Şimdi Ara

EKIPMAN ÖNERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Motor serüvenine başlamış bulunmaktayım.En kısa zamanda motor alacağım öncesinde ekipmanları toplamam gerekiyor. 2500TL bütçe ekipmanlara ayırdım kalitesinin iyi olmasını istiyorum sizce Mont ve Kask olarak ne almalıyım?

• Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Çok araştırma yapılması gereken bir konu. Ben mont olarak dainese almıştım ama şuan fiyatlar aşırı pahalı.
    En güzeli gidip motosiklet ekipmanları satan bir mağazada denemen. Alırken dikkat etmen gereken konu, motoru yazınmı yoksa, 4 mevsimmi kullanacağın. Ben Antalya da yaşıyorum, sadece yazları kullanıyorum. O yüzden gidip yazlık aldım. 4 mevsim montlar her ne kadar yazlık oluyor olabilsede, sıcak yerlerde adamı kanser edebiliyor. O yüzden air frame aldım.

Kask olarak mt aldım. Memnunum, etrafımda mt alıpta sıkıntı yaşayan görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: III I II III I I

Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Çok araştırma yapılması gereken bir konu. Ben mont olarak dainese almıştım ama şuan fiyatlar aşırı pahalı.
    En güzeli gidip motosiklet ekipmanları satan bir mağazada denemen. Alırken dikkat etmen gereken konu, motoru yazınmı yoksa, 4 mevsimmi kullanacağın. Ben Antalya da yaşıyorum, sadece yazları kullanıyorum. O yüzden gidip yazlık aldım. 4 mevsim montlar her ne kadar yazlık oluyor olabilsede, sıcak yerlerde adamı kanser edebiliyor. O yüzden air frame aldım.

Kask olarak mt aldım. Memnunum, etrafımda mt alıpta sıkıntı yaşayan görmedim.
    Öncelikle teşekkürler hocam.Aynen öyle montlar aşırı pahalı.İstanbuldayım kış bir var bir yok gibi ama 4 mevsim kullanacağım sonuçta evet.Fakat hangi marka hangi model tercih edeceğim hiçbir fikrim yok.Kask olarak mt nin hangi modelini aldınız?

• MrStilinski M kullanıcısına yanıt
    Kask olarak
    motoruma.com
    MT Kask Thunder 3 Pitlane C5 Kapalı Motosiklet Kaskı Mat Siyah Kırmızı
    https://www.motoruma.com/mt-kask-thunder-3-pitlane-c5-kapali-motosiklet-kaski-mat-siyah-kirmizi

• III I II III I I kullanıcısına yanıt
    Scorpion ex 390 ile aynı fiyat neredeyse hangisi daha iyidir acaba? Mont olarak hangi markaya bakacağımı bilemiyorum poff
  • Ben de motor ile ilk haftamı doldurdum ama geçen ay almaya başlamıştım ekipman.
    Sarı site'de çok temiz ve uygun fiyata mont ve kask bulabiliyorsun.
    Normalde alacağımdan daha üst model bir kask ve mont alabildim.

Mont olarak eğer çok üşüyen biri değilsen 4 mevsim mont'la yazı çıkaramazsın, ben ölüyorum, mont bir haftada kuru temizlemelik oldu.

Edit:Ben kask olarak ls2 vector vantage aldım, 700tl üzerinde sadece scooter bagajında sakladığı için bir ufak çizik var, iç pad'ler tertemiz sıfır. Scooter kullanmış adam, kask komik durdu diye satıyordu.
    Mont olarak revit excalibur aldım 1000tl, bu da hiç aşınma yaşamamış, adam bir uzun yol yapmış sonra motoru satınca boşa çıkmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trkrap -- 29 Temmuz 2020; 9:53:4 >
  • trkrap kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah.
    Dün Motoplus'a gittim sağolsunlar çok yardımcı oldular.Kask olarak Caberg drift tour mont olarak venomu önerdiler kafama yattı aslında.Nakite ödemeye indirim,kaskta da indirim olduğunu belirttiler ortalama 2800 falan tutuyor tüm ekipmanlar sarı siteyi kontrol edeceğim teşekkürler kral tekerine taş değmesin <3
  • kupon satış bölümünden 2. el fiyatına sıfır ekipman toplayabilirsiniz. Adam temiz kullanmış diye sıfırından 100 200tl az fiyat koyuyor 5-10liraya alacağın kupon ile o fiyata geliyor zaten.
  • 2006 dan beri çok çeşitli motorlarım oldu hepsi ikinci eldi fakat kasklarım herzaman sıfır oldu. üzerinde iz olmayabilir ama bu darbe almadığının garantisini veremez. vücudunuzun en önemli kısmını korurken biraz özen göstermek gerekli.

mont, eldiven, bot gibi ekipmanları facebook gruplarından da bakabilirsiniz. hatta bir grubun moderatörlüğünü yapıyorum çok temiz ekipmanlar düşüyor bazen.

kask bedeninizi ve istediğiniz markayı mağazada belirleyip, internetten indirimlerle taksitli olarak alabilirsiniz.

bayram öncesi "shark evo es yari" model kaskı almak için devamlı bakım yaptırdığım servise gittim. işte bunca zamandır tanıyoruz vs diyerek nakitte 2300 tl ye, taksit istersem 2400 civarına bırakabileceğini söyledi. internetten indirim kuponu falan kullanıp 2100 tl ye 9 taksit yaptırdım.
  • selamlar,

ben ilk kez motor almaya niyetlendim. piyasaya önce fiddle III ile bakındım ancak fiyatları ve yapacağım ek masraflarla ve boyutunun bir süre sonra yetersiz kalacağı düşüncesiyle, PCX 125 & NMAX 125 arasında kaldım. ikisinin de iyi olduğu konular var. çokça karşılaştırma videosu da izledim ancak kullananların önerilerini de dikkate almak isterim.

PCX mi NMAX mı ? maximum 35bin kim civarı bakıyorum, piyasası 16-18 arasında.

artıları eksileri nedir, yeni başlayacaklara tavsiyeniz nedir ?

Ek olarak satın alım ve sonrasındaki masraflar neler oluyor ?

Bir de ekipman için toplamda 2500 TL kadar bütçe ayırmayı düşünüyorum. Kask, eldiven, 4 mevsim mont neler uygundur? ( Istanbulda yasıyorum.Yeni yılla beraber beykoz civarında oturacağım işim altunizade de olacak )

Önerilerinizi bekliyorum üstadlar.

teşekkürler.
  • gadulak31 G kullanıcısına yanıt
    Mont olarak durt tercih ettim.Durt k2 modeli 1100 falandı 1800e fırladı bir günde.Kask için caberg drift tour düşünebilirsin motoplus'da %50 indirim var 1300tlye falan geliyor acayip kaliteli ve güzel özellikleri var.Dizlik ve eldiveni her türlü halledersin bir şekilde ama kask olarak dediğimi düşün tamamiyle f/p
  • 2500 TL ekipman için 2020 Ağustos ayı için çok çok düşük bir rakam. Bu fiyata alacağınız ekipmanlardan randıman alamazsınız. Muhtemelen tüm ekipman bileşenleri de toplamayı planlamıyorsunuz bu fiyata. Pantolon, bot, eldiven giymeyen tiplerden olmayın.
  • LS2 FF320 kask 800 TL / nakit
    Venom 4 Mevsim Mont + Five marka eldiven 1300 TL / nakit

Bot, pantolon, disk kilidi henüz almadım. Motor alınca bunları da temin edeceğim. Öneri varsa alabilirim.
  • yılların motorcusu olarak tavsiyem, motorunuz için en pahalı yatırımınız lastiklere ,kendiniz içinse ekipmanlara olsun.

orta segmentte ls2 kraldır.ls370 çok iyidir.

montlarda olay tamamen zevk işi,yazları ince fileli olanlar idealdir ama kış için ne yapın edin korumalı deri mont alın.ömürlük montunuz olur,yağışlarda ve soğuklarda sıkıntı yaşamassınız.

pantolonlarda ise en iyi tercih tech90 modellerdir.korumalı ve dayanıklı,günlük kullanımada çok uygun bir pantolondur.

botlarda ise yds yi tek geçerim.su geçirmez,soğuk iletmez,hiçbir şekilde kaymaz uzun ömürlü botlar bunlar ve günlük kullanımada uygun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.