Şimdi Ara

ecc registered ram....?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar MSI K8N Neo2 Platinium anakart kullanıyorum.1024 Mb (512X2) 400 Mhz Dual DDR Ecc Registered hp marka ram aldım.Fakat anakartım bu ramleri acmadı.Ama anakartım bu özelligi destekliyor.Daha sora benim anakartımın bi üst modelinde denedim ramlari MSI K8N SLI'da falat ondan da acmadı.Görüntü bile gelmedi.Daha sora DFI Lanparty anakartta denedim fakat yine acmadı.Daha sora Gigabyte k8nf9 ve Asus A8N SLI Pr da denedım acıyorlar. neden boyle yapıyor?

• Markadan dolayıdır.Hp marka ramler her marka anakartta çalışmazlar.Ram i almadan önce bir sorsaydın aldığın yere keşke.Aldığın yerden değiştirmeni tavsiye ederim.

Ayrıca niye ecc aldın ki? Pahalı ram onlar yanlış hatırlamıyorsam.
  • bu bilgiyi keske onceden bılseydım 1 aydır ramler yatıyor kullanamıyorum bıde ıkıncı el almısıtım (gittigidiyordan)arkadasın anakartında denedıgım ıcın onay da verdım bunu acılma ımkanı yok mu?? yanı
  • Ya hp marka biraz sorunludur.Daha doğrusu seçicidir.Her anakartta çalışmıyor ki sen başka anakartta çalıştırmış fakat kendi bilgisayarında çalıştıramamışsın.Bu da en güzel kanıtı:) Ayrıca niye aldın ki o ram leri? Ne işine yaricak? Server falan mı kullanıyosun?
  • amd64 3000 kullanıyorum :)[server felan olmaz yanı ama bana ucuz geldıgı ıcın aldım]
    desene ramlerı satacaz ben ıkıncı el bolumunde satısa cıkartaım :d
  • bu ECC ram'ler server için değil miydi yaw

geri iade almıyorlar mı arkadaş, bir ürünü faturası ile 8 gün içinde geri iade edebiliyorsun (orjinal ambalajı ile)
  • valla server ıcın mı bılmıyorum ama bunlarla butun ecc ramler calısırmı ?
    yada hangı ecc ramler uyum gosterırır bunu nasıl ogrenebılırım
    mesala ben calısan anakartta bu ecclerın yanına normal ddr ram taktım yıne acmadı
    arkadasın anakarttan alıcam da :d
  • ecc ramler serverlar içindir. son 3-4 yıldır çıkan hiçbir masaüstü bilgisayar anakrtında çalışşmaz.

bilgisayarına alacağın ram non-ecc unbuffered ram olmalı. normalde bilgisayarcıdan aldığın ramler
    hep non-ecc ve unbuffered olur. çünkü son kullanıcıya sadece bu tür ramler yaradığı için bu türler bulundururlar.
  • arkadasım anladım da ben suan dıyorum kı
    bu hp marka ramlerın yanına baska marka ıkı tane ecc ram alsam calısır mı?
    bunu merak edıyorum kullanacagım anakartta gigabyte k8nf9
  • Çalışmayan 2 adet ramin yanına 2 adet daha alır ve hepsini birlikte takarsan, çalışmayan güzel bir sistemin olur.
  • yukarı bakarsan ramı nereye takıcamı gorursun zaten bu forumda boyle espırı yapan ınsanlarda olmasa forum olmazdı zaten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.