Şimdi Ara

Ekran Kartı MADURU [ YARDIM - Öneri ve GÖRÜŞLERİNİZİ bekliyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

* Benim ANA KART DDR2 Alıcağım EKRAN KARTI DDR3 Olursa..BUNU DESTEKLER Mİ ? Yada Herhangi bir Sorun olur mu ?

PSU=400 W

bilgisayar:
    Bilgisayar Türü ACPI Çok işlemcili Bilgisayar
    İşletim sistemi Microsoft Windows XP Professional
    OS Servis Paketi Service Pack 3
    Internet Explorer 7.0.5730.13 (IE 7.0)
    DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Bilgisayar Adı USER
    Kullanıcı Adı rahman
    Oturum Etki Alanı USER
    Tarih / Saat 2009-09-22 / 17:55

Anakart:
    CPU Türü DualCore Intel Core 2 Duo E4300, 1800 MHz (9 x 200)
    Anakart Adı MSI 945GCM5 (MS-7267 v4.0) (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
    Anakart Çipseti Intel Lakeport-G i945GC
    Sistem Belleği 3063 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
    DIMM1: Kingston 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
    DIMM3: Kingston 2G-UDIMM 2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
    BIOS Türü AMI (01/11/07)

İletişim (COM ve LPT) İletişim Bağlantı Noktası (COM1)
    İletişim (COM ve LPT) İletişim Bağlantı Noktası (COM2)
    İletişim (COM ve LPT) Yazıcı Bağlantı Noktası (LPT1)

Görüntü Birimi:
    Görüntü Bağdaştırıcısı Intel(R) 82945G Express Chipset Family (128 MB)
    3D-Hızlandırıcı Intel GMA 950
    Monitör Asus MM17D [17" LCD] (6BL8027350)
    Monitör Asus MM17D [17" LCD] (6BL8027350)

Çokluortam:
    Ses Bağdaştırıcı Realtek ALC888/1200 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Depolama :
    IDE denetleyici Intel(R) 82801G (ICH7 Family) Ultra ATA Storage Controllers - 27DF
    IDE denetleyici Intel(R) 82801GB/GR/GH (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller - 27C0
    Disk Sürücüsü MAXTOR STM3160811AS (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    Optik Sürücü TSSTcorp CD/DVDW SH-S182D (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:18x/8x, DVD-RW:18x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
    SMART Sabit Disk Durumu OK

Bölümler:
    C: (NTFS) 49999 MB (29818 MB boş)
    D: (NTFS) 49999 MB (41149 MB boş)
    E: (NTFS) 52619 MB (50928 MB boş)
    Toplam Boyut 149.0 GB (119.0 GB boş)

Giriş:
    Klavye Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
    Fare Microsoft PS/2 Bağlantı Noktası Faresi

Ağ:
    Birincil IP Adresi 192.168.2.2
    Birincil MAC Adresi 00-19-DB-73-F3-81
    Ağ Bağdaştırıcısı Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC (192.168.2.2)

Çevre Birimleri:
    Yazıcı Microsoft Office Document Image Writer
    Yazıcı Microsoft XPS Document Writer
    USB1 denetleyici Intel 82801GB ICH7 - USB Universal Host Controller [A-1]
    USB2 denetleyici Intel 82801GB ICH7 - Enhanced USB2 Controller [A-1]

DMI:
    DMI BIOS Sağlayıcısı American Megatrends Inc.
    DMI BIOS Sürümü V9.10
    DMI Sistem Üreticisi MSI
    DMI Sistem Ürün Adı MS-7267
    DMI Sistem Sürümü 4.0
    DMI Sistem Seri Numarası To Be Filled By O.E.M.
    DMI Sistem UUID 00020003-00040005-00060007-00080009
    DMI Anakart Üreticisi MSI
    DMI Anakart Ürün Adı MS-7267
    DMI Anakart Sürümü 4.0
    DMI Anakart Seri Numarası To be filled by O.E.M.
    DMI Kasa Üretiçisi To Be Filled By O.E.M.
    DMI Kasa Sürümü To Be Filled By O.E.M.
    DMI Kasa Seri Numarası To Be Filled By O.E.M.
    DMI Kasa Fiyat Etiketi To Be Filled By O.E.M.
    DMI Kasa Türü Desktop Case
    DMI Toplam / Boş Bellek Yuvaları 4 / 2

*Daha önce bi konu daha açmıştım.. Belki yeni tavsieleriniz Olur die .. ŞANSIMI deniyorumm Teşekkürler..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Anakartının desteklediği ddr serisi ile ekran kartının alakası yok. ddr1 anakarta ddr5 vga takabilirsin.

TUL VTX 3D HD4730, 512MB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X10.1, DDR5, 128 bit, 700/3600

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4801
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Anakartının desteklediği ddr serisi ile ekran kartının alakası yok. ddr1 anakarta ddr5 vga takabilirsin.

TUL VTX 3D HD4730, 512MB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X10.1, DDR5, 128 bit, 700/3600

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4801
    Powercolor 4730 alabilirsin.HB'de ucuz şu sıralar.127 liraydı galiba.Sürekli download yapıyorsan alma çünkü biraz fazla yakıyor 4870 kadar.

• Ya kim çıkardı şu ddr2 sisteme ddr3 ya da ddr5 ekran kartı sorun yapar diye, kim acaba bu sivri zeka
  • quote:

Orijinalden alıntı: yapici

Ya kim çıkardı şu ddr2 sisteme ddr3 ya da ddr5 ekran kartı sorun yapar diye, kim acaba bu sivri zeka

yok sadece olaya gülüyorum o naneyi ben uydurmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

quote:

Orijinalden alıntı: yapici

Ya kim çıkardı şu ddr2 sisteme ddr3 ya da ddr5 ekran kartı sorun yapar diye, kim acaba bu sivri zeka

yok sadece olaya gülüyorum o naneyi ben uydurmadım

Alıntıları Göster
    Bilgisayar Adı USER
    Kullanıcı Adı rahman
    Oturum Etki Alanı USER

benimde bu dikkatimi çekti kullanıcı adı rahman olunca olur abdurrahman olursa olmazmı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

Bilgisayar Adı USER
    Kullanıcı Adı rahman
    Oturum Etki Alanı USER

benimde bu dikkatimi çekti kullanıcı adı rahman olunca olur abdurrahman olursa olmazmı acaba

Alıntıları Göster
    Ekran kartı maduru olmaz, "mağduru" olur.

Ekran kartı belleği ile anakartın desteklediği belleğin birbiri ile alakası yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

Ekran kartı maduru olmaz, "mağduru" olur.

Ekran kartı belleği ile anakartın desteklediği belleğin birbiri ile alakası yoktur.

Alıntıları Göster
    peki dört çekirdekli işlemci ye tek çekirdekli ekran kartı takabilirmiyiz yoksa her çekirdek için ekran kartı almamız gerekirmi. ayrıca ortamda aldığı bir ekran kartından veya kötü niyetli satıcıdan ötürü "mağdur" olan kimse yoksa başlıkta "mağdur" u yerine bencede "madur" u şeklinde yazılmalıdır ki kimse benim gibi konuya böyle bir durum var ve yardımcı olabilirim diye zıplamasın

konunun oluşumu başlı başına ofsayt başlık zaten tamamen farklı şeyler çağrıştırıyor. Ayrıca ddr3 sistemi olanlar eğer çok isterlerse ddr2 ekran kartı da satın alıp kullanabilirler. böyle sorular gelirse diye önüne geçmek istedim

• quote:

Orijinalden alıntı: yenilik78

peki dört çekirdekli işlemci ye tek çekirdekli ekran kartı takabilirmiyiz yoksa her çekirdek için ekran kartı almamız gerekirmi. ayrıca ortamda aldığı bir ekran kartından veya kötü niyetli satıcıdan ötürü "mağdur" olan kimse yoksa başlıkta "mağdur" u yerine bencede "madur" u şeklinde yazılmalıdır ki kimse benim gibi konuya böyle bir durum var ve yardımcı olabilirim diye zıplamasın

konunun oluşumu başlı başına ofsayt başlık zaten tamamen farklı şeyler çağrıştırıyor. Ayrıca ddr3 sistemi olanlar eğer çok isterlerse ddr2 ekran kartı da satın alıp kullanabilirler. böyle sorular gelirse diye önüne geçmek istedim

Alıntıları Göster
    i7 le 8 cekirdek olarak mı ne görünüo.o zaman 8 tane tek gpu lu ekran kartı mı alcaz.bu kartları kırosfayır yapcaksak buna ne ad verilcek.duble kuad kırosfayır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: amele mühendis

i7 le 8 cekirdek olarak mı ne görünüo.o zaman 8 tane tek gpu lu ekran kartı mı alcaz.bu kartları kırosfayır yapcaksak buna ne ad verilcek.duble kuad kırosfayır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: IgorStravinsky

quote:

Alıntıları Göster
    gırgıra şamataya gel

• krosfayir :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenilik78
    peki dört çekirdekli işlemci ye tek çekirdekli ekran kartı takabilirmiyiz yoksa her çekirdek için ekran kartı almamız gerekirmi.

4 çekirdek'li işlemciye'ye tek çekirdek'li E.kartı takamazsın, çünki CPU'daki çekirdeklere direct VGA takabilicein 1 aparat henüz yok o 100'den çekirdek başına VGA işi yaş. Hatta çok ileri 1 tarihte bile bu tip'te 1 durum sözkonusu olamaz.
    Çok Nostradamus gördüm kendimi canım

İşin şakası 1 yana, 4 çekirdek dediğin bazı CPU'lar henüz tek VGA için bile sınır oluşturuyorken, senin bahsettiğin çekirdek başına VGA fazlasıyla gereksiz olur.

• Dur ben de şöyle birşey sallayayım, pc den tam performans almak ve stabilite için kaç tane slota bellek taktıysan o kadar HDD takman lazım
  • Elinizden Geldiğince FIRÇA atmışınız Ama Ortalıkda Pek bi öneri yok .. ( Bir iki tane Hariç..)

Konuda anlaşılmıycak birşey yok diye düşünüyorum..Biliyorsunuz Diye Öneri ve görüşlerinizi İstiyorum ama !

Sanırım yanılıyorumm .. Konu Daha fazla GIRGIR-ŞAMATA üzerine GİBİ ?

quote:

Orijinalden alıntı:

Güç kaynağınızın markası nedir?

ATX 400W

Bana Daha önceden TAVSİYE EDİLEN KART ! ZOTAC 9600 GT[512 - 128 ] ( Bu kart'a Olumlu bakıyorum..Bu kart üzerine biraz yorum yaparsanız çok sevinirim .. ) Saygılarr,,

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-ztc_9600gt_1gb_syngy-9600gt-synergy-gddr3-1gb-256bit-nvidia-dx10-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=39636 ?????? ( Benim Psu Bu Kartı Kaldırır mı acaba ? :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazapti61 -- 1 Aralık 2009; 0:59:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazapti61

Elinizden Geldiğince FIRÇA atmışınız Ama Ortalıkda Pek bi öneri yok .. ( Bir iki tane Hariç..)

Konuda anlaşılmıycak birşey yok diye düşünüyorum..Biliyorsunuz Diye Öneri ve görüşlerinizi İstiyorum ama !

Sanırım yanılıyorumm .. Konu Daha fazla GIRGIR-ŞAMATA üzerine GİBİ ?

quote:

Orijinalden alıntı:

Güç kaynağınızın markası nedir?

ATX 400W

Bana Daha önceden TAVSİYE EDİLEN KART ! ZOTAC 9600 GT[512 - 128 ] ( Bu kart'a Olumlu bakıyorum..Bu kart üzerine biraz yorum yaparsanız çok sevinirim .. ) Saygılarr,,

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-ztc_9600gt_1gb_syngy-9600gt-synergy-gddr3-1gb-256bit-nvidia-dx10-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=39636 ?????? ( Benim Psu Bu Kartı Kaldırır mı acaba ? :) )

Alıntıları Göster
    konuyla dalga geçilmiş pekde bir öneri göremedim ben açıkçası. arkadaşımız bilmeyebilir zaten bilmediği için bir programdan almış sistem özelliklerini yapıştırmış buraya dalga geçileceğine teşekkür bile edilmeli bence çünkü ne kişilere öneride bulunuyoruz ağzından kelpetenle laf alıyoruz ne işlemcisini söylüyo ne psu nu nede anakartının özelliklerini bütçesini. bu arkadaş herşeyi söylemiş işlemci modeli ram hızları timinglerine kadar

güçkaynağın kaliteli 400w ise eğer hiçbir sorun yok aslında,

-hd4730 tercih edebilirsin 130 lira cıvarında sanırım (ama bu kartın enerji tüketimi çok yüksektir şahsi tercihim önermem. psu'ndan eminsen düşün sadece)
    -9600gt tercih edebilirsin yerinde bir tercih olur sisteminin kartıdır ta kendisidir. ekran kartın 19" den büyük ise 1gb olan modelleri tercih edebilirsin kesinlikle ddr3 lü modelleri tercih et ama
    -eğer işlemciye oc uygulayabilirsen bir nebze olsun, ortalama 30 lira daha fazlasına 180 liraya hd4770, 200 lira cıvarınada 9800gt alabilirsin (kişisel tercihim 4770 olur psu nada yeter) ilk iki karttan çokdaha yüksek performans verirler işlemci limitine takılıp darboğaz yaptırmaz isen. bu yüzden oc yaparsan dedim

lakayık gördüğün mesajlar şikayet edip sildirebilirsin bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tembeler -- 1 Aralık 2009; 10:47:15 >

• quote:

sabah sabah beni güldürdün allah ta seni güldürsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: genelkurmay89

quote:

sabah sabah beni güldürdün allah ta seni güldürsün

Alıntıları Göster
    Kardeşşşş bende krosfayır yapmak istiyorum 2 tane rem mi lazım onun için benim amcaoğlunda 2 cigabayt kengstın var onlarla olurmu mrk ettim denemek istiyorum bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: colt18

Kardeşşşş bende krosfayır yapmak istiyorum 2 tane rem mi lazım onun için benim amcaoğlunda 2 cigabayt kengstın var onlarla olurmu mrk ettim denemek istiyorum bende.

Alıntıları Göster
    Vay be bilen bilmeyen arkadasla dalga gecmis. Merak ediyorum bu dalga gecenler ilk bilgisayar ile ne zaman tanisti ne biliyorlardi bilgisayar hakkinda ?? Yoldan 15-30 yas arasi yada istediginiz yas araliginda 100 kisiyi cevirin sorun bakalim kac tanesi DDR in yada ram in ne oldugunu biliyor ?? Bu tur forumlara 2 cesit insan gelir 1. Bilgisayar dan iyi anlayan ve digerlerine yardim edenler. 2. Bilgisayardan az yada hic anlamayan ve yardim almaya gelenler. Burda makara yapanlar bu 2 sinifa da girmiyor hatta insan sinifina girdiklerinden bile supheliyim. Makara yapmak isteyen buyursun konu disi yada mizah eglence bolumunde makarasini yapsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.