Şimdi Ara

en iyi batarya kullanma yöntemi nasıl olmalıdır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugün bir notebook aldım ve bataryayı nasıl kullanmalıyım bir fikrim yok sadece güç adoptörüne bağlımı durmalı yoksa pilde %100 dolu olup mu durmalı yoksa pili doldurup bir kenarda saklayıp sadece güç adaptöründenmi takılmalıyım ya da pili doldurup bitmesini bekleyip daha sonra şarj edip öylemi kullanmalıyım?

• pil laptopa takılı olsun. pili kenarda saklarsan elektrik kesintisi durumunda cihazı bozarsın...

aslında en iyisi pili %40-50 ye kadar şarj ettikten sonra şarj etmeyi kesen programlardan yüklemek. batarya sürekli %40-50 dolu olsun yani.

smart battery diye bir program vardı eskiden ama bugun aldıgım laptoptan çıkmadı. Eş değeri bir program biliyor musnuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

pil laptopa takılı olsun. pili kenarda saklarsan elektrik kesintisi durumunda cihazı bozarsın...

aslında en iyisi pili %40-50 ye kadar şarj ettikten sonra şarj etmeyi kesen programlardan yüklemek. batarya sürekli %40-50 dolu olsun yani.

smart battery diye bir program vardı eskiden ama bugun aldıgım laptoptan çıkmadı. Eş değeri bir program biliyor musnuz?

bataryayı laptoptan çıkarma çogu kişinin yaptıgı hatayı yapma prize taktıktan sonra bataryam uzun ömürlü olsun diye çıkarma arkadaşında dedigi elektirik kesintisinde laptop üzerindeki parçalar zarar görebilir.

celalcaner
    %100 dolu oldugu zamanda batarya otomatik gücü kesip laptopa direk prizden almıyor acaba gücü.
  • quote:

celalcaner
    %100 dolu oldugu zamanda batarya otomatik gücü kesip laptopa direk prizden almıyor acaba gücü.

%100 dolu olunca şarjı kesiyor ama lityum pillerin uzun süre %100 de durması sağlıklı değil. demek istediğim nokta o...
  • samsung un kendi programı var battery life exc.. adında... pili %80 e kadar şarj edip şarjı kesiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: PalaWrath

samsung un kendi programı var battery life exc.. adında... pili %80 e kadar şarj edip şarjı kesiyor

Acerda var mı biliyor musunuz?
  • Kardeş boşuna uğraşma napsan da 2 senesonra batarya zayıflar. E 2-3 sene snra laptop bile değişirsin. Değişmesen bile 100 lira verip batarya alırsın en fazla.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PalaWrath

samsung un kendi programı var battery life exc.. adında... pili %80 e kadar şarj edip şarjı kesiyor

Acerda var mı biliyor musunuz?

bilmiyorum ki :-/ bi arastır sor istersen
  • Full şarj Full Deşarj
  • full şarj full deşarj nickel piller için uygun diye biliyorum hocam...full deşarj değil de %10 dayken filen şarj etmeye başlanmalı' diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMeR

Full şarj Full Deşarj

yok böyle birşey.
    özellikle full deşarj çok zarar veriyor..
  • quote:

quote:

Full şarj Full Deşarj

yok böyle birşey.

Ben hem telefonumun hemde bilgisayarımın bataryalarını sürekli bu şekilde kullanıyorum daha bir sıkıntı olmadı.
  • quote:

quote:

quote:

Full şarj Full Deşarj

yok böyle birşey.

Ben hem telefonumun hemde bilgisayarımın bataryalarını sürekli bu şekilde kullanıyorum daha bir sıkıntı olmadı.

hocam hata yapıyorsun.. yeni lityum piller %15 20 civarındayken şarja takılmalıdır. cihazın şarjı tamamen boşalıp ta şarj etmek yanlıştır... şimdilik birşey olmayablir ama ileride sıkıntı çıkabilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.