Şimdi Ara

E6300 overclock yapmak istiyorum yardım lütfen!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sistem özelliklerim;

ANAKART: Gigabyte GA-965P-S3 (rev. 1.0)
    İŞLEMCİ: Core2Duo E6300 1.86GHZ
    CPU SOĞUTUCU: SUNBEAM Core Contact Freezer
    RAM: Twinmos 2x1GB 667mhz DDR2
    PSU: Thermaltake Toughpower 650W
    VGA: Sapphire HD4830 512mb 256bit
    KASA: Feel Hurricane 2

Yeni bir işlemci alabilecek durumda olmadığımdan overclock yapmaya karar verdim. Arkadaşlar ilk defa overclock yapacağım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Overclock için gerekli bütün programları edindim. Sadece overclock işlemini uygulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasha_digger -- 4 Mart 2009; 16:57:05 >

• arkadaşlar bana yardımcı olabilecek kimse yok mu?
  • ilgin için teşekkür ederim. O konuları okudum ama E6300 overclock tecrübesi olanlardan yardım istiyorum. Ya da sistemime uygun bir overclock nasıl olur diye böyle bir konu açtım. Teşekkür ederim ;)
  • konuya 43 kişi bakmış ancak 1 kişi mesaj yazmış :(
  • arkadaşlar overclock yapmaya çalışıyorum forumda denilen işlemleri yapıp kaydedip biostan çıkıyorum. Ancak hiçbir işlem yapmamışım gibi varsayıp başlıyor makina :( yardımcı olabilecek kimse yok mu
  • e6300'ün çarpanı düşük bu yüzden fsb'ye yüklenmek zorunda kalacaksın.
    PCI express frekans 100 de sabitle.
    Cpu frekansını 333 ye getir.
    Ram frekansını düşük tutmaya çalış 800mhz den yukaru çıkma şimdilik, ramlerde soğutucu yoksa dikkat et ram zamanlamalarını 1 miktar yükselt.
    Cpu voltajını elle kendin ver auto da tutma, 1.325v e6300 lerde.
  • kardeş yardımların için çok teşekkür ederim. Overclock olayını başardım ancak bilgisayar açılırken donup kalıyor. RAM'lerden kaynaklanıyor olabilir mi?
  • Fsb dram olması lazım onu 1:1 yani en düşüğe al.
  • bu konuda benimde bir sorum olacak

Intel Core2Duo 1.86 Ghz islemci(2.7 Ghz overclock ile)
    Asus P5w Dh Deluxe Anakart
    320gb Sata2 Hdd
    4gb OCZ Vista Perf. 800mhz ram
    512mb Nvidia 8800GT ekran kartı
    Feel Hurricane2 Kasa
    Thermaltake Toughpower 750 Qfan PSU

yaklasık 2 sene once bir arkadasımdan ogrendıgım kadarı ile 2.7'ye kadar oc ile yukseltmistim fakat gecen gun anakarta ilk defa bios update yaptım o arada da o.c nin ucabilecegi hic aklıma gelmemisti bu nedenle bi kenara bilgileri yazıp cizemedim ama asıl istedigim birsey vardıki oda o.c. seviyesini 2.7ghz in de ustune cıkartmak. su an 1 saattir ugrasıyorum hatırlamaya calısıyorum ama yok bu nedenle biraz deneme yontemı ile 2.6ghz'e cıkartabildim ama voltaj auto da duruyor anlayacagınız durumum karısık. Birde hem stock fan cok ses yaptıgı icin hemde belki o.c yaparken yukseltmemde yardımcı olabilecegi dusuncesi ile Arctic Cooling Freezer 7 Pro Soket 775 CPU Cooler fan aldım herhalde yarın elime ulasır, elimdeki verilerle banada yardımcı olabilecek bir arkadas olursa cok sevinirim

• quote:

Orjinalden alıntı: peace_346

bu konuda benimde bir sorum olacak

Intel Core2Duo 1.86 Ghz islemci(2.7 Ghz overclock ile)
    Asus P5w Dh Deluxe Anakart
    320gb Sata2 Hdd
    4gb OCZ Vista Perf. 800mhz ram
    512mb Nvidia 8800GT ekran kartı
    Feel Hurricane2 Kasa
    Thermaltake Toughpower 750 Qfan PSU

yaklasık 2 sene once bir arkadasımdan ogrendıgım kadarı ile 2.7'ye kadar oc ile yukseltmistim fakat gecen gun anakarta ilk defa bios update yaptım o arada da o.c nin ucabilecegi hic aklıma gelmemisti bu nedenle bi kenara bilgileri yazıp cizemedim ama asıl istedigim birsey vardıki oda o.c. seviyesini 2.7ghz in de ustune cıkartmak. su an 1 saattir ugrasıyorum hatırlamaya calısıyorum ama yok bu nedenle biraz deneme yontemı ile 2.6ghz'e cıkartabildim ama voltaj auto da duruyor anlayacagınız durumum karısık. Birde hem stock fan cok ses yaptıgı icin hemde belki o.c yaparken yukseltmemde yardımcı olabilecegi dusuncesi ile Arctic Cooling Freezer 7 Pro Soket 775 CPU Cooler fan aldım herhalde yarın elime ulasır, elimdeki verilerle banada yardımcı olabilecek bir arkadas olursa cok sevinirim

fsb 400, voltaj 1.35, fsb/dram=1 yap 2.8ghz olur. ben aynı işlemciyi 3.15ghz(fsb 450, voltaj 1.375) kullanıyorum. fanım stok fan gibi birşey, kasa aynı.

•  E6300 overclock yapmak istiyorum yardım lütfen!!

sınır yok ne kadar çıkarsan :))

elindeki ramler bende vardı 920 mhz de çalıştırmayı başarmıştım ramlerden tırsma ama birazcık voltaj ver

senin takıldığın nokta bence anakart iyi bi anakart ama overlockta bilmiyorum ama yanlış anlama illaki anakttır demiyorum herhangi bi nokta olabilir

anakart - ram -işlemci - power herhangi biri olabilir

e 6300 en son 3650 kadar çıktım ama stabil değildi bende 3400 de kullanıyorum sorun yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.