Şimdi Ara

Eğitim hakkında[[ edüt - Anket geldi + Eyitimliler in :]]Sınavlar hakkında konusma topici. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
100.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Eğitim hakkında[[ edüt - Anket geldi + Eyitimliler in :]]Sınavlar hakkında konusma topici.

(En Son Oy Tarihi: 31.5.2008)
Giriş

Orjinalden alıntı: Man44

Kardeş bu Türkçe ile 1 sınıf sınavına girsen 2 bile alamazsın tahminimce..!!!

Konuyu güncel tutmaya benim de faydam olsun.

Anlamadım..
    Teşekkürler , güncel tuttugun için..
    Türkçemin nerelerinde sorun var xD
  • Dün delteo ile konusmalarımızı babama anlattım
    Aynen söylediklerini söyledim..
    O da zaten iyi bir Anadolu lisesi kazanamaz isen, güzel bir yere taşınabilirsek seni düz liseye de gönderebilirim dedi..
    Sadece ilk 10 lise iyidir dedi..
    Fakat ögrencilerin Anadolu liselerinde daha iyi (( gerek kılık kıyafet olsun, gerek konusma tarzı olsun )) olup olmadıklarını sordum.. O da bana sadece iLk 15-20 okulda farklılıklar vardır.. Geri kalan Anadolu Liseleri'nin bir farkı olmaz.. dedi..
    Sizce biraz saçma değil mi?.
    400 puan yapmak kolay mı??..
    Kolaysa benim hatalarım nerelerde ??..

Ve delteo senin hakkında babam; iyi bir alt yapıya sahiptir.. Bu yüzden kazanmıştır dedi.. Sonrasından da ekledi internetten öyle herşeye inanma millet ben çalısmayarak kazanıyorum çalıssam neler olur diye göstermek için kendisini böyle söylüyor olabilir dedi.. Üzerine de bir örnek verdi.. Babamın halendaha görüştüğü lise arkadaşı var, arkadaşının kızı da OKS 'ye çalısmak için bize gelmişti..sene 2006 olabilir.((babamın matematik bilgisini çok överlerde :)) Son 2 hafta çalıstım bakın 370 puan yaptım ayaklarına yatmıştı o da OKS'den sonra.. Onu da örnek gösterdi.. Gerçektende haklıydı..
    Kimi görsem ben çalısmadıgım için kazanmadım veya çalısmayarak burayı kazandım diyorlar, hiçte çalısarak kaybeden görmedim ! aslında o kadar çok varki..

• İlk seçeneği işaretledim. Nedeni;

Eyitim...
  • E şimdi ben ne diyeyim Kazandığım okul -ya da bir okul kazanmak- beni mutlu etmiyor ki ben burada çalışsam estirirdim diye hava atayım

İşin şakası bir tarafa baban tabii ki haklı, beni vakt-i zamanında 4. sınıftan itibaren dersaneye göndermeye başlamışlardı. Altyapım iyiydi yani, eh dersaneye de senelerce gittik. Benim çalışmadım dediğim kendi çabamla çalışmamam, evde oturup kitap kapağı açmamamdı. Ödevleri bile yapmazdım

Bununla birlikte baban belli ki çok makul ve komplekssiz bir insanmış. Bence sen onun sözünden hiç ayrılma. Adamın seni yarış atı gibi koşturma derdi de yok, ismi anadolu olsun derdi de yok, çocuğumla hava atayım derdi de yok. Daha ne olsun ki?

• Fazla kasmayın kendinizi altyapınız varsa okulda hocalarla aranız iyiyse(Diploma notunu etkiliyor ben diploma notu yüzünden istediğim yeri kazanamadım) dershanenin denemelerini kaçırmıyorsanız anadolu lisesine girersiniz.Kazanamazsan eğer kazanamayan arkadaşlarınla düz liseye gidersin(tanıdığının olmadığı düz liseye sakın gitme)
  • quote:

Orjinalden alıntı: RunOrDie...

Dün delteo ile konusmalarımızı babama anlattım
    O da zaten iyi bir Anadolu lisesi kazanamaz isen, güzel bir yere taşınabilirsek seni düz liseye de gönderebilirim dedi..
    Fakat ögrencilerin Anadolu liselerinde daha iyi (( gerek kılık kıyafet olsun, gerek konusma tarzı olsun )) olup olmadıklarını sordum.. O da bana sadece iLk 15-20 okulda farklılıklar vardır.. Geri kalan Anadolu Liseleri'nin bir farkı olmaz.. dedi..

Ve delteo senin hakkında babam; iyi bir alt yapıya sahiptir.. Bu yüzden kazanmıştır dedi.. Sonrasından da ekledi internetten öyle herşeye inanma millet ben çalısmayarak kazanıyorum çalıssam neler olur diye göstermek için kendisini böyle söylüyor olabilir dedi.. Üzerine de bir örnek verdi.. Babamın halendaha görüştüğü lise arkadaşı var, arkadaşının kızı da OKS 'ye çalısmak için bize gelmişti..sene 2006 olabilir.((babamın matematik bilgisini çok överlerde :)) Son 2 hafta çalıstım bakın 370 puan yaptım ayaklarına yatmıştı o da OKS'den sonra.. Onu da örnek gösterdi.. Gerçektende haklıydı..
    Kimi görsem ben çalısmadıgım için kazanmadım veya çalısmayarak burayı kazandım diyorlar, hiçte çalısarak kaybeden görmedim ! aslında o kadar çok varki..

400 puan yapmak çok zor bir şey değil neredeyse 70 net falan istiyor.

• Yav okulda bugün günde 350-400 soru çözen çocuklarla konuştum..
    Aynı 70 civarı net yapıyorlar ..
    Fakat çalısıyorlar en azından ben çalıstım ! Elimden geleni yaptım diyebilecekler..

@delteo

Teşekkürler.
    Hangi dersaneye gittin ?..
    Ben 7. sınıf 'ın 2. dönemi dersane havasını tatmak için Büyük Dersane ye gittim... Şimdi Final Dergisi Dersanesine gidiyorum .. (( Büyük Dersane 'nin bursluluk sınavından 300 e yakın kişinin katıldıgı sınavda 4. oldum. ilk 3 e %100 burs veriyorlardı , zorlasak heralde bizde alırdık %100 bursu ama daha iyi bir dersaneye gitmemi istedi ailem ))

@ramboboy

Alt yapımız yoksa çalısmayalım mı ?...
    Alt yapı için ne gerekli?.. Sadece "para"..

Ben karar verdim yapamadıgım soruları burada soracagım =) Bilmiyorum ne kadar yararı olur ama..
    En azından internette "boşa" (oyun vs) harcadıgım zaman azalır..

İnternetten OKS hakkında , sınav hakkında ilgilendiğiniz siteler neler ?..
    Ben bir tane biliyorum .. Fakat çok fazla reklam yapıyorlar Dinci bir yayın.
    www.legese.com

• quote:

quote:

Anlamadım..

Eyitimliler,In,Out...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadango

quote:

quote:

Anlamadım..

Eyitimliler,In,Out...

Eğitim hakkında :]]

• quote:

Orjinalden alıntı: foreverkobe

quote:

Dün delteo ile konusmalarımızı babama anlattım

400 puan yapmak çok zor bir şey değil neredeyse 70 net falan istiyor.

Evet. 73-74..

• OKS'ye
    29 gün,
    17 saat,
    23 dakika,
    2 saniye kaldı
  • valla hocam yorumları okumadım ama sana şunu söyleyeyim ben geçen sene oksye girdim sınavdan 1 ay önce 80-85 net civarındaydım sınava doğru 87-90 yaptım. Tabii sana bağlı bu 10 net bile arttırabilirsin ama bu zor bir iş cidden. Pat diye artmıyor netlerin. Hatta çalışırsın bi fark görmezsin belirgin olarak zaman alır netlere yansıması. Ama motivasyonunu kaybetme. Senin durumunda biri biraz daha konu çalışmalı konu eksiğim yuok diyosan o zaman full testlere gömcen kesinlikle pcyi kapatcan ben kendimden örnek veriyim geçen sene ne pc ne tv ne telefon hiç bişiyi kullanmadım. hatta eve sokmadım pc ve tvyi. sürekli test çözdüm ev-dersane-okul . ama inan şuan iyi ki çalışmışım diyorum. ve o sınavdan çıktğın an o kadar mükemmel hissediyosunki (sınavın iyi geçtiyse tabii) öyle bir duyguyu heralde bi daha össde yaşarım. hele oksden sonraki yaz tatili bomba gibi geçti full pc acısını çıkardım

• bu arada şunu da söyleyim 2007 oks birincisi fatih özkan yakın arkadaşım hatta 1.sınıftan beri aynı sınıftydık ve çocuk geçen sene inanılmaz çalışıyodu derslerde test çözüydu psikopatın tekiydi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ademsx1

bu arada şunu da söyleyim 2007 oks birincisi fatih özkan yakın arkadaşım hatta 1.sınıftan beri aynı sınıftydık ve çocuk geçen sene inanılmaz çalışıyodu derslerde test çözüydu psikopatın tekiydi

İnanır mısın bende derslerde test çözüyorum..

2008 OKS birincisi mi oalcam ne

Ama sadece okulda , derste çözüyorum !.. !..

• quote:

quote:

bu arada şunu da söyleyim 2007 oks birincisi fatih özkan yakın arkadaşım hatta 1.sınıftan beri aynı sınıftydık ve çocuk geçen sene inanılmaz çalışıyodu derslerde test çözüydu psikopatın tekiydi

hocam kaldır pcyi gel eve yemek ye aralıklarla yatana kadar test çöz

• quote:

quote:

quote:

Abi sen bana asılıyor musun ?
    gel eve falan ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Abi sen bana asılıyor musun ?
    gel eve falan ?

anlayışına ben.... yani eve git anlamında dedim

• aralıklar , yatmak falan.. yani neyse,,,

Konu bütün yorumlara açıktır.. Ben kaçmak zorundaym..

7 dakika son İNŞALLAH ! ders çalısacamm

test çözmek istemiorum neye calıssam ? önersii olan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RunOrDie... -- 9 Mayıs 2008; 18:22:46 >
  • Neyse, artıkın madem hiçkimse konu önermiyor , kendi çaremize bakarız bizde..

=/
  • İyi günler arkadaşlar hepinize , Şimdi annem gelir..
    Ders çalısırken görsün demi
    Görüşmek üzere.. Seviyle kalın.. Bol netli günler !!...

Aboww bi sn hafta içi Trt2 de OKS ile iligili program vardı saatini bilen var mı??.
    Son 1-2 dakika içerisinde cevabı okuyabilirm..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.