Şimdi Ara

Eğitim hakkında[[ edüt - Anket geldi + Eyitimliler in :]]Sınavlar hakkında konusma topici. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
100.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Eğitim hakkında[[ edüt - Anket geldi + Eyitimliler in :]]Sınavlar hakkında konusma topici.

(En Son Oy Tarihi: 31.5.2008)
Giriş

Orjinalden alıntı: RunOrDie...

Yok yaw 30 net falan değil bu son netLerim ;;

Türkçe : 19 Dogru 6 Yanlış 17 Net .. (( istisna denebilir.. 23,67 yaptıgım sınavlar oldu Türkçe'den en düşük netimi bu sınavda yaptım.. ))
    Matematik : 15 Doğru 8 Yanlıs 2 Boş 12,33 (( istisna değil genelde bu civarda geliyor mat. netleri ))
    Fen : 18 Dogru 7 Yanlıs 15,67 Net (( istisna denebilir 11-12 civarı gelirdi genelde ))
    Sosyal : 18 Dogru 7 Yanlıs 15,67 Net (( istisna 23,67 yaptıgımı hatırlarım =))

Mat ve Fen yükselince Türkçe ve Sosyal netim düşüyor.. Gerçekten sinir bozucu bir durum..
    Genel 60,67 Net (( istisna sayılabilir 55-60 arası yaparken 60,67... ))

ortalama bi lise istiyorsun. türkçe netin bahsettiğine göre bu okullar için yetecek düzeyde..19-20 net yeter bu okullar için.ama matematik ve fen yetersiz...feni 17-18 matematiği 20 civarlarına çıkarmalısın bunları yaptıktan sonra sosyaldenn 10 net yapsanda girersin bir anadolu lisesine...

• Anket geldi.
    Herkese iyi akşamlar..
    Yarın saat 8:15 civarı buradayım..
    Bugun 1 deneme çözüp , cevaplarını kontrol edicem , konuya göz atıp cevabını bulmaya çalısacagım..
    Bol netli günler herkese Sevgiyle kalın
  • Bize verilen denemeler ile gerçek OKS neden farklı oluyor ?..
    Türkçe'den dersane sınavlarında 16 yaparken Eski yılların OKS lerinde 1-2 yanlıs yapıyorum..
    Matematiğim daha yüksek cıkıyor. Fen normalin biraz altında , Sosyal'de biraz aLtnda cıkıyor..
  • Oks'de fen bölümünde genelde sözel sorular sorulur yani konuyu bilmen gerekli fazla işlemli sorular çıkmaz ki ben son 15 dakkada çözmüştüm .

Matematikte ise genel olarak konuları bilmen yeterli bence ve soru örneklerini bilmen .

Ben hiç çalışmamıştım bütün sene boyunca fakat dersi dinlediğim için pek sıkıntı çekmedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnotheRDie

Oks'de fen bölümünde genelde sözel sorular sorulur yani konuyu bilmen gerekli fazla işlemli sorular çıkmaz ki ben son 15 dakkada çözmüştüm .

Matematikte ise genel olarak konuları bilmen yeterli bence ve soru örneklerini bilmen .

Ben hiç çalışmamıştım bütün sene boyunca fakat dersi dinlediğim için pek sıkıntı çekmedim.

Hmmm.. Teşekkür ederim. Zaten Biyoloji'de hiçbir şekiLde işlem sormuyorlar, ancak DNA 'dan RNA 'dan soru gelirse, nükleotid hesaplama , şeker hesaplama vs vs.. hesaplama sorabilirLer.. Onlarda kolay..
    Kimya'dan ise son yılların sorularına bakınca bilgi soruları agırlıkta..
    Fizik eskiden hep işlem ve saçma sapan bilgi soruları sormuslar. 2oo7'de 1. soruyu cıkarırsak güzel sorular gelmiş.. Ama önemli olan 2oo8 =))

• sen bu türkçeyle sözelden full yapıp tulum çıkarırsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayaz_efe

sen bu türkçeyle sözelden full yapıp tulum çıkarırsın

Teşekkür ederim..
    Saygılar, Hörmetler
  • Ben de OKS'ye gireceğim bu sene.

Canım çok sıkılmaya başladı,bir de işin ucunda yeni pc var onun için çatlamak üzereyim.

Dershane deneme sınavlarında 465-480 yapıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: foreverkobe

Ben de OKS'ye gireceğim bu sene.

Canım çok sıkılmaya başladı,bir de işin ucunda yeni pc var onun için çatlamak üzereyim.

Dershane deneme sınavlarında 465-480 yapıyorum.

Bir çok kişinin hedeflediği okulları tutturabiliyorsun.. Gerçekten çok güzel bir duygu olsa gerek..
    Tebrikler.. Nasıl çalıstıgından bahsetsen ?.. Nasıl netlerini arttırdıgın hakkında bilgi versen çok güzel olur =)
  • uP..
    Biraz oylama yapın yav =)
  • aNket geldi millet gitti
  • Bilmedigin konulara calıs.Özellikle matematige calıs.En önemli odur cünkü.Örnegin diyelim ki rasyonel sayıları biliyorsun cok az yanlısın cıkıyor.Bırak calısma ona artık.Zaten cıksa cıksa 1 tane cıkar ondan.Ama geometriden yapamıyorsan ona calıs.Yani bildiklerine calısmıssındır artık calıscagın kadar.Artık bılmediklerine calıs ve deneme sınavlarını cöz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magical Zero

Bilmedigin konulara calıs.Özellikle matematige calıs.En önemli odur cünkü.Örnegin diyelim ki rasyonel sayıları biliyorsun cok az yanlısın cıkıyor.Bırak calısma ona artık.Zaten cıksa cıksa 1 tane cıkar ondan.Ama geometriden yapamıyorsan ona calıs.Yani bildiklerine calısmıssındır artık calıscagın kadar.Artık bılmediklerine calıs ve deneme sınavlarını cöz.

Teşekkür ederim.
    Yapamadıgım bir soru hakkında konu actım...
    Bakalım cevap veren olacak mı ..
    Acıkcası birisi verdi
    Ama soru ile alakasını siz buLun ^^
    http://forum.donanimhaber.com/m_23080879/tm.htm

• ben 2006 da 461 yaptım sana bir tavsiyem var 30 günün kalmış artık konu çalışılmaz otur denemelere yumul hızını arttır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AuToBaN

ben 2006 da 461 yaptım sana bir tavsiyem var 30 günün kalmış artık konu çalışılmaz otur denemelere yumul hızını arttır.

birde oks pek ipleme hiç bir işe yaramıyor öss daha önemli girdiğin okul da sana birşey katmıyor ben bunu gördüm bir bakıyorsun milli piyango anadoludan bir kız seni össde geçmiş piyangodan çıkmış gibi tamamen kişisel çalışma
  • quote:

quote:

ben 2006 da 461 yaptım sana bir tavsiyem var 30 günün kalmış artık konu çalışılmaz otur denemelere yumul hızını arttır.

birde oks pek ipleme hiç bir işe yaramıyor öss daha önemli girdiğin okul da sana birşey katmıyor ben bunu gördüm bir bakıyorsun milli piyango anadoludan bir kız seni össde geçmiş piyangodan çıkmış gibi tamamen kişisel çalışma

Peki o zaman günde 2 veya 3 adet deneme çözmeye calısacagım.. Tabii bulursam =))
    Ama denemelere pek sıcak bakmıyorum nedeni de şudur ; OKS 'de çıkamayacak ne tip soru varsa onu soruyorlar Dün arkadaş metod denemesini bana verdi.. İnanır mısınız ?? 5 Adet ANLAM sorusu var ... OKS'de 21 adet.. Farkı siz düşünün..
    2 gün önce denemede 50 net civarı yaptım.. Sinirlendim , OKS 1998 sorularına döndüm , 74 yaptım ..
    Gerçekten çok ilginç bir durum buna istikrarsızlık denemez bence.. Ya sizce??..

• quote:

Orjinalden alıntı: RunOrDie...

quote:

quote:

Peki o zaman günde 2 veya 3 adet deneme çözmeye calısacagım.. Tabii bulursam =))
    Ama denemelere pek sıcak bakmıyorum nedeni de şudur ; OKS 'de çıkamayacak ne tip soru varsa onu soruyorlar Dün arkadaş metod denemesini bana verdi.. İnanır mısınız ?? 5 Adet ANLAM sorusu var ... OKS'de 21 adet.. Farkı siz düşünün..
    2 gün önce denemede 50 net civarı yaptım.. Sinirlendim , OKS 1998 sorularına döndüm , 74 yaptım ..
    Gerçekten çok ilginç bir durum buna istikrarsızlık denemez bence.. Ya sizce??..

• 21 Oycuk..

uP..
  • EĞİTİM hakikatten şart!!!
  • Selamlar,

Şu anda üniversite okuyan biri olarak yazıyorum.( Övünmek açısından değil de, yazacaklarım sana boş bir adam olduğumu düşündürmesin diye söylüyorum 356 küsür puan yaparak Ankara Hukuk'u kazandım, bi de ilk 1000 yaptım ama burs falan vermiyorlar önemi yok onun)

Ben OKS döneminde kutu kolayla top oynardım, ders falan da çalıştığımı hiç hatırlamıyorum. (Tabii ailem zorla dersaneye gönderiyordu o ayrı bir konu.) Buna rağmen Atatürk Anadolu Lisesini kazanmıştım.

Düşünüyorum da, şimdiki aklım olsaydı bilerek boş kağıt falan verip düz liseye giderdim. Anadolu lisesine gitmenin bana hiçbir faydası olmadı. Üstüne üstlük -artık sizde öyle bir şey yok sanırım ama- bir yılımı da hazırlık denen bela yüzünden kaybettim. Her gün okula gitmek için toplam üç saat yol çektim, İngilizce dersleri bana bir şey katmamakla birlikte -İngilizce hazırlık sınıfı haricinde (eh ne kadar şikayet etsem de hakkını vermek lazım) okulda öğrenilmiyor, yoksa benim odunluğumdan değil- tam bir eziyetti. Şimdiki aklım olsa giderdim semtimdeki düz liseye, keyfime bakardım.

Puanlar, benim eskiden yaptığım gibi yapanların hatalarıyla ve onların ebeveynlerinin hırsıyla belirleniyor. Benim gibi ya da senin gibi binlercesi var. İşte onlar eşek gibi çalıştırılarak ortaya çıkıyor bu sonuçlar.(Yine bir parantez açalım, eşek gibi çalışmak kötü değildir. Hele ki ders çalışmak hiç kötü değildir. İnsana neler yapabileceğini göstermesi bakımından güzeldir bile. Burada temel sorun OKS'yi kazanıp kazanmamanın bir şey değiştirmeyişi.Yoksa ÖSS'ye çok da güzel eşekler gibi çalışacaksın zamanı geldiğinde ki çalış da zaten.)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.