Şimdi Ara

ELEKTRONİKÇİLER YARDIM LÜTFEN...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKDAŞLAR BENİM KENDİ YAPTIĞIM Bİ ANFİ DEVREM WAR VE BU DEVREYİ BÜYÜK Bİ TROİDAL TRAFO İLE BESLİYORUM 40V CİVARINDA AMA AMPER DÜŞÜK GELİYOR GİBİ TRAFODA 2 TANE 40V+ UC WAR BUNLARI BİRLEŞTİRİP (DİYOT İLE) AMPERİ YÜKSELTEBİLİRMİYİM. YADA BU ANFİMDE BENİM DAHA TON KONTROL DEVRESİ YOK ACABA ONDAN OLABLİRMİ BİDE SON OLARAK ANFİM İÇİN GERÇEKTEN YAPTIĞINIZ ÇALIŞAN TON KONTROL DEVRELERİNİ WERİRSENİZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

TRAFODAKİ 2 SARI KABLODA 40+40 V WAR BUNLARI DYORUM BİRLEŞTİRİPTABİ GÜZEL BİR DYOT İLE AMPER YÜKSELTİLİRMİ ?

• Trafonun verebileceği maksimum akım trafonun gücü ile ilgilidir.P=U.I olarak hesaplanır.
    Örneğin 60 watt lık bir trafoda çıkış gerilimi 12v olsun akımı I=P/U yani 5 amper olarak hesaplanır.Yani senin kullandığın trafonun gücü arttıkça trafodan çekebileceğin akımda artar.Ve cebinden çıkan para miktarının oranıda aynı doğrultuda artmış olur :)
  • şu anda gerç.ekten trafoyu geçtimton kontrol devresi arıyorm bi pdf çizimi olmalı nasıl çıkartıcam weren arkdaşla roluyor sağolsunlar ama malesef arıyorm bulamıyorm farklı farklı çıkıyor hep lütfen kullandığınız ve pdf çizim olcak bi devre sylermisniz çalışıyor olsun lütfen
  • Denemedim ama tda4292 devresinin duzeni ve kurulumu kolay duruyor..>>> içeriğine bakamadım=http://elektronika-mk.net/forum/index.php?PHPSESSID=8330a31ffbac377e8be216653d557c42&action=dlattach;topic=6829.0;attach=9506 İsterseniz yurtdisindan hazir kurulu devre 20tl ye getirtebilirim, neyse bu sonraki asama, önce anfinizin problemini cozmek gerekir,, hangi anfi devresini yaptiniz. Ac 40v besleme dc olarak size 56v olarak cikar. Anfi devre bilgilerini ve trafonun ustunde yazan yazilari paylasirsaniz daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 22 Ağustos 2014; 21:01:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.