Şimdi Ara

Ekran kartı fırınlama sonrası fırın kötü kokuyor :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar. Elimdeki bozuk olan 8800gt ekran kartını fırınladım (200 derece 10 dakika). Neyse... Ekran kartını aldıktan sonra fırının içinde kötü bir koku aldım. Sonra baktım ki bir tane kondansatör ve bazı plastik parçalar çıkmış. Tabi hemen topladım fırının içini bir güzel sildim. Ve ekran kartının üstündeki bir kondansatör eğrilmiş. Ama alt tarafı üst tarafından çıkmış. Yani tam çıkmamış ama alttaki plastik yerinden hafif kaymış. Demem o ki şimdi bu durum tehlike teşkil eder mi? Fırında bişey pişirdiğimizde zehirlenir miyiz? :D

Not: Gerçekten ciddi ciddi soruyorum. Ve bunu dememin sebebi şu. Kondansatörlerin içinde bir sıvı varmış galiba (tam bilmiyorum). Bu buharlaşmış mıdır acaba? Ve zararlı mıdır? Nasıl temizlerim? Bunları sormak için açtım bu konuyu. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Kart çalışıyor mu?
  • Annenin en büyük silahı olan oklavayı yemeye hak kazandın.
  • O falso alan terligi yeme dikkat et hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: The-Undertaker

O falso alan terligi yeme dikkat et hocam :)
    kondansatörün o içini bir açıp koklasanız hayattan bezersiniz Kondansatörler 240c kadar dayanır fakat sıkıtnı varsa değiştirin kendiniz
  • pekbiumursanmaz kullanıcısına yanıt
    Demek istediğim fırında bir şey pişirsek zehirlenir miyiz? Onu soruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taha1967

ahah
    O konuda bir şey diyemeyeceğim fakat lehimi koklamak bile sağlık sorunlarına yol açarken kondansatör fırnda sıkıntı çıkardıysa kesin zararı vardır.
    İyi bir dezenfekte şart dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: pekbiumursanmaz

quote:

ahah
    O konuda bir şey diyemeyeceğim fakat lehimi koklamak bile sağlık sorunlarına yol açarken kondansatör fırnda sıkıntı çıkardıysa kesin zararı vardır.

Alıntıları Göster
    220 derecede 3-5 dk yeterli oluyor 10 dk nedir yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: pekbiumursanmaz

quote:

ahah

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: tns1

Alıntıları Göster
    Kartı yakmışsınız hocam 10 dk börek pişerdi en fazla 3 dk tutmanız lazımdı 180-200'e kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkprince

Kartı yakmışsınız hocam 10 dk börek pişerdi en fazla 3 dk tutmanız lazımdı 180-200'e kadar.

Alıntıları Göster
    Kartı yakmışsınız hocam 10 dk börek pişerdi en fazla 3 dk tutmanız lazımdı 180-200'e kadar. kartın lehimi inş kurşunsuz lehimdir yoksa fırını iyice silmeden dezenfekte etmeden sakın bişey pişirmeyin allah korusun kansere yakalanma riski bile var.
  • Bari yanına hamsi,çupra,alabalık yanına soğan,patates falan doğrasaydın ne güzel öğünlük yemeğini de çıkarmış olurdun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuboRq

Annenin en büyük silahı olan oklavayı yemeye hak kazandın.

• Kartın pcb'si renk değişti ise üzerindeki plastik vb yanmıştır. Kondansatörlerdr sorun yoktur büyük ihtimal. Lehim yerleri biraz oynamış anlattigin kadarı ile.
  • 150 derecede 3-5 dk tutcaktın en fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 12 Eylül 2015; 8:22:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

150 derecede 3-5 dk tutcaktın en fazla
    soğutucuyu ve diğer plastik parçaları çıkarman gerekiyordu
  • turkprince kullanıcısına yanıt
    Fırını sildim ama nasıl dezenfekte edeceğim acaba söyler misiniz?
  • turkprince kullanıcısına yanıt
    Ve bir de kurşun 327 dercede eriyor benim bildiğim. Kartı fırına koymadan önce altını alüminyum ile kapladım. Sonradan farkettim kondansatorun çıkmış olduğunu. Hemen fırını suyla temizledim. Benim dediğim kondansatorun içinde bir sıvı varmış sanırım o erimiş olabilir mi?
  • tns1 kullanıcısına yanıt
    Bu yöntemi ekrana çizgi çizgi görüntü veren kartlarda yapıyorlardı. Bendeki kart görüntü vermiyordu. Ben de biraz aşırıya kaçtım galiba
  • Normalde bu işlem bilgisayarcilarda sicak hava ufleyen bir alet ve pasta ile.yapiliyor. gecen benim kart sa cortlayinca mecbur yaptik. 350 derece hava ile pasta bildiğin fokurdadi 2-3dk
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.