Şimdi Ara

EKRAN KARTI TAVSİYENİZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıda genel özellikleri yazan PC'yi 2 Adet Leadtek WinFast PX6600 GT TDH Extreme ekran kartı ile SLI olarak kullanıyorum. Bunları çıkarıp 1 adet Ati 4870 alsam bu sistemde 4870 ten performans alabilirmiyim, alamazsam hangi donanım yetersiz kalır ?

Anakart: Epox 9NPA+ SLI
    İşlemci: AMD Athlon 64 X2 3800+ Toledo 90nm
    Ram: ADATA VITESTA 2X512MB DDR566 (Samsung TCCD)
    PSU: Tagan TG480-U22

Yukarıdaki donanıma siz hangi ekran kartını önerirsiniz (SLI da olabilir) ? Ve nezaman satın almalıyım, sorular biraz çok gibi görünsede karar vermemde yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkürler.

• Sistem üst seviye ekran kartlarında darboğaz oluşturacaktır.Bence hd 4870 al ve aşamalı olarak işlemci ve ramleri değiştirmeye bak.Ya da 1gb powercolor hd 4870 gddr5 gelene kadar bekleyip önce işlemcini güçlendirebilirsin.
  • @The_Mad

ilk yorum içinde teşekkürler... Komple upgrade işine girmemek için 2 tane 4850 sattım bugün zaten. Amacım crossfire destekli kart almadan tek yada SLİ kartla ekran kartı performansını arttırmak. Zaten bu anakartta işlemci yükseltmem için soket 939 işlemci bulmam gerek ? 5-10 Ay önce bulabildiğim en yüksek işlemciydi yukarıdaki.

Bu işlemci ve ramlerle 4870 tam performans verirmi? Vermezse ben ekran kartlarımı hangi marka ve modele yükseltmeliyim ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pıncır

@The_Mad

ilk yorum içinde teşekkürler... Komple upgrade işine girmemek için 2 tane 4850 sattım bugün zaten. Amacım crossfire destekli kart almadan tek yada SLİ kartla ekran kartı performansını arttırmak. Zaten bu anakartta işlemci yükseltmem için soket 939 işlemci bulmam gerek ? 5-10 Ay önce bulabildiğim en yüksek işlemciydi yukarıdaki.

Bu işlemci ve ramlerle 4870 tam performans verirmi? Vermezse ben ekran kartlarımı hangi marka ve modele yükseltmeliyim ?

Bu işlemci ve ramlerle performans alamazsın .Kartın hakkını kesinlikle vermez.Artık acı gerçek ne yazık ki komple sistem değiştirmek gerekiyor.Bu pc upgrade işi çok can sıkıcı olsada bir zorunluluk.O sistemle ne yazıkki istediğin sonucu alamazsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: The_MAD

quote:

@The_Mad

Bu işlemci ve ramlerle performans alamazsın .Kartın hakkını kesinlikle vermez.Artık acı gerçek ne yazık ki komple sistem değiştirmek gerekiyor.Bu pc upgrade işi çok can sıkıcı olsada bir zorunluluk.O sistemle ne yazıkki istediğin sonucu alamazsın.

Anladım ama sistemi şuan değiştiremem(1500 YTL bütçe gerekir), en fazla ekran kartlarını değiştirebilirim. Onun içinde 500 YTL bütçe ayırdım illa 4870 olmasa bile bu sistemle en iyi performansı hangi ekran kartında alabilirim ? Marka ve model öneriniz olurmu?

• Ucuzlayan fiyatıyla hd 3850 iyi gider bu sisteme.Ya da yine ucuzlayan 8800gt ler çok iyi olur.İkinci elde çok uyguna bulabilirsiniz.
  • tam verim için işlemci upgrade şart.. ayrıca PM attım..
  • @The_Mad

Şimdi 4870 alabilirim ama, bu kartların piyasası yeni oluşuyor zaten. Tam performans alamadıktan sonra okadar parayı 4870 e versemde anlamı olmayacak, zaman geçtikçe yeni modellerde geldikçe bu 4870 fiyatı epey düşecek gibi.
    3850 yada 8800gt lerde bencede haklısın. Bunları 2. elden alsam fiyatta uygun olur, 8800gt lerde SLI da yapabilirim ama SLI'ın farkı nolur birde bu sisteme bundan sonra SLI yapsammı yoksa iyi ve tek bir kartmı alıp kullasam ?

@dj_berkayy16
    Hangi işlemciye terfi etmek gerek soket 939 işlemci varmı model olarak önereceğin.
  • quote:

@The_Mad

Şimdi 4870 alabilirim ama, bu kartların piyasası yeni oluşuyor zaten. Tam performans alamadıktan sonra okadar parayı 4870 e versemde anlamı olmayacak, zaman geçtikçe yeni modellerde geldikçe bu 4870 fiyatı epey düşecek gibi.
    3850 yada 8800gt lerde bencede haklısın. Bunları 2. elden alsam fiyatta uygun olur, 8800gt lerde SLI da yapabilirim ama SLI'ın farkı nolur birde bu sisteme bundan sonra SLI yapsammı yoksa iyi ve tek bir kartmı alıp kullasam ?

@dj_berkayy16
    Hangi işlemciye terfi etmek gerek soket 939 işlemci varmı model olarak önereceğin.

sli'a gerek yok.8800gt tek kart yeter.hd 3850 de iş görür.Sonuçta hd 4870 e gitsende o sana hd 3870 gibi gelecek sistemin yüzünden.En iyisi sistemi upgrade edene kadar eski krallardan devam etmek.Hem piyasadan çekilirken fiyatlarıda çok ucuzlamaya başladı.

• sc939 en fazla 4200+ bulabilirsinz ki zaten 3800 le arasında 200mhz'den başka hiçbi fark yok. upgrade yapmak için anakart ve ram ile beraber cpuyu değişmen gerekir..
    yalnız ben athlon 3500 ile 3870 kullanıyorum. 3dmark06puanım 7400 civarı ki cpu 1000puan alıyo.. ama oyunlarda o kadar fark etmiyo crysis 1280x1024 yüksek ayar 2xaa çok rahat oynuyorum. onun dışında tüm oyunları full ayarda oynatıyo(assasin's creed,lost vb.). 4870 belki fazla olur ama hd3850 veya hd3870 alman en mantıklısı..
    quote:

@The_Mad

@dj_berkayy16

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.