Şimdi Ara

Ekran kartıma OC yapacağım lütfen yardım edin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle hepinize merhabalar diyorum.Benim ekran kartım Sapphire HD 7850 2gb 256 bit (OC'siz)

Ben bu ekran kartına OC yapmak istiyorum,daha önce yaptığım oc denemelerindeki sorunları sizlere söylemek istiyorum öncelikle..

OC'yi AMD CCC'den yapmıştım.. MHZ'leri kaç kaç arttırdım bilmiyorum açıkçası unuttum.Ama yaptıktan sonra oyuna girince 10 dakika sonra ekran her renge bulanıyor kulaklıktan veya hoparlörden takılı kalan bir ses durmadan devam ediyor ta ki ben reset atana kadar.
    oyuna girmeden de hata alıyordum örneğin canlı yayın izliyorum Twitch tv'den.Görüntü geliyordu ama bu sefer ekran yine aynı dediğim gibi rengarenk olup ses takılıyordu :)

Sizlere sistem özelliklerimi yazayım.

AMD FX-6100
    Sapphire HD 7850
    Corsair Vengance 8 GB 1600 MHZ RAM
    Gigabyte 970A-DS3 Anakart..
    Monitörüm Fujitsu 23 inç 1920x1080..
    550 Watt da High Power PSU hatta PSU kasayla beraber geldi kısacası kasayı atayım.http://www.akortek.com/donanim/pc-kasa/aerocool-strike-x-gt-kirmizi-led-li-cift-fanli-550w-guc-kaynakli-full-siyah-mid-tower-kasa.html buydu kasam Psu bununla birlikte geldi.

Ekran kartımın şu an ki yüklü olan driver'i 14.1 beta.

Ekran kartımdan çok çok memnunum bazılarınız diyebilir niye arttırmak istiyorsun diye Nvidia destekli oyunlarda fps'm düşüyor arkadaşımın ekran kartı Nvdia 660ti kafa kafaya fps alıyoruz Mesela Battlefield 3 te ama Ne zaman Nvidia destekli bir oyuna girsek o biraz beni geçiyor.Beni deli eden bu.Hani ne önerirsiniz nasıl OC yapabilirim zararlı çıkmadan siz abilerim ve kardeşlerime güveniyorum inanıyorum ki yardım edeceksiniz :) Sormak istediğiniz bir şey varsa ben cevaplamaya çalışacağım :)
     Ekran kartıma OC yapacağım lütfen yardım edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalist41 -- 23 Şubat 2014; 9:17:16 >

• https://www.sapphireselectclub.com/ssc/TriXX/
    şununla denesen daha iyi olur herhalde , bu programlar ile overclock birazda senin ve kartının şansına kalıyor , daha ilerisi için bios flash ile overclock olabilir
  • amd ccc programından güç limitini %5 yap, gpu saatini 900 yap, bellek saatinide 1250 yap bir dene. sorun çıkmazsa biraz daha oynama yaparız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz42

amd ccc programından güç limitini %5 yap, gpu saatini 900 yap, bellek saatinide 1250 yap bir dene. sorun çıkmazsa biraz daha oynama yaparız.

Tamam deniyeceğim çok teşekkür ederim ikinize de :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.