Şimdi Ara

Elektrik kesintisi alarmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
14.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elektrik kesildiğinde alarm verecek bir devreye ihtiyacım var. Aynı fişte takılı bırakıldığında yanmayan, elektrik kesilince devreye giren ışıldaklar gibi. Bildiğiniz hazır bir devre var mı? Veya ne önerirsiniz?

şimdiden teşekkürler

• En basitinden 220 voltluk bir rolenin normalde kapalı kontağını kullanarak yapabilirsin. Elektrik kesildiğinde role devreden çıkar ve istediğin şekilde alarm verir. Lamba, zil vs. Minyatür roleler var tek kontaklı az da yer kaplar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aoguz

Merhaba,

Elektrik kesildiğinde alarm verecek bir devreye ihtiyacım var. Aynı fişte takılı bırakıldığında yanmayan, elektrik kesilince devreye giren ışıldaklar gibi. Bildiğiniz hazır bir devre var mı? Veya ne önerirsiniz?

şimdiden teşekkürler

batarya pil (şarjlı bir sistem şart)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musty_braves

quote:

Orjinalden alıntı: aoguz

Merhaba,

şimdiden teşekkürler

batarya pil (şarjlı bir sistem şart)
    Evet 220 v röle arayayım kolay olur. Ses için ne önerirsiniz, basit birşey lazım? Evde kuş zili var ama AC 9 v ile çalışıyor daha doğrusu girişinde öyle bir adaptör var, içinde doğrultuyor mu bilmiyorum. AC voltaj üretmek zor olur. Çok büyük bir ses gerekmiyor buzzer vs de olur. DC gerilim için büyükçe bir kondansatör de olur ama onun şarj-deşarj kontrolü zor. Normal pil de koyabilirim sorun değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: aoguz

Evet 220 v röle arayayım kolay olur. Ses için ne önerirsiniz, basit birşey lazım? Evde kuş zili var ama AC 9 v ile çalışıyor daha doğrusu girişinde öyle bir adaptör var, içinde doğrultuyor mu bilmiyorum. AC voltaj üretmek zor olur. Çok büyük bir ses gerekmiyor buzzer vs de olur. DC gerilim için büyükçe bir kondansatör de olur ama onun şarj-deşarj kontrolü zor. Normal pil de koyabilirim sorun değil.

Alıntıları Göster
    Minik buzzer'lar var elektronikçilerden bulabilirsin, bilgisayar kasalarındakilere benzeyen bu işini görür sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sercos

Minik buzzer'lar var elektronikçilerden bulabilirsin, bilgisayar kasalarındakilere benzeyen bu işini görür sanırım.

Alıntıları Göster
    Buzzer da hoparlör gibi mi çalışıyor? Çünkü normal hoparlöre osilatörden sinyal vermem gerekiyor ya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aoguz

Buzzer da hoparlör gibi mi çalışıyor? Çünkü normal hoparlöre osilatörden sinyal vermem gerekiyor ya..

Alıntıları Göster
    Direkt voltaj uyguluyorsun kendi üzerinde devresi var.
  • bahsettiğin bu şeyi bir zamanlar benden bir kaloriferci istedi. ben de kullanışlı, "bozuldu bu" diye kendini geri getirtmeyecek, güvenli ve kullanıma hazır bir cihaz yaptım. elektrik kesintisi alarmı. elektrik kesilince çalan alarm.

bu cihaza ihtiyacı olan ve bana ulaşabilen kişilere yapıp gönderiyorum. 11 yıldır yaptığım cihazların hiçbirinden şikayet gelmedi. hiçbir geri dönüş olmadı.

ihtiyacı olanlar 05072456439 numarasından bana ulaşıp isim soyisim adres vererek PTT kargo ile kapıda ödemeli olarak alabilirler. ürün fiyatı 80 tl.'dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 24 Ekim 2015; 12:36:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbbilici

bahsettiğin bu şeyi bir zamanlar benden bir kaloriferci istedi. ben de kullanışlı, "bozuldu bu" diye kendini geri getirtmeyecek, güvenli ve kullanıma hazır bir cihaz yaptım. elektrik kesintisi alarmı. elektrik kesilince çalan alarm.

bu cihaza ihtiyacı olan ve bana ulaşabilen kişilere yapıp gönderiyorum. 11 yıldır yaptığım cihazların hiçbirinden şikayet gelmedi. hiçbir geri dönüş olmadı.

ihtiyacı olanlar 05072456439 numarasından bana ulaşıp isim soyisim adres vererek PTT kargo ile kapıda ödemeli olarak alabilirler. ürün fiyatı 80 tl.'dir.
    11 yıldır cihazı halen imal ediyorum. Türkiyenin dört bir yanından siparişler geliyor. Bu güne kadar hiçbir şikayet gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 24 Ekim 2015; 12:41:06 >
  • quote:

11 yıldır cihazı halen imal ediyorum. Türkiyenin dört bir yanından siparişler geliyor. Bu güne kadar hiçbir şikayet gelmedi.

Alıntıları Göster
    kullanıcı pil değişimini nasıl yapıyor?
    ne tür bir pil var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eloko

kullanıcı pil değişimini nasıl yapıyor?
    ne tür bir pil var?

Alıntıları Göster
    öncelikle ilginize teşekkür ederim!

cihaz iki adet AA tipi kalem pil içeriyor. piller cihazın fişli kısmında iki küçük yıldız civatalı bakalit kapağın altındadır. cihazın kasası kaliteli plastikten imal edilmiştir, defalarca sökülüp takılsa bile civataları yalama olmaz.

pil ömrü:

cihaz prizde takılı bekleme konumunda iken şebekeden ve pillerden çekilen akım sıfırdır. cihaz alarm vermediği sürece, piller depolama ömrü kadar hizmet verecektir. alarm verme konumunda pillerden mikroamper seviyelerinde akım çekildiğinden normal kullanımda cihazın pillleri en az 2 yıl hizmet vermektedir.

cihaz kullanıma hazır piyasa ürünü olarak tarafımdan imal edilmiştir. pillerin değişimi ve garanti koşulları hakkında ayrıntılı açıklamalar ve iletişim bilgilerimi içeren kullanma kılavuzu kutu içeriğinde mevcuttur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 24 Ekim 2015; 12:45:55 >

• quote:

öncelikle ilginize teşekkür ederim!

cihaz iki adet AA tipi kalem pil içeriyor. piller cihazın fişli kısmında iki küçük yıldız civatalı bakalit kapağın altındadır. cihazın kasası kaliteli plastikten imal edilmiştir, defalarca sökülüp takılsa bile civataları yalama olmaz.

pil ömrü:

cihaz prizde takılı bekleme konumunda iken şebekeden ve pillerden çekilen akım sıfırdır. cihaz alarm vermediği sürece, piller depolama ömrü kadar hizmet verecektir. alarm verme konumunda pillerden mikroamper seviyelerinde akım çekildiğinden normal kullanımda cihazın pillleri en az 2 yıl hizmet vermektedir.

cihaz kullanıma hazır piyasa ürünü olarak tarafımdan imal edilmiştir. pillerin değişimi ve garanti koşulları hakkında ayrıntılı açıklamalar ve iletişim bilgilerimi içeren kullanma kılavuzu kutu içeriğinde mevcuttur.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım selam, gittigidiyordaki ürününü aldım, sormak istediğim şu ki, ses seviyesi yeterli düzeyde mi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: VEBAL

Arkadaşım selam, gittigidiyordaki ürününü aldım, sormak istediğim şu ki, ses seviyesi yeterli düzeyde mi acaba ?

Alıntıları Göster
    cihaz 90 dBA şiddetinde sinüzoidal ses vermektedir. bu seviye, günlük yaşamdaki normal şartlarda kolayca duyulabilecek şiddettedir. örneğin bir binek araç kornası 90-100 dBA ses vermektedir.

dBA = ses dalgalarının çarptığı yüzeylerde oluşturduğu gücün, insan kulağında oluşturduğu etkinin logaritmik bir ifadesidir, lineer değildir. örneğin bir klima kompresörü 40 dBA ise, iki klima komprsörünün toplamı 80 dBA değil, 43 dBA kadardır.

günlük yaşamda sessiz olarak kabul edilen ortamlar 40-45 dBA, gürültülü olarak kabul edilen ortamlar 70 dBA ve üzeridir. insan kulağı en az 3 dBA lık değişimleri farkedebilmektedir. orman vb gibi ıssız yerlerde sessizlik 20-25 dBA nın altına düşmemektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 12 Nisan 2011; 22:41:53 >

• quote:

cihaz 90 dBA şiddetinde sinüzoidal ses vermektedir. bu seviye, günlük yaşamdaki normal şartlarda kolayca duyulabilecek şiddettedir. örneğin bir binek araç kornası 90-100 dBA ses vermektedir.

dBA = ses dalgalarının çarptığı yüzeylerde oluşturduğu gücün, insan kulağında oluşturduğu etkinin logaritmik bir ifadesidir, lineer değildir. örneğin bir klima kompresörü 40 dBA ise, iki klima komprsörünün toplamı 80 dBA değildir.

Arkadaşım teşekkür ediyorum bilgi için.
  • quote:

quote:

dBA = ses dalgalarının çarptığı yüzeylerde oluşturduğu gücün, insan kulağında oluşturduğu etkinin logaritmik bir ifadesidir, lineer değildir. örneğin bir klima kompresörü 40 dBA ise, iki klima komprsörünün toplamı 80 dBA değildir.

Arkadaşım teşekkür ediyorum bilgi için.

Alıntıları Göster
    kısa devre konumunda yapılmış ufak bir devre tasarla kısa devreyi yapan kısıma bi şarjlı pil bağla ucuna bi buzzer veya led yada lamba bağla. elektrikler varken kısa devre konumunda olduğundan buzzer ötmez veya lamba yanmaz, elektrikler kesildiğinde kısa devreyi sağlayan kısım üzerinden devreyi tamamlayacağı için buzzer ötmeye başlar. Ama sana tavsiyem led yada lamba kullan. elektrikler gelene kadar buzzerın sesi hiiç ama hiiiç çekilmez

• quote:

Arkadaşım ürünü bugün aldım, gerçekten güzel. Teşekkür ediyorum.
  • quote:

quote:

Arkadaşım ürünü bugün aldım, gerçekten güzel. Teşekkür ediyorum.

Alıntıları Göster
    Ben teşekkür ederim. İyi günlerde kullanın.

• quote:

Ben teşekkür ederim. İyi günlerde kullanın.

Alıntıları Göster
    Ben kat kaloriferi için aldım.tam istediğim gibi bir şey.Çok kafaya takıyordum elektirik kesilcek sorun olcak diye dostum.eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: heman17

Ben kat kaloriferi için aldım.tam istediğim gibi bir şey.Çok kafaya takıyordum elektirik kesilcek sorun olcak diye dostum.eline sağlık

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim, siz de sağ olun.
  • quote:

teşekkür ederim, siz de sağ olun.

Alıntıları Göster
    bende istiyorum bu üründen fiyatı ile ilgi pm atabilirmisiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.