Şimdi Ara

EGREAT M34A ve harici E-SATA hdd

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

egreat m34a ile beraber kullanacağım harici e-sata çıkışlı 1TB bir hdd arıyorum. sahibinden.com sitesinden ilgili kabloyuda aldım. ama hdd seçiminde faka bastım. rpm, ön bellek, dönüş hızı ...vs falan kafam karıştı. Araştırmalarım sonucu piyasada verbatim, WD, seagate ve XS markalarında böyle ürünler oldğunu gördüm. Tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşların önerilerini bekliyorum. saygılarımla......

• ya sata disk al

m34 topiğine yazdığım kablo ile usb yapıp pcne bağla ya da markalı esatalar değil de kutu ve disk al böylece m34 uyumluluğunu garanti etmiş olursun

1 tb western digital wd10eads
    1 tb segate ST31000520AS

ikisi de 90 dolar +k.d.v. civarlarında seni üzmes diskler

kutu olarak aternatfiler var mesela

THERMALTAK E-SATA & USB 3,5"SATA Fan Soğutucu Disk Kutusuu (N00012USE)

50 dolar + k.d.v. gibi

bir de şu var daha klas duruyor deri kaplama v.s.

AKASA 3.5" SATA diskler için USB/ESATA çıkışlı siyah deri kaplı HDD kutusu (AK-IC010-BK)

bu da aynı fiyat

bunu sakgoz79 kullanıyor sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 3 Aralık 2009; 13:03:34 >

• evet sadays ustanın dedıgı gıbılttakı derı kaplı hdd kutusunu ben kulanıyorum son dereceşık ve kullanışlı bana tavsıye edende sadays üstatdır kendısıne brdan brkez daha tesekkuru borc bılırım bugune kadar bana yaptıgı yardımlardan dolayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

evet sadays ustanın dedıgı gıbılttakı derı kaplı hdd kutusunu ben kulanıyorum son dereceşık ve kullanışlı bana tavsıye edende sadays üstatdır kendısıne brdan brkez daha tesekkuru borc bılırım bugune kadar bana yaptıgı yardımlardan dolayı

sayın sakgoz79; sahibinden.com dan kabloyu aldığım kişi sizmisiniz yoksa ?

o zaman hızlı gönderiniz için buradan teşekkür edeyim :)

m34 topiğinde sorduğum soruyu buradan size ve sayın sadays'ada sorayım bari;

diyelimki harici e-sata hdd aldım. yapacağım işlem kablonun bir ucunu m34'e diğerini ise harici hdd nin e-sata çıkışına bağlamakmıdır. çünkü m34 topiğinde sayın ocen76 "NMT kurulum sihirbazı ile EXT3 format attım ve ilgili NMT servislerini yükledim" gibi birşey yazmış. bunu yapmak gereklimidir.

• web servisleri ve torrent veya skin desteği v.b. için esata yahut sata diski nmt yazılımı ile kurulum menüsünden formatlayarak ext3 olarak sonra nmt yazılımını kurmak gerekir

film izlemek için gerekmez ancak takılmaların çoğunun ntfs ve usb kaynaklı olduğu düşünüldüğünde ext3 formatlamayı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

ya sata disk al

m34 topiğine yazdığım kablo ile usb yapıp pcne bağla ya da markalı esatalar değil de kutu ve disk al böylece m34 uyumluluğunu garanti etmiş olursun

1 tb segate ST31000520AS

50 dolar + k.d.v. gibi

AKASA 3.5" SATA diskler için USB/ESATA çıkışlı siyah deri kaplı HDD kutusu (AK-IC010-BK)

bu da aynı fiyat

sayın sadays ayrıntılı ve aydınlatıcı cevabınız için teşekkür ederim. inanın bazen siz ve sizin gibi burada forumdaşları değerli yorumlarıyla aydınlatan arkadaşların üniversiteyi nerede okuduğunuzu merak ediyorum :))) gerçekten "bilgiye saygı duymamak elde değil"

şimdi yukarıda anlattıklarınızı yapabilirmiyim bilmiyorum. dediğiniz hardiski ve kutuyu aldım diyelim. bu ikisini birleştirme nasıl olacak becerebilecekmiyim bilmiyorum. o nedenle harici istedim. "tak-çalıştı" olsun diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: eztech

quote:

evet sadays ustanın dedıgı gıbılttakı derı kaplı hdd kutusunu ben kulanıyorum son dereceşık ve kullanışlı bana tavsıye edende sadays üstatdır kendısıne brdan brkez daha tesekkuru borc bılırım bugune kadar bana yaptıgı yardımlardan dolayı

diyelimki harici e-sata hdd aldım. yapacağım işlem kablonun bir ucunu m34'e diğerini ise harici hdd nin e-sata çıkışına bağlamakmıdır. çünkü m34 topiğinde sayın ocen76 "NMT kurulum sihirbazı ile EXT3 format attım ve ilgili NMT servislerini yükledim" gibi birşey yazmış. bunu yapmak gereklimidir.

sayın eztech evet o kabloyu sıze gonderen benım:) ben tesekkur ederım ne demek ama ınanın o kablodan bende kullanıyorum kabloyu almadan once dırek m34a ya gırecegını dusunuyodum meger bu kablo uzerındede ufak bır traslama yapmak ıcap edıyomus benım ıcınde suprız oldu

• benim sata diskim var ve bugüne kadar kullanmayı düşünmüyordum.

m34 kutusundan çıkan kablo ile kullanabilir miyim?
  • quote:

quote:

quote:

sayın eztech evet o kabloyu sıze gonderen benım:) ben tesekkur ederım ne demek ama ınanın o kablodan bende kullanıyorum kabloyu almadan once dırek m34a ya gırecegını dusunuyodum meger bu kablo uzerındede ufak bır traslama yapmak ıcap edıyomus benım ıcınde suprız oldu

neyse bi tane e-sata hdd alayımda sonra tekrar size danışırım nasıl bir işlem yapmam gerektiğini. umarım karmaşık bir işlem değildir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sadays

ya sata disk al

1 tb segate ST31000520AS

50 dolar + k.d.v. gibi

bu da aynı fiyat

sayın sadays ayrıntılı ve aydınlatıcı cevabınız için teşekkür ederim. inanın bazen siz ve sizin gibi burada forumdaşları değerli yorumlarıyla aydınlatan arkadaşların üniversiteyi nerede okuduğunuzu merak ediyorum :))) gerçekten "bilgiye saygı duymamak elde değil"

şimdi yukarıda anlattıklarınızı yapabilirmiyim bilmiyorum. dediğiniz hardiski ve kutuyu aldım diyelim. bu ikisini birleştirme nasıl olacak becerebilecekmiyim bilmiyorum. o nedenle harici istedim. "tak-çalıştı" olsun diye.

ankarada okudum hacettepede ama alakasız bölüm kamu yönetimi

• quote:

Orijinalden alıntı: Proxy1

benim sata diskim var ve bugüne kadar kullanmayı düşünmüyordum.

m34 kutusundan çıkan kablo ile kullanabilir miyim?

evet kullanırsın gerçi uyumluluk listesinde yoksa sorun olabilir ama düşük ihtimal
  • disk tipi :3,5" harici
    kapasite :1 TB
    dönüş hızı :7200 rpm
    ön bellek :32 MB

arkadaşlar bu özellikleri taşıyan sadece iki ürün var. linkler aşağıda.arasında seçim yapacağım. fikirlerinizi bekliyorum.

http://www.teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=DN.08.30554

http://www.casper-shop.com/?urun-detay_58_Casper_1_TB_3_5_Tasinabilir_Disk.html

• evet bir maceranın daha sonu

nihayet aldım hdd'mi

aldığım ürün şu

http://www.seagate.com/www/en-us/products/external/blackarmor/blackarmor_ws_110/
  • güle güle kullan

benim sata disk "uyumsuz" çıktı.
    nmt uygulamaları bir dahaki sefere artık
  • quote:

evet bir maceranın daha sonu

nihayet aldım hdd'mi

aldığım ürün şu

http://www.seagate.com/www/en-us/products/external/blackarmor/blackarmor_ws_110/

sevgili dostum hdd en hayırlı olsun nerden aldın kaça aldın.
    memnunmusun m34a ya uydumu.bilgi bekliyoruz.verdiğin linkte 2 tb modeli var yani 2 tb mı aldın.
    ayrıca senin mkvlerin emrine amade labtopla bağlantı sağladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: aziz0571

quote:

evet bir maceranın daha sonu

nihayet aldım hdd'mi

aldığım ürün şu

sevgili dostum hdd en hayırlı olsun nerden aldın kaça aldın.
    memnunmusun m34a ya uydumu.bilgi bekliyoruz.verdiğin linkte 2 tb modeli var yani 2 tb mı aldın.
    ayrıca senin mkvlerin emrine amade labtopla bağlantı sağladım.

dostum bu ürün seagate'in yeni ürünü imiş.
    1 TB lığinı aldım.
    vatan bilgisayardan 226 TL ye aldım.
    telefon açtım stokta 3 tane var dedi.
    gittiğimde sonuncuyu ben aldım.
    diğer M34 topiğinde neler yaptığımı anlattım.
    m34 ile uyumlu.
    nmt yükleyip ext3 formatlayınca cihaz resmen kükredi yahu...

• Merhaba Arkadaslar,

Ben de bugun SAMSUNG (HX-DE015EB/A62) E-sata alarak denedim. Bu harddiski cihaz taniyor. Daha once forumlarda hicbiryerde calisip calismadigi (popcornhour a-110 sitesi dahil) yazilmadigi icin baya tereddut etmistim. Zira 1b seagate e-sata ile bu disk arasinda 20 lira oynadigindan gonlum bu diskten yanaydi. Sonucta basariyla formatlayip, uygulamalari kurdum. Arastirip bulamayanlara bilgi olsun diye ekliyorum. Testlerini henuz yapiyorum, biraz isiniyor gibi, fakat en guzel ozelligi cihazi kapattiginizda (egreat i ) harddisk te kendiliginden kapaniyor porttan sinyal gelmeyince. Olumsuz bir durumla karsilasirsam yazarim.

Selamlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.