Şimdi Ara

Ekran kartı fiyatı mümkün mü ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ilçemdeki bilgisayarcı Ati marka 256 bit ddr5 2 gb sıfır ekran kartının 250 TL olduğunu söylüyor, bu işte bi gariplik var mı sizce ekran kartlarının da çakması filan oluyor mu ?

• Marka ve model nedir? Ya da link ver ki bir yorum yapabilelim. Sarı çizmeli mehmet ağa şu anda.
  • Kendi mi satıyor yoksa söylüyor mu.

2GB 4870/4890 olmasın sakın. Elinde kalmıştır sıfırdır falan yani.

Sen modelini öğren bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boosver

Arkadaşlar ilçemdeki bilgisayarcı Ati marka 256 bit ddr5 2 gb sıfır ekran kartının 250 TL olduğunu söylüyor, bu işte bi gariplik var mı sizce ekran kartlarının da çakması filan oluyor mu ?

verdiğin özellikte ki ekran kartı hd 4870'e çok yakın gibi geldi...üstelik sıfırı 250 lira....tam tutuyor....ama bence hd 4870 artık pek tercih edilmemeli ...hd 6770 gibi kartlar hem daha güncel hem güç tüketmeyen hemde yeni nesil kartlar bu nedenle eğer ekran kartını alırken benim gibi şekline bakanlardan değilsen artık hd 4000 serisinden uzak dur....çok ısınır çok güç tüketir(performansına nazaran)...
  • Geçen vatan bilgisayar, powercolor marka ddr5 ramli 4850 (256 bit ama 1 gb vram)satıyordu 200TL civarı bir fiyatla...
    Mağazalarında var gözüküyor halen...
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kartı/powercolor-ax4850-1gbd5-hv3-hd4850-gddr5-1gb-256bit-ati-radeon-dx101-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=60429
    Çinli firmalar var eski GPUları alıp üstüne devre basıp satan öyle bir şeydir o kartta; ama çin malı devre bileşenlerinin ne olduğu belli değil, HD6850 almakta fayda var 270-300TL arası sıfır bulunabiliyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler, markasını ve modelini tam olarak öğrenebilirsem yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeytinbey

Geçen vatan bilgisayar, powercolor marka ddr5 ramli 4850 (256 bit ama 1 gb vram)satıyordu 200TL civarı bir fiyatla...
    Mağazalarında var gözüküyor halen...
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kartı/powercolor-ax4850-1gbd5-hv3-hd4850-gddr5-1gb-256bit-ati-radeon-dx101-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=60429
    Çinli firmalar var eski GPUları alıp üstüne devre basıp satan öyle bir şeydir o kartta; ama çin malı devre bileşenlerinin ne olduğu belli değil, HD6850 almakta fayda var 270-300TL arası sıfır bulunabiliyor...

powercolor ın dandik bir firma olduğunu mu ima ettiniz yoksa ben mi yanlış anladım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• re:mehmet52
    Takip ediyorsanız bilirsiniz AMD HD4850'yi 1gb 256 bit DDR3 olarak çıkarmıştı. HD 4870 ise 256 bit DDR5 olarak piyasaya sürüldü. Ama bu kart 4850 GPUsu 4870de kullanılan ddr5 rami kullanıyor markasıda Powercolor, başka bir şey ima ettiğim yoktur, bunun gibi şeylerin yapılabildiğine dair örnek göstermek amaçlı linki verdim; ama şahsi kanaatim AMD'nin ayrıcalıklı iş ortakları kart üreticileri arasında (çıkardığı kartlara bakarak) en dandiği olduğunu düşünüyorum... Ama bu fason kart üreten çinli firmalarla powercolor'u aynı kefeye koyduğum anlamına gelmesin...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeytinbey

re:mehmet52
    Takip ediyorsanız bilirsiniz AMD HD4850'yi 1gb 256 bit DDR3 olarak çıkarmıştı. HD 4870 ise 256 bit DDR5 olarak piyasaya sürüldü. Ama bu kart 4850 GPUsu 4870de kullanılan ddr5 rami kullanıyor markasıda Powercolor, başka bir şey ima ettiğim yoktur, bunun gibi şeylerin yapılabildiğine dair örnek göstermek amaçlı linki verdim; ama şahsi kanaatim AMD'nin ayrıcalıklı iş ortakları kart üreticileri arasında (çıkardığı kartlara bakarak) en dandiği olduğunu düşünüyorum... Ama bu fason kart üreten çinli firmalarla powercolor'u aynı kefeye koyduğum anlamına gelmesin...

anladım.bende powercolor kullanmadan önce dandik zannediyordum ama hakkını yemişim firmanın.soğutması ve overclock kapasitesi gayet iyi imzamda yazan kartın.

Çin malı firma demişken sapphire de çinli bir firmadır.powercolor da asus,msi gibi tayvanlı firmadır.ek bilgi olarak söyleyeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.