Şimdi Ara

Electrolux 1497CDW vs. Bosch WAW28560TR Çamaşır mak. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
5.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cercan

quote:

Orijinalden alıntı: fz18

1497cdw2 yi 1950 tl den siparişini verdim.
    cdw olanının 100+ daha pahalı olduğunu fark ettim. bu ikisi arasında tercihim doğrudur inş :)
    ürün gelince annemin görüşleri üzerinden paylaşacağım. :))

güle güle kullanın, yorumlarınızı merakla bekliyoruz..

teşekkür ederim.
    hayırlısı ile ürün gelsin memnuniyetle paylaşacağım,
  • quote:

Takırtısız yük denegeleme hangi marka/nodelde mevcut?
    TAm olarak ne işe yarıyor.

Bosch'un en bilindik özelliği takırtısız sıkma ve darbe emmedeki başarısı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Takırtısız yük denegeleme hangi marka/nodelde mevcut?
    TAm olarak ne işe yarıyor.

Bosch'un en bilindik özelliği takırtısız sıkma ve darbe emmedeki başarısı.

Batu bey açıklama yapmış ama Ben bu konu hakkında görsel bir açıklama daha yapmak istiyorum.

Sıkmada asla titremez üstüne kule yap devrilmez diye lanse edilen samsung

Ve sıkmadaki darbe emici başarısını asla dile getirmeyen bosch siemens grubunun aynı seviye cihazı

Göreceğiniz gibi siemens kazanı yerinden sökecek kadar sallanmasına rağmen çıkardığı ses bir iki ufak tıkırtıdan başka bir şey değil. Söz ettiğimiz "darbe emicilikteki başarı" da bu
    Bu sallantıyı düzeltecek sistem her makinede mevcut. Ama en iyi çalışanı bsh grubunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 22 Temmuz 2015; 11:41:07 >

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Yaw arkadas insaf

Goz var nizam var insani salak yerine koymayin

Birinde nerdeyse 10 kg camasir var imanina kadar yigmis makinayi

profilo bombos kazani donduruyo

Diyosunuz dengelemedeki farka bak

Yuh diyorum baska bisey diyemiyorum

• JackDaniels kullanıcısına yanıt
    İkisinin de içindeki yük aynı gibi görünüyor videolarda, her iki videoyu da sonana kadar izlerseniz anlaşılıyor yük miktarı, siz 10kg olduğunu nasıl tespit ettiniz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

Yaw arkadas insaf

Goz var nizam var insani salak yerine koymayin

Birinde nerdeyse 10 kg camasir var imanina kadar yigmis makinayi

profilo bombos kazani donduruyo

Diyosunuz dengelemedeki farka bak

Yuh diyorum baska bisey diyemiyorum

Yok artık daha neler asıl size insaf. Videoları tekrar izleyin. Samsungun içi yarı yarıya doLu iken Benim kullandığım makine siemens Videoda tıka basa dolu altında açıklama var. ayrıca Kaliteli bir Yapıya ve iyi çalışan dengeleme sistemine sahip bir makine her türlü yükte kazanı sağa sola çarpmadan sıkar videoda da Görüyorsunuz. Yük miktarı asla bir bahane değil. Bunu da herkesle sonuna kadar tartışırım. Ayrıca dengelemeden bahsetmiyorum darbe emici sistemin ne kadar iyi çalıştığını anlatmaya çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 22 Temmuz 2015; 12:53:24 >

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Pardon hocam ben profilonun cmg140 mak ile karistirdim

Ilk linkin altinda o vardi digerine bakmadan onu izlemisim

Bos makineyle donduruyorlardi kazanlari o videolarda sessiz vs

O sandim

Kusura bakmayin tekrar

• quote:

Orijinalden alıntı: fz18

1497cdw2 yi 1950 tl den siparişini verdim.
    cdw olanının 100+ daha pahalı olduğunu fark ettim. bu ikisi arasında tercihim doğrudur inş :)
    ürün gelince annemin görüşleri üzerinden paylaşacağım. :))

Çok iyi bir seçim oldu, hayırlı uğurlu olsun. Paylaşımlarınızı bekleriz.

• quote:

Üstadlar,

1497 CDW yıkama ile Electrolux EDH3684PW3 kurutma mantıklı bir tercih mi?

İkisi toplam 3500 TL'ye cıkıyor ve bütçemi epey aşıyor.
    Kurutmayı kullacağım period sadece havalar kötüyken ve haftada 2-3 gün.

Acaba kurutmalı çamaşır mak tercih etsem, örneğin EWW1697MDW (2400-2400 TL) yıkama performasından ödün veririr miyim?

Kombo çamaşır+kurutma makinelerinin avantaj/dezavantajlarını biliyorum ancak, yıkama kısmında nasıl performans veriyorlar merak ediyorum

Cdw de elbette yıkama performansı daha üstün.

Ancak 1697mdw'de de su jeti var, yıkamadan ödün vermezsiniz yani.

Ben kurutmaya önem veriyorum. Tüyleri toplaması, çamaşırları yumuşacık yapması, evdeki tozlanmayı önlemesi vs yönleriyle çok avantajlı. Bu yüzden bence ayrı almak çok daha mantıklı.

Arada bir kullanırım diyorsanız olabilir elbette.

• fz18 F kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Aynı cihazdan ben de almayı düşünüyorum satan bulursam.

Sadece tıkırtı yapıp
    yapmadığı konusunda bilgilendirirseniz sevinirim

• Teşekkür ederim.
    cdw2 ile cdw arasında can doğan ın belirtiği belirleyici olmayacak değerdeki iki farkının dışında tek farkı fiyatı. görebildiğim kadarı ile cdw 100-150 tl civarı daha pahalı ve piyasada daha yaygın. fiyat farkının sebebini bilmiyorum ancak fark etmiş olsaydım pahalıdır vardır hikmeti der onu alırdım. ben cdw nin daha pahalı olduğunu sipariş verdikten sonra fark ettim. ancak aşağı yukarı aynı özellikte oldukları için iptal etme gereği duymuyorum. belki pahalı olanda bir aksamda kullanılan malzeme daha kalitelidir bilemiyorum. belkide satıcıların politikasındandır bu fark..
    inş. sorunuzun cevabını gerekirse videolu olarak paylaşacağım, hafta sonu anca olur. zaten ürünün bugün gelmesini bekliyorum.
  • Elektrolüx 1284 çamaşır makinesi kullanıcısıyım ihtiyacınız olursa soruları cevaplarım
  • bozak07 kullanıcısına yanıt
    servis olayı nasıl?
    evdekiler bu nerenin malı? servisi var mı diye soru yağmuruna tuttular :)
  • fz18 F kullanıcısına yanıt
    hocam made in italy yazıyor. Zaten italya malı olmayan elektrolüxler kaliteli olmuyor. ya da italya üretimi olanlar kadar diyeyim.

Servis bir kere kurmaya geldi. Bir yıldır hem bulaşık hem çamaşır allaha şükürler olsun sıkıntı yok. Hatta çok memnunum. Ama servis olayını şikayet vardan bakabilirsiniz.
  • Forum arkadaşları ve özellikle candoğan62 nin yorumları neticesinde 1497 cdw2 aldım. Şimdilik çok memnunuz. aklıma takılan şey: programı seçince ekranda o program ile kaç kg çamaşır yıkanacağı yazıyor ama yıkanacak yani makinaya konan çamaşırların kaç kg olduğu belli olmuyor. örneğin pamuklularda 9 kg yıkanır diyor ise ekranda pamuklu programı seçili iken 9 kg yazıyor. ben doldurduğum çamaşırın kaç kg olduğunu nereden bileceğim ki? bir de ekranda elektrik sarfiyatı yazıyor diye yorum okumuştum ama onu da göremiyorum. bilgisi olan arkadaşlar cvp verirse sevinirim. ürün ile ilgili sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım. tesekkürler
  • Makineniz hayırlı olsun, memnun kalmanıza çok sevindim. Bence şu an 2000 civarı bütçe ile alınacak en iyi makinelerden biri.

Makine kg öneriyor ama tartmıyor, tartma özelliği bir üst modelinde var. Yük önerme 14dk gibi kapasitesi az olması gereken cihazlar için ideal.

Eco info özelliği pamuklu, sentetik gibi temel programlarda çıkıyor. Kg önerisinin altında olması lazım.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Candoğan hocam,

Electrolux'ün EWW1698MDW modeli çıkmış sitesinde gözüküyor, bunun EWW1697MDW 'den tüketim (su-elektrik) haricinde farkı nedir? 400 tl vermeye değer bir fark var mı?

EWW1697MDW

EWW1698MDW

• quote:

Orijinalden alıntı: gkntz

bosch waw28560tr almayın aldırmayın. aldım çok pişmanım. 3 günlük makine 12 yıllık eski makinemiz kadar takır tukur sesler çıkarıyor.
    Aldık elimizde patladı. Tüketici hakem heyetine başvurup değişim sağlamak için uğraşıyorum

You tube de gördüm videosunu ses aski yaylarindan geliyor.Agir yük koyup yorgan battaniye gibi tam yıkama yaptırın. Yay yeni olduğu için esneyerek zamanla keser sesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Makineniz hayırlı olsun, memnun kalmanıza çok sevindim. Bence şu an 2000 civarı bütçe ile alınacak en iyi makinelerden biri.

Makine kg öneriyor ama tartmıyor, tartma özelliği bir üst modelinde var. Yük önerme 14dk gibi kapasitesi az olması gereken cihazlar için ideal.

Eco info özelliği pamuklu, sentetik gibi temel programlarda çıkıyor. Kg önerisinin altında olması lazım.

Tartma olmadan kg göstermesi çok mantıklı değil markete götürüp tartayım once :)..Elektrik sarfiyatını da göstermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: national

Forum arkadaşları ve özellikle candoğan62 nin yorumları neticesinde 1497 cdw2 aldım. Şimdilik çok memnunuz. aklıma takılan şey: programı seçince ekranda o program ile kaç kg çamaşır yıkanacağı yazıyor ama yıkanacak yani makinaya konan çamaşırların kaç kg olduğu belli olmuyor. örneğin pamuklularda 9 kg yıkanır diyor ise ekranda pamuklu programı seçili iken 9 kg yazıyor. ben doldurduğum çamaşırın kaç kg olduğunu nereden bileceğim ki? bir de ekranda elektrik sarfiyatı yazıyor diye yorum okumuştum ama onu da göremiyorum. bilgisi olan arkadaşlar cvp verirse sevinirim. ürün ile ilgili sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım. tesekkürler

evet bende arkadaş gibi düşünüyorum kac kg oldugunu nerden bilecegiz kydugumuz camasırların
    mevresimleri ikiye bölüpmü kolayım kg tutsun diye varsayalım 1 kg fazla geldi makina calışmıyormuu ???

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.