıklı bir yorum sınava en iyi sınavın pratiğini yaparak hazırlanılır

• quote:

Orijinalden alıntı: Alexander Volg Zangief

istanbuldayım ve şehir dışında okumayı tercih ediyorum iktisat adına aklımda boğaziçi ve bilkent var. bilkente gidersem aylık burs ve ücretsiz yurt imkanı var. şuan itüdeyim boğaziçine gidersem yine istanbulda kalmış olacam ve bu benim için büyük bir eksi. okul olarak aradığım iki şart ortamı ve yurt dışı olanakları. sen nasıl tercih yaptın neden boğaziçini seçtin ve bana hangisini önerirsin teşekkürler.
    Bence yurt dışı olanakları adına bilkent daha iyi olabilir boun econun sitesinden recent placement isimli dosyaya bakarak öğrencilerin nerelere gittiğini görebilirsiniz bilkentin böyle bir listesi var mı bilmiyorum ama mesela bilkentte 2018de sırf 2 tane stanforda phd giden var o sene boun econdan usa phd giden yok. Ama bizde de avrupaya giden çok var her sene lse çıkıyor yeni yükselen avrupa üniversitelerine falan kabul alan çok yurt dışı genel anlamda böyle

Ortama gelirsek bence bunu spesifik olarak belirtmeniz daha kolaylaştırır tercihinizi yani belli bir ilgi alanınız var mı ortam arayışı açısından gibi eğer genel konuşuyorsak bilkenti çok bilmemekle birlikte bounun ortamından acayip mutluyum her açıdan kendi geliştirebileceğin olanaklar sunulmakla birlikte istediğin alanlarda kendini geliştirmiş insanları bulmak ve onlarla arkadaş olmak da çok kolay. Bunlar bilkentte nasıl bilmiyorum muhtemelen çok farklı değildir ama yine de bilkentli birinden dinlemek daha doğru olur. Başka sorun olursa seve seve cevaplarım

teşekkür ederim hocam istediğim cevabı aldım.
    eğer istanbul dışında bir yerde yaşasaydım benim için çok zor bi seçim olurdu, ama şehir dışı istediğim için bilkent burun farkıyla kazanıyor benim kriterlerime göre.
  • up güncel
  • hocam bu sene mezun senemdi sınava iyi hazırlanmıştım ama sınav anı cok stres yaptım normal bi stres değil yani şu an psikiyatri tedavisi alıyorum antidepresan kullanıyorum falan her neyse sınav anı soruları görüyorum daha önce çok daha zorlarını çözmeme rağmen sınavda soruya bakıyorum bi türlü stresimi yenip soruyu çözemiyorum panik yapıyorum şu an tedavi iyi gidiyor ama yine de ya yine olursa diye düşünüyor insan, yazınızı okudum öncelikle elinize sağlık meditasyondan falan bahsetmişsiniz tam olarak nasıl yapıyoruz bu meditasyonu ve önerebilceğiniz bir şeyler var mı?

• hocam tyt'yi hangi sira ile cozdun

• Hocam öncelikle meditasyon için buraya ( ) bakılabilir. Basitçe oturup zihninizi düşüncelerden arındırmaya onu boşluğa odaklamaya çalışıyorsunuz. Ekstra olarak sınav anksiyetenizi yenmek için meditasyondan sonra telkin kısmında sınavda yaşadığınızın tam tersini hayal etmeye çalışın mesela bütün sorular kek, hepsi hızlıca çözülüyor, sınavı erken bitiriyorsunuz falan. Beyninize en çok neyi söylerseniz onu gerçeğe dönüştürmeye çalışıyor, geçen sene sürekli sınavda kötü yapma ihtimalini düşündüğünüz için sınavda iyi yapacak olsanız bile beyniniz buna izin vermiyor. Çok garip bir mekanizma ve tersine de işliyor sadece sene boyunca beyninizi olumlu düşüncelerle beslemeniz gerekiyor. Sınavı psikolojik olarak çözmek konusunda sınavdan yarım saat önce bile sınavın ne kadar iyi geçeceğine dair kendimi nasıl ikna etmeye çalıştığımı yazıyorum. Tüm bunların dışında stresi azaltmak adına dik duruş ve karından nefesi şimdiden yapmaya başlamanız önemli. Bir de beslenme stiliniz nasıl bilmiyorum ama daha sağlıklı bol meyve sebzeli bir düzene geçmeniz sizi mental açıdan rahatlatacaktır.

İleri okumalar için
    Bilinçaltının gücü, joseph murphy
    Psycho-cybernetics, maxwell maltz
    Mutluluk avantajı, shawn achor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saddlemaker64 -- 25 Nisan 2020; 14:42:2 >

• fabricioramirez F kullanıcısına yanıt
    Mat tr sos fen ve turlama. İlk tur yani bütğn soruları a 1 kez bakmış olmak 25dk kala bitti 2. Tur 15dk kala bitti sonra tr boşlarını çözdüm, umman sorusunu salladım (yanlış çıktı) fenden bir boşu nazar boncuğu diye bıraktığımda 2-3dk vardı bitmesine şekerleri attım ağzıma saati izlemeye başladım.

• Hocam tyt icin deneme ve sb önerileriniz nelerdir 345 ve 3d denemelerini sona sakliyorum

tekrardan teşekkürler hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: rAmpapam33

Hocam tyt icin deneme ve sb önerileriniz nelerdir 345 ve 3d denemelerini sona sakliyorum
    Sb önerisi yok hocam 2 ay kalmış bundan sonra sabah akşam deneme. Denemeler için de özel bir yayın yok her yerden çözmeye çalış kalitesiz dediğin yayınlar bile sana bir sürü şey öğretiyor ben geçen sene okyanus ayt mat 30lu deneme çözmüştüm normalde leş denebilecek bir kitap ama mantık ve geoda baya geliştirmişti. Başka bir deneme çözsem yine aynısı olabilirdi bilmiyorum ama çok geniş bir yelpazeden çözmek en iyisi. Genel olarak forumda tutulan tavsiye edilen ne varsa iyidir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.