Şimdi Ara

Ekim ayında denize girilirmi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
71.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglarus -- 30 Eylül 2013; 16:45:06 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Ekim Ayında Denize Girilir mi?

Ekim ayı, yaz sezonunun sona erdiği ve kış aylarına geçişin başladığı bir dönemdir. Pek çok kişi Ekim ayında denize girip giremeyeceğini merak etmektedir.

Ekim Ayında Denize Girilebilecek Yerler

Ekim ayında Türkiye'de denize girilebilecek birçok yer bulunmaktadır. Bunlar arasında en popülerleri şunlardır:

• Antalya: Ekim ayında Antalya'nın deniz suyu sıcaklığı ortalama 24 derecedir ve yüzmek için oldukça uygundur.
    • Kıbrıs: Kıbrıs'ta Ekim ayında deniz suyu sıcaklığı Antalya'ya benzer şekilde 24 derecedir ve yüzme için ideal koşullar sunar.
    • İzmir: İzmir'in Çeşme ve Foça gibi ilçelerinde Ekim ayında deniz suyu sıcaklığı ortalama 22 derecedir ve serin sulara dayanıklıysanız yüzmek mümkündür.

Ekim Ayında Denize Girmenin Riskleri

Ekim ayında denize girmek bazı riskler taşır. Bunlar şunlardır:

• Soğuk Algınlığı ve Grip: Ekim ayında deniz suyu sıcaklığı yaz aylarına göre daha soğuktur ve uzun süre suda kalmak soğuk algınlığı veya grip olma riskini artırabilir.
    • Hipotermi: Vücut ısısı aşırı soğuğa maruz kaldığında hipotermi meydana gelebilir. Ekim ayında denize girerken hipotermi riskine karşı dikkatli olmalısın.

Ekim Ayında Denize Girerken Alınması Gereken Önlemler

Ekim ayında denize girmeyi planlıyorsan şu önlemleri almalısın:

• Kısa Süre Yüzün: Ekim ayında denize girerken uzun süre suda kalmaktan kaçınmalısın.
    • Sıcak Tut: Yüzmeden önce ve sonra sıcak tutan giysiler giymelisin.
    • Rüzgardan Korun: Rüzgar vücut ısısını hızla düşürebilir. Yüzmeden önce rüzgardan korunacak bir yer bulmalısın.
    • Bol Sıvı Tüket: Deniz suyu vücudunu susuz bırakabilir. Bu nedenle yüzerken ve sonrasında bol sıvı tüketmelisin.

Sonuç

Ekim ayında Türkiye'nin bazı bölgelerinde denize girmek mümkündür. Ancak Ekim ayında denize girerken soğuk algınlığı, grip ve hipotermi risklerine karşı dikkatli olmalı ve gerekli önlemleri almalısın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Kasım ayında bodrumda denize girmiştim, giren pek çok kişide vardı. Gittiğin yer ile alakası olduğunu düşünüyorum ve mevsimlere göre havanın nasıl olduğuyla ilgili birazda.

Kuşadasını yüksek sezonda dahi tercih etmezdim. benim için başarısız bir yer.
  • Teşkkür ederim. Böyle sizin gibi ekim-kasım gibi sonbahar aylarında yazlık kısımlara tatile gitmiş insanların tecrübelerine ihtiyacım var.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglarus -- 26 Eylül 2013; 19:39:39 >
  • Deniz suyu sıcaklıklarına bakabilirsiniz. Ben de ekim ayında denize girilebilir diyenlerdenim.
  • iyi geceler
    Tecrübe ile sabit Alanya'da ve güney sahillerinde büyük bir keyifle denize girebilirsiniz. Kıbrıs dahada güneyde ve tadından yenmez.özellikle Ekim ayının ilk yarısı muhteşemdir. yeterki olağanüstü hava şartları fırtına yağmur olmasın. benim yerimede yüzün Ekim ayının tadını çıkartın.
  • Deneyip görmek lazım ancak girebileceğinizi düşünüyorum.
  • ege tarafını tavsiye etmem su o dönemlerde baya sağuk olur antalya kemeri düşünürsen yardımcı olabilirim ;)
  • eylul ortası egedeydık buz gıbıydı ama antalyada ekimde denize girilir arkadaslrımdan bayramda antalyaya gıdıcek olanlar cok.
  • Arkadaşlar şehirde gezmek adına Didim yada Kuşadası'ndan hangisini tavsiye edersiniz? Gece klüplerinden bahsetmiyorum alkollü ortamlara girmeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglarus -- 29 Eylül 2013; 19:01:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglarus

Arkadaşlar ekim ayının ortasında (kurban bayramı tatilinde) havanın sıcak - denizin sıcak olduğu bir yer varmı Türkiyede ? Denizi soğuk olsada havası sıcak olan biryer varmı ? Nereleri tavsiye edersiniz. Ege bölegsi tarafında olursa daha iyi olur.

Örneğin Kuşadası'na tatile gidilirmi ?

Türkiyenin Güneyinde Aralık ayında dahi denize gireni gördüm...

Geçen sene 22 Aralıkta Antalyada idim. Konyaaltında ruslar denize giriyordu.

Ayrıca egede de örneğin bodrumda plajlar girintili çıkıntılı olduğu için yaz aylarında kuzeye bakanlar sert rüzgar ve akıntıya maruz kalır ve tammuz haziranda denize girmek imkansızdı.

Ama son bahar aylarında ruzgar tersine döndüğünden rüzgarda akıntıda kesilir ve havalar iyi yağış yoksa deniz suyu sıcak olur.

Ben Haziranda bodrumdayken dondum resmen suyun içinde. Ama geçen hafta arakdaşım oradaydı su muhteşemdi diyor.

• alanya incekum ve kemer phaselis (büyük plaj/kumlu ve sığ olan)
  • Arkadaşlar akdeniz kısmına uzak olduğumuz için gidemeyeceğiz. Şuan uygun fiyata bulduğum yerler Kuşadası ve Didim. Bu ikisi arasında bir tavsiye istemek zorundayım. Denize girmeyi pek düşünmüyoruz. Çok kısa bir süre denize girilecek.

Gerçi ben şuan Kuşadasını tercih ettim. Efes antik kenti ve Şirince köyüne yakınlığından dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglarus -- 30 Eylül 2013; 16:39:32 >
  • Kemerdeyim. Bugun hava biraz bozdu ama hava yine de iyi. 15'ine kadar rahat rahat denize girilor.

Tatilim olimpos ve ka$ seklinde drvam edecek. Oralara gidince yine mesaj yazarim.

Eylul sonu ekim basi akdeniz icin ideal donem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 ekimde hava felaket bozdu. Firtina,yagmur ve soguk var. Tatili yarida kestim dondum. Bayramda duzelecek diyorlar. Ekimin ilk haftasi ankarada kombi actik. Bence daha da duzelmez

• Geçen senelerde ekim ayında marmariste denize soğuk sebebiyle girememiştim. Hoş ben yazın ortasında da denize yavaş yavaş girerim. Soğuğa dayanıklılığım çok azdır.
  • Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim. Bu konuyu bulup soracağım sorumu. 3-5 gün içinde İstanbul'da denize girmeyi düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz? Kilyos'taki plaj açık olur mu? Deniz çok soğuk olur mu?
  • Bodrum ekim ayi icin riskli o zaman hava acisindan turgutreis tarafi

• Konuyu hortlatmak istemezdim ama soru aynı. 4 ekim sonrası Türkiye de en sıcak deniz suyu neredr olur? Antalya ise Antalya nın neresi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.